Świętokrzyskie ostatnie i bez medalu w olimpiadzie młodzieży

Dominik Kotulski (fot. Agnieszka Kozłowska)

Piąte miejsce Dominika Kotulskiego w rzucie młotem to największe osiągnięcie świętokrzyskich juniorów młodszych w 30. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Lublinie. 16-latek z KKL Kielce zapewnił je sobie rezultatem 57,53 m (w eliminacjach miał 57,90 m).

Mający medalowe szanse w skoku o tyczce Karol Białogoński, także z KKL, doznał kontuzji i musiał zrezygnować ze startu w eliminacjach. Jego klubowa koleżanka Adrianna Gierek wygrała finał B biegu na 800 z czasem 2.14,35, co dało jej dziewiątą lokatę w tej konkurencji.

Punktowane miejsca w pierwszej dwudziestce zdołali wywalczyć jeszcze zawodnicy KKL: Borys Lach (13. w skoku o tyczce z wynikiem 3,30 m), Małgorzata Miśta (15. w skoku w dal – 5,27 m) i Dominik Kotulski (16. w rzucie dyskiem – 42,68 m).

Świętokrzyskie z dorobkiem zaledwie 17 pkt zajęło ostatnie 16. miejsce wśród województw. Przedostatnie w tej klasyfikacji województwo opolskie zdobyło 81 pkt.