Elżbieta Kapusta rekordzistką Polski, medale i likwidacja sekcji KSZO. Rok 1984

Czwarty rok z rzędu Elżbieta Kapusta była najlepszą lekkoatletką Kielecczyzny i jako pierwsza w historii ustanowiła halowy rekord Polski. Uczyniła to w biegu na 400 m 11 lutego w Turynie rezultatem 53,27 s, zajmując drugie miejsce w trójmeczu z Włochami i Jugosławią. Wraz z Małgorzatą Dunecką ze Startu Lublin, Elżbietą Tomczak z Olimpii Poznań i Elżbietą Woźniak ze Startu Łódź pobiegła też w reprezentacyjnej sztafecie 4×200 m, która również była druga z czasem 1.34,18. Ten wynik do dziś pozostaje rekordem naszego kraju w tej rzadko rozgrywanej konkurencji.

Elżbieta Kapusta podczas przerwy w treningu na obozie w Spale

Zawodniczka Budowlanych Kielce startowała też w halowych mistrzostwach Europy 3-4 marca w szwedzkim Göteborgu. W eliminacjach przebiegła 400 m w 54,15 s, kwalifikując się do półfinału. Nie była bez szans na awans do finału, zajmując w pierwszej z dwóch serii półfinałowych trzecią lokatę z czasem 53,97 s. Był to szósty wynik półfinału, do decydującego o medalach biegu kwalifikowały się cztery zawodniczki.
W halowych mistrzostwach Polski 19 lutego w Zabrzu Elżbieta Kapusta stoczyła zacięty pojedynek w swej koronnej konkurencji z Małgorzatą Dunecką. Ostatecznie wygrała z rezultatem 54,08 s, wyprzedzając koleżankę z reprezentacji o 0,05 s.
W letnich mistrzostwach 22-24 czerwca w Lublinie kielczanka nie wystartowała z powodu kontuzji. Odczuwała ją już podczas czwórmeczu z Czechosłowacją, Francją i RFN 13-14 czerwca w Hannowerze. Na 400 m była tam szósta z odbiegającym od swoich możliwości wynikiem 54,24 s, natomiast w sztafecie 4×400 m nie pobiegła. Zdecydowanie lepiej wypadła w czwórmeczu z Węgrami, Włochami i ZSRR dwa tygodnie wcześniej w Weronie. Na 400 m uzyskała rezultat 52,47, który dał jej czwarte miejsce, a sztafeta 4×400 m z jej udziałem zajęła drugą pozycję z czasem 3.32,14.
Już po zaleczeniu kontuzji zawodniczka Budowlanych Kielce wystąpiła jeszcze raz w reprezentacji – w tzw. Zawodach Przyjaźni, zorganizowanych 16-18 sierpnia w Pradze dla lekkoatletek z państw bloku wschodniego, które z przyczyn politycznych, idąc za przykładem ZSRR, zbojkotowały Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles. Sztafeta Polek, w której prócz Elżbiety Kapusty pobiegły Małgorzata Dunecka, Jolanta Januchta z warszawskiej Gwardii i Genowefa Błaszak z Orkanu Poznań, zajęła czwartą pozycję z czasem 3.29,09. Gdyby pojechały na igrzyska do USA, liczyłyby się w walce o awans do finału.
Z lekkoatletów Kielecczyzny w szerokiej krajowej czołówce seniorów w 1984 roku była jeszcze Maria Gaweł z Budowlanych, która we wspomnianych mistrzostwach Polski w Lublinie uplasowała się na siódmym miejscu w pchnięciu kulą z wynikiem 12,48 m. Dwukrotnie też zajmowała lokaty w ścisłym finale młodzieżowych mistrzostw naszego kraju (dla zawodniczek do 21 lat i zawodników do 22 lat), jakie po raz pierwszy w historii rozegrane zostały 1-2 września w Słupsku. Była tam piąta w dysku (44,60 m) i szósta w kuli (12,64 m). W obydwu tych konkurencjach Gaweł uległa m.in. byłej koleżance klubowej Dorocie Waszczuk, która już jako zawodniczka AZS Wrocław zdobyła srebrny medal w dysku (47,36 m) i brązowy w kuli (14,58 m). Z zawodników Budowlanych najbliżej podium w Słupsku był Czesław Piotrowski, czwarty na 400 m z czasem 49,28 s. Ponadto w młodzieżowych mistrzostwach w biegu przełajowym na 6 km 18 marca w Elblągu siódmą pozycję zajął Witold Urbaniak, kolejny reprezentant kieleckiego klubu.
W przełajowej Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży 1 kwietnia w Częstochowie bardzo słabo wypadli juniorzy i juniorzy młodsi Kielecczyzny. 40. miejsce to najwyższa indywidualnie lokata zajęta w tych zawodach. „Po prostu wstyd… Oczywiście nie dla młodzieży, ale dla jej trenerów” – komentowało „Słowo Ludu”.

