Katarzyna Białogońska 3,40 o tyczce, Natalia Żywczyk 8,04 na 60 m

Natalia Żywczyk (z prawej) i Martyna Matysiak z Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski

Liczną obsadę miały mikołajkowe zawody dzieci i młodzieży w Hali Legionów Kielcach. Startowali w nich uczestnicy programu „Lekkoatletyka dla każdego” z całego województwa, a także zawodnicy trenujący w klubach. Najbardziej wartościowy rezultat uzyskała 17-letnia Katarzyna Białogońska z KKL Kielce, która w konkursie skoku o tyczce pokonała wysokość 3,40 m.

Na dobrym poziomie stały biegi na 60 m dziewcząt. Najszybciej ten dystans pokonała 15-letnia Natalia Żywczyk z Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski, która ustanowiła rekord życiowy czasem 8,04 s. Juniorka Patrycja Banaś ze Słoneczka Busko-Zdrój uzyskała wynik 8,16 s. Dobrze wypadły też młode sprinterki KKL. 14-letnia Anna Skowronek miała 8,34 s, a rok młodsza Adrianna Makuła 8,35 s.

Skowronek wygrała też bieg na 60 m przez płotki młodziczek w dobrym czasie 9,26 s. W pchnięciu 3-kilogramową kulą „życiówkę” rezultatem 11,41 m poprawiła Wiktoria Wijas z KKL, tegoroczna mistrzyni Polski młodziczek w rzucie młotem.