6,18 m i szóste miejsce Karoliny Młodawskiej w skoku w dal

Karolina Młodawska (fot. Paweł Małecki)

Karolina Młodawska zajęła szóste miejsce w skoku w dal podczas jubileuszowych 100. mistrzostw Polski w Bydgoszczy. Zawodniczka KKL Kielce niezbyt dobrze rozpoczęła konkurs, w pierwszej kolejce skoczyła 5,72 m, w drugiej poprawiła się o 20 cm, ale to dawało tylko dziesiąte miejsce. Dopiero w trzeciej próbie przekroczyła o 1 cm 6 m i z ósmej pozycji awansowała do ścisłego finału.

Skacząc w nim jako pierwsza, uzyskała swój najlepszy w tym sezonie rezultat 6,18 m, co pozwoliło na awans na szóstą pozycję. Dwie ostatnie próby miała nieudane. Mistrzynią Polski została Nikola Horowska z ALKS AJP Gorzów Wielkopolski z wynikiem 6,59 m, przed Magdaleną Bokun z AZS-AWF Katowice i Roksaną Jędraszak z AZS Poznań, które skoczyły 6,45 m.

Młodawska była jedyną świętokrzyską lekkoatletką startującą w drugim dniu odbywających się na stadionie Zawiszy mistrzostw naszego kraju. W trzecim, w sobotę 29 czerwca, w którym rozegrano biegi na 5000 m, chody na 10 000 m i sztafety, nie byliśmy już reprezentowani.  

Świętokrzyskie z dorobkiem 177,5 pkt zajęło przedostatnią 15. pozycję wśród województw i 14. w klasyfikacji medalowej ze srebrnym Katarzyny Furmanek w rzucie młotem i brązowym Karoliny Młodawskiej w trójskoku. KKL Kielce w punktacji klubowej uplasował się na 12. miejscu z dorobkiem 154,5 pkt i na 31. w klasyfikacji medalowej