Lekkoatleci Budowlanych z trenerką Henryką Jóźwik, na dole Małgorzata Ciszek, w górnym rzędzie od lewej m.in. Grzegorz Hyb, Piotr Rylski, Witold Urbaniak, Wojciech Bielewicz Grzegorz Bojarski oraz działacz klubu Ryszard Gawłowski

Wcześniej w hali i później na stadionie było znacznie lepiej. W halowych mistrzostwach juniorów 28-29 stycznia w Zabrzu złoty medal zdobył Wojciech Bielewicz z Budowlanych wynikiem 15,20 m w trójskoku, a srebrny jego kolega klubowy Sławomir Malarczyk, który pchnął kulą 13,50 m. Juniorom młodszymi, którzy walczyli o mistrzowskie tytuły w tych samych dniach w hali AWF w Warszawie, nie udało się zająć miejsca na podium. Najbliżej tego były kulomiotki – czwarte miejsce zajęła Małgorzata Puto z LZS Jędrzejów (11,60 m), a piąte Zuzanna Woś z Budowlanych (11,20 m). W rozgrywanych później także w stolicy halowych mistrzostwach w wielobojach (25-26 lutego) srebrny medal w 7-boju juniorów młodszych zdobył Jerzy Urbaniak z Budowlanych z dorobkiem 4.212 pkt.
Letnie mistrzostwa w tych kategoriach wiekowych odbyły się w ramach XI Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży w lipcu w Poznaniu. Wśród juniorów dwa medale zdobyła Małgorzata Ciszek z Budowlanych – złoty na 400 m (55,28 s) i brązowy na 200 m (25,05 s). Wojciech Bielewicz wywalczył tytuł wicemistrzowski w trójskoku z wynikiem 15,40 m, ponadto był szósty w skoku w dal (6,97 m). Sławomirowi Malarczykowi rezultat 14,01 m w pchnięciu kulą dał brązowy medal, a 42,26 m w rzucie dyskiem siódmą lokatę.
Dużą szansę na medalową pozycję miał Wiktor Pietrzyk z Budowlanych w biegu na 2000 m z przeszkodami. Wyznaczony został jednak do słabszej serii i choć wygrał ją zdecydowanie, to czas 5.51,06 wystarczył tylko na czwarte miejsce. Juniorzy Budowlanych zajęli jeszcze cztery pozycje w czołowej ósemce: piąta była Iwona Waszczuk w dysku (40,32 m), szósty Grzegorz Furmanek w rzucie młotem (51,40 m), także szósty Grzegorz Urbaniak w 10-boju (5.712 pkt) i siódma Beata Bartosik w dysku (39,02 m).
Dzięki czterem medalom i siedmiu lokatom w ścisłym finale Budowlani w punktacji klubowej OSM juniorów zajęli świetne trzecie miejsce, natomiast Kielce w wojewódzkiej dziewiąte.

