Furmanek dziewiąta w Memoriale Kusocińskiego, Kaczmarek siódma na Cyprze

Katarzyna Furmanek (fot. Paweł Małecki)

Nie udał się Katarzynie Furmanek start w 70. Memoriale Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Młociarka KKL Kielce dwie pierwsze próby miała nieważne, w trzeciej posłała młot na odległość 65,31 m. To nie wystarczyło do zakwalifikowania się do ścisłego finału konkursu, w którym ostatecznie zajęła dziewiąte miejsce.

Zwyciężyła reprezentantka Azerbejdżanu Hanna Skydan z rezultatem 73,25 m, wyprzedzając Włoszkę Sarę Fantini (71,97 m). Trzecia była rekordzistka świata i trzykrotna mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk, która wynikiem 71,16 m zdetronizowała Furmanek z pozycji liderki w tabeli najlepszych w tym roku młociarek w Polsce.

Na 3000 z przeszkodami pobiegła Maja Peryt z Juventy-Cerrad Starachowice. Nie zdołała nawiązać walki z mającymi zdecydowanie lepsze rekordy życiowe biegaczkami. Przez część z nich została zdublowana i zajęła ostatnią 13. lokatę z czasem 11.08,50, gorszym o 18 s od rekordu życiowego.

Marika Kaczmarek z KKL w piątek, 17 maja, startowała w konkursie rzutu młotem na mityngu World Athletics Bronze w Limassol na Cyprze.  Uplasowała się na siódmej pozycji z wynikiem 61,77 m.