IV Kielecka Dycha dla Łukasza Woźniaka

thumbRok i dwa lata temu był drugi, tym razem nie dał rywalom żadnych szans – Łukasz Woźniak zdecydowanie zwyciężył w biegu przełajowym „IV Kielecka Dycha”. Trasę 10,7 km wiodącą głównie leśnymi dróżkami 25-letni biegacz ze Strawczyna, reprezentujący KKL Kielce, pokonał w 34 min 38 s. Drugi na mecie Michał Jamioł, przed laty zawodnik Budowlanych i KKL, stracił do zwycięzcy aż 2 min i 39 s. Trzecie miejsce zajął Wojciech Jarosz z Juventy-Kobex Starachowice z wynikiem 37.19. Czwarty z czasem 38.10 był inny starachowiczanin Dawid Kubiec, ubiegłoroczny zwycięzca biegu.
W klasyfikacji kobiet pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Mądzik z Warszawy (46.30), druga była Wioletta Jończyk z Daleszyc (46.41), a trzecia Agnieszka Matysek z LKB Rudnik (47.57).
Łukasz Woźniak ustanowił rekord trasy. Rekordowa była też frekwencja –  IV Kielecką Dychę ukończyło 667 biegaczek i biegaczy.