Krzysztof Sidowski

Juniorzy młodsi z poznańskiej OSM przywieźli trzy medale. Dwa z nich wywalczyli biegacze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Krzysztof Sidowski zdobył najpierw srebrny na 200 m z czasem 22,49 s, a potem pobiegł na ostatniej zmianie sztafety 4×400 m, wyprowadzając ją na pierwsze miejsce. Jego partnerami byli Zdzisław Wielguszewski, Mariusz Skrucha i Marek Pietrzyk. Ta „złota sztafeta” uzyskała rezultat 3.22,12.
Brązowy medal wywalczyła Zuzanna Woś w kuli z wynikiem 12,17 m, była też czwarta w dysku (39,54 m). Także na czwartej pozycji ukończył rywalizację w 10-boju Jerzy Urbaniak (6.041 pkt), natomiast Małgorzata Puto w kuli uplasowała się na piątej pozycji (11,54 m).
Małgorzata Ciszek i Wojciech Bielewicz wystąpili w reprezentacji Polski juniorów w meczu z RFN 15 czerwca w Bochum. Mistrzyni Polski juniorek zajęła trzecie miejsce na 400 m z czasem 56,34 s, a ze szeafetą 4×400 m drugie (3.44,04). Bielewicz był także trzeci w trójskoku (15,22 m) i czwarty w dal (6,87 m). Biało-czerwone barwy reprezentował też w Młodzieżowych Zawodach Przyjaźni w bułgarskim Płowdiw (4-5 sierpnia), gdzie uplasował się na siódmej pozycji w trójskoku (15,17 m).
Najważniejszą ogólnopolską imprezą dla młodzików, którzy od lat nie mieli mistrzostw Polski, był w 1984 roku Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego. W zawodach rozegranych 16 września w Bydgoszczy Edyta Jakubowska z Neptuna Końskie zajęła drugie miejsce na 300 m (42,17 s), a Urszula Adamiec z Budowlanych trzecie na 600 m (1.39,80).
W rywalizacji drużynowej w kategorii seniorów Budowlani w pierwszej rundzie II ligi 21 maja w Lublinie zajęli czwartą lokatę i po raz pierwszy od trzech lat nie zakwalifikowali się do finałowych zawodów, których stawką był awans do lekkoatletycznej ekstraklasy. Z utrzymaniem się w drugoligowych szeregach kielecki klub nie miał jednak problemów, plasując się w swojej grupie, która rywalizowała 15 września w Łodzi, na drugiej pozycji za drużyną miejscowego AZS.
W prowadzonej przez PZLA klasyfikacji klubowego mistrza Polski seniorów, w której liczyły się wyniki w zawodach ligowych i indywidualnych mistrzostwach naszego kraju oraz zdobyte klasy sportowe, Budowlani zajęli 27. miejsce. W porównaniu do 1983 roku spadli o pięć lokat.

Lekkoatleci Budowlanych na stadionie w Lublinie, od lewej Sławomir Malarczyk, Wiktor Pietrzyk, Marek Lisowski, Andrzej Skotnicki i Sławomir Rymarczyk

Utrzymali natomiast wysoką pozycję wśród juniorów. W klasyfikacji w tej kategorii wiekowej znaleźli się na 7-8. miejscu wspólnie z Lubtourem Zielona Góra. 27 maja w Lublinie wygrali regionalną eliminację drużynowych mistrzostw Polski, kwalifikując się do finałowych zawodów ligi juniorów 8 września w Bydgoszczy, w którym uplasowali się na dziewiątej pozycji.
W klasyfikacji wojewódzkiej PZLA Kielce wśród seniorów zajęły 20. lokatę, natomiast w kategorii juniorów 13-14.
W drużynowych mistrzostwach juniorów prócz Budowlanych z województwa kieleckiego brały też udział KSZO Ostrowiec i Granat Skarżysko. W drugim rzucie na poziomie regionu, 9 września w Ostrowcu, gospodarze zajęli 12. miejsce, a skarżyszczanie 14.
Były to w zasadzie jedyne zawody rangi ogólnopolskiej na stadionie, jakie w 1989 odbyły się na terenie województwa. Ponadto 18 marca w Kielcach rozegrane zostały strefowe eliminacje do OSM w biegach przełajowych z udziałem około 450 zawodników z ośmiu województw środkowo-wschodniej Polski. Tydzień wcześniej na trasach na Stadionie Leśnym biegacze rywalizowali o tytuły mistrzów okręgu. Kielce były gospodarzem także pozostałych okręgowych mistrzostw w 1984 roku. Seniorzy mieli swoje 12-13 maja, juniorzy i juniorzy młodsi 9-10 czerwca w ramach Wojewódzkiej Spartakiady Młodzieży, a młodzicy 22 września. Na stadionie międzyszkolnym odbyły się również mistrzostwa w wielobojach – 29-30 września.

