Juniorzy bez medalu w mistrzostwach Polski

Nie udało się zdobyć świętokrzyskim lekkoatletom medalu na mistrzostwach Polski juniorów w Białymstoku. Najbliżej podium był Tomasz Furmanek z KKL Kielce, który podobnie jak w ubiegłym roku zajął czwarte miejsce w rzucie młotem wynikiem 62,03 m. W biegu na 400 m poważnym kandydatem do medalu był Filip Przemyski z KKL. Pobiegł jednak ponad pół sekundy gorzej od rekordu życiowego i z czasem 49,06 uplasował się na piątej pozycji. Także piątą pozycję zajęła w biegu na 3000 m Martyna Adamczyk z STS Skarżysko, która rezultatem 10.03,70 wyraźnie poprawiła swoją „życiówkę”. Dobrze wypadła również w skoku o tyczce Beata Bogus z KKL, zajmując siódme miejsce z wynikiem 3,10.