Dawid Kubiec piąty w Białymstoku i szósty w historii

Bardzo dobrze spisał się Dawid Kubiec z Juventy-Kobex Starachowice w 6. PKO Półmaratonie Białystok. Debiutujący w tym roku na dystansie 21 km 97,5 m biegacz był na mecie piąty z czasem 1 godz. 8 min i 42 s. Wyprzedziło go jedynie trzech Kenijczyków (zwyciężył Hillary Kiptum Kimaiyo z wynikiem 1:05.02)  oraz Emil Dobrowolski z LŁKS Prefbet Śniadowo (1:08.18).

Rezultat uzyskany w Białymstoku to rekord życiowy starachowiczanina. W historii świętokrzyskiej lekkiej atletyki półmaraton pokonało szybciej tylko pięciu biegaczy. Rekord województwa należy do Rafała Wójcika, który jako zawodnik KKL Kielce w 2007 roku uzyskał czas 1:03.54.

W półmaratonie w Białymstoku startowała również Anna Gromadzka z Parszowa (gm. Wąchock). Z rezultatem 1:37.53 została sklasyfikowana na 15. pozycji wśród kobiet.