Sylwester Lepiarz pobiegł na Ślężę po brązowy medal

Świętokrzyscy biegacze byli w czołówce XXII Biegu Górskiego na Ślężę, będącym także mistrzostwami Polski w biegu górskim na krótkim dystansie. Trzecie miejsce zajął Sylwester Lepiarz, reprezentujący w tych zawodach Centrum Sport Ostrowiec Świętokrzyski, który pokonał 5-kilometrową trasę w 26 min 7 s. Czwarty na mecie z czasem 26.48 był Piotr Koń, znany z występów w GLKS Fałków, który na Ślężę pobiegł w barwach RMD Montrail Team. Pod tym samym szyldem startował również Daniel Wosik z Kunowa, zajmując siódme miejsce z rezultatem 27.20.
W drugiej dziesiątce uplasowali się dwaj debiutujący w biegach górskich zawodnicy – 12. był Damian Walczak z Sigmy OSiR Staszów (29.14), a 16. Tomasz Gawroński z UMKS Nadir Jędrzejów (30.03). Mistrzem Polski został Kamil Jastrzębski z SKB Kraśnik z czasem 25.28.