Rewelacyjna forma i dwa medale Karoliny Młodawskiej

Karolina Młodawska

Karolina Młodawska zdobyła srebrny i brązowy medal w akademickich mistrzostwach Polski w Lublinie. Zawodniczka KKL Kielce i studentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego znajduje się w rewelacyjnej formie. W biegu na 200 m przy przeciwnym wietrze -1,1 m/s uzyskała drugi czas 24,39 s, lepszy aż o 0,8 s od swojego rekordu życiowego. W historii świętokrzyskiej lekkiej atletyki szybciej ten dystans przebiegły tylko Mirosława Sarna, Elżbieta Kapusta i Karolina Kołeczek.
W skoku w dal Młodawska jako trzecia lekkoatletka z naszego regionu – po Mirosławie Sarnie i Alicji Kołdzie – pokonała granicę 6 m. Skoczyła 6,07 m, aż o 51 cm dalej od swojej „życiówki”, zajmując trzecie miejsce w konkursie. Wynik ten nie może być jednak uznany, ponieważ został uzyskany przy pomocy wiatru o sile 3,7 m/s. W innej próbie przy wietrze 2,9 m/s skoczyła 6,05 m. W regulaminowych warunkach miała natomiast 5,92 m.
Dobrze w mistrzostwach spisał się pochodzący z Ukrainy student Politechniki Świętokrzyskiej Oleksandr Pylypczuk, który uplasował się na czwartej pozycji w skoku w dal i szóstej w trójskoku z wynikami 6,92 m i 14,10 m. Te rezultaty uzyskał przy pomocy wiatru o sile 2,1 i 3,5 m/s.
Wzwyż Aleksander Podsiadło skoczył 1,87 m i był szósty, a na dziesiątej pozycji uplasował się Karol Zielonka z rekordem życiowym 1,83 m. Obydwaj reprezentują Politechnikę Świętokrzyską. Dominika Łukasiewicz, która jest zawodniczką MUKS THM Ostrowiec i studentką Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, przebiegła 1500 m w 4.48,69 i zajęła 14. miejsce w tej konkurencji.