Zawody w Końskich z udziałem lekkoatletów z niemieckiego Wolmirstedt

Warto wspomnieć jeszcze o jedynej międzynarodowej imprezie na terenie województwa w 1984 roku. Były nią rozegrane w połowie maja Miejsko-Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Końskich z udziałem zawodników z Wolmirstedt z NRD, z którymi koneccy sportowcy utrzymywali kontakt od połowy lat 70.
Rok 1984 był bardzo ubogi w rekordy okręgu. Wśród kobiet biła je tylko Elżbieta Kapusta. Zawodniczka Budowlanych trzykrotnie poprawiała rekord przy pomiarze elektronicznym w biegu na 200 m – 15 maja w Budapeszcie uzyskała 24.02 s, 26 maja w Poznaniu – 23,98 s, a 5 sierpnia w Sopocie – 23,73 s. 21 maja w Lublinie ustanowiła rekord na 400 m czasem 52,16 s. W pchnięciu kulą najlepszy wynik na stadionie 13,41 m uzyskała 12 maja podczas mistrzostw okręgu Maria Gaweł. Był jednak o 15 cm gorszy od jej rezultatu z hali z 1983 roku.
Jedynym rekordzistą wśród mężczyzn został Krzysztof Stodulski, który po ukończeniu studiów w Krakowie i reprezentowaniu tamtejszego AZS powrócił do Budowlanych. 31 sierpnia w Warszawie skoczył o tyczce 4,60 m. Co ciekawe, ten jego rezultat, nie dający wtedy nawet miejsca w szerokiej krajowej czołówce polskich tyczkarzy, nie został poprawiony do dziś.
Rekordami pozostają również wyniki Elżbiety Kapusty na 200 i 400 m, ale te mają bez porównania wyższą wartość. Czas 52,16 s na tym drugim dystansie dał w 1984 roku kielczance 64. pozycję na świecie i trzecią w Polsce. Na 200 m w tabelach krajowych uplasowała się na szóstym miejscu, ponadto na 19. na 100 m. Dziewiąta w rzucie dyskiem i 14. w pchnięciu kulą była Maria Gaweł. Juniorka Małgorzata Ciszek, która w 1984 zdawała maturę i nie poprawiła wyników z poprzedniego sezonu, na 400 m zajęła 13. lokatę, ponadto była w czwartej dziesiątce na 200 m. Na 11. uplasowała się sztafeta 4×400 m Budowlanych, w której prócz Kapusty i Ciszek pobiegły Jolanta Porzucek i Joanna Banaszek.
W trzeciej dziesiątce znalazła się Beata Bartosik w dysku, w czwartej zostały sklasyfikowane Zuzanna Woś i Małgorzata Puto w kuli, Iwona Waszczuk i Woś w dysku, a w piątej Jolanta Porzucek z Budowlanych na 400 m przez płotki.

Grzegorz Furmanek

Wśród mężczyzn w tabelach krajowych lekkoatleci Kielecczyzny byli reprezentowani jeszcze skromniej. Najwyższą 16. lokatę zajął Wojciech Bielewicz w trójskoku, który był także w czwartej dziesiątce w skoku w dal. Trzecią dziesiątkę w rzucie młotem zamykał Grzegorz Furmanek. W czwartej znalazły się sztafety 4×400 m Budowlanych i KSZO, w piątej Krzysztof Stodulski w tyczce, Wiesław Zieliński z Granatu w młocie oraz Czesław Piotrowski i Grzegorz Urbaniak w 10-boju.
W tradycyjnej klasyfikacji najlepszych sportowców Kielecczyzny „Słowa Ludu” za 1984 rok Elżbieta Kapusta uplasowała się na ósmym miejscu. Wśród juniorów drugi rok z rzędu zwyciężyła Małgorzata Ciszek, wyprzedzając klubowego kolegę Wojciecha Bielewicza. Ponadto Krzysztof Sidowski był szósty, a Sławomir Malarczyk dziewiąty. W dwunastce najlepszych trenerów województwie znaleźli się Stefania i Zdzisław Furmankowie, Henryka Jóźwik i Andrzej Szołowski z Budowlanych oraz Henryk Tyryłło z KSZO, szkoleniowiec biegaczy, którzy zdobyli dwa medale podczas OSM.
Sukcesy tych młodych zawodników, pierwsze takie dla ostrowieckiego klubu po wieloletniej przerwie, nie przekonały jednak jego sterników do utrzymania sekcji lekkoatletycznej. W październiku zarząd KSZO podjął decyzję o jej likwidacji, motywując to problemami finansowymi. W ten sposób przestała istnieć sekcja o niezwykle bogatej tradycji i ze znaczącymi osiągnięciami. Przypomnijmy, że w 1933 roku zawodnik KSZO Józef Leśkiewicz jako pierwszy w historii lekkoatleta z Kielecczyzny stanął na podium mistrzostw Polski, zajmując drugie miejsce w rzucie młotem i trzecie w oszczepie. Po wojnie w barwach KSZO dwa razy mistrzostwo naszego kraju zdobywała biegaczka Krystyna Snop-Nowakowska, która już jako zawodniczka warszawskiej Legii startowała w Igrzyskach Olimpijskich w Rzymie w 1960 roku. Cztery lata później na igrzyskach w Tokio szósty na 1500 m był Witold Baran, mający w dorobku także wicemistrzostwo Europy na tym dystansie. Jako zawodnik KSZO zdobył mistrzostwo Polski juniorów, późniejsze sukcesy odnosił w barwach Legii i bydgoskiego Zawiszy.
Na szczęście lekkoatleci z Ostrowca nie pozostali na lodzie. W grudniu sekcję przejął bowiem Międzyszkolny Klub Sportowy Ostrowia, a jej kierownikiem pozostał Marian Śliwiński. Lekkoatletów pozbywał się nie tylko KSZO. Prowadzącą szkolenie głównie wśród młodzików sekcję rozwiązano także w Neptunie Końskie. W tym mieście jej działalność również miała być kontynuowana w MKS.
Rok 1984 przyniósł też zmiany w Okręgowym Związku Lekkiej Atletyki. Na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym w listopadzie na nowego prezesa wybrano Zdzisława Furmanka. Wiceprezesami zostali Adam Jóźwik z Kielc (ds. szkoleniowych) i Marian Śliwiński (ds. administracyjnych), a sekretarzem Lech Krakowiak z Końskich. Ponadto jako członkowie do zarządu weszli: Andrzej Bętkowski ze Skarżyska, Ryszard Kasperek z Kielc, Leszek Nowak z Kielc (przewodniczący Okręgowej Rady Trenerów) i Tadeusz Świt z Kielc (przewodniczący Okręgowego Kolegium Sędziów).

 

Tabele najlepszych lekkoatletów Kielecczyzny w 1984 roku
K o b i e t y
100 m
11,99 Elżbieta KAPUSTA 60 Budowlani Kielce 5.08 Sopot
12,69 Edyta PRĘDKA 66 Budowlani Kielce 13.07 Poznań
12,88 Maria PIOTROWSKA 66 Budowlani Kielce 21.05 Lublin
12,98 Edyta JAKUBOWSKA 69 Neptun Końskie 29.09 Warszawa
13,39 Edyta BOGUSZ 69 Granat Skarżysko 1.07 Łódź
13,52 Jolanta PORZUCEK 68 Budowlani Kielce 1.07 Łódź
13,55 Elżbieta DZIEKAN 68 Budowlani Kielce 21.05 Lublin
13,66 Ewa ZAPAŁA 67 Budowlani Kielce 21.05 Lublin
13,95 Justyna URAMOWSKA 70 LZS Jędrzejów 26.08 Białystok
14,57 Beata CIEPLUCH 67 Budowlani Kielce 8.09 Bydgoszcz
wyniki uzyskane z wiatrem
12,54 (5,0) Edyta PRĘDKA 66 Budowlani Kielce 15.06 Lublin
12,86 (5,0) Maria PIOTROWSKA 66 Budowlani Kielce 15.06 Lublin
pomiar ręczny
11,9 Małgorzata CISZEK 66 Budowlani Kielce 23.07 Lublin
12,3 Edyta PRĘDKA 66 Budowlani Kielce 9.06 Kielce
12,5 Edyta JAKUBOWSKA 69 Neptun Końskie 9.06 Kielce
12,6 Maria PIOTROWSKA 66 Budowlani Kielce 18.08 Lublin
12,8 Ewa GRAD 70 Granat Skarżysko 22.09 Kielce
12,9 Jolanta PORZUCEK 68 Budowlani Kielce 9.06 Kielce
13,0 Edyta BIGUSZ 69 Granat Skarżysko 27.05 Lublin
13,1 Elżbieta DZIEKAN 68 Budowlani Kielce 9.06 Kielce
13,2 Agnieszka KOŁSUT 70 KSZO Ostrowiec 7.05 Ostrowiec
13,2 Joanna BANASZEK 67 Budowlani Kielce 23.07 Lublin
13,2 Justyna URAMOWSKA 70 LZS Jędrzejów 23.09 Pińczów

200 m
23,73 Elżbieta KAPUSTA 60 Budowlani Kielce 5.08 Sopot
24,98 Małgorzata CISZEK 66 Budowlani Kielce 14.08 Poznań
26,17 Edyta PRĘDKA 66 Budowlani Kielce 16.06 Lublin
26,60 Edyta JAKUBOWSKA 69 Neptun Końskie 29.09 Warszawa
26,67 Maria PIOTROWSKA 66 Budowlani Kielce 16.06 Lublin
27,07 Jolanta PORZUCEK 68 Budowlani Kielce 1.07 Łódź
27,79 Ewa ZAPAŁA 67 Budowlani Kielce 16.06 Lublin
28,39 Teresa SKRZYPCZYK 68 Budowlani Kielce 15.06 Lublin
pomiar ręczny
24,9 Małgorzata CISZEK 66 Budowlani Kielce 10.06 Kielce
26,1 Edyta PRĘDKA 66 Budowlani Kielce 10.06 Kielce
26,4 Maria PIOTROