Czwarta w Bydgoszczy, ale pokonała największą polską rywalkę

festiwal2017Karolina Kołeczek zajęła czwarte miejsce w biegu na 100 m przez płotki podczas XVII Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego w Bydgoszczy. Zawodniczka Wisły Junior Sandomierz uzyskała czas 13,21 s i o 0,12 s wyprzedziła szóstą na mecie Klaudię Siciarz z AZS AWF Kraków, z którą przegrała w lutym bieg na 60 m ppł w halowych mistrzostwach Polski. Odzyskała zatem prymat w kraju, ale nie zbliżyła się do minimum na sierpniowe mistrzostwa świata w Londynie wynoszące 12,98 s.

Nie zdołała też nawiązać wyrównanej walki z rywalkami z zagranicy. Zwyciężyła z czasem 12,94 s Ukrainka Hanna Płoticyna, która ma gorszy rekord życiowy (12,93) od sandomierzanki (12,91). Druga na mecie Kaila Barber z USA także uzyskała 12,94 s. Trzecia była reprezentantka Białorusi Elwira Herman  (13,16), a Polki rozdzieliła Yasmin Miller z Wielkiej Brytanii (13,23).

Wyniki biegu nie mogą być jednak uznane, ponieważ płotkarkom pomagał wiatr o sile 2,5 m/s, przekraczający o 0,5 m/s dopuszczalną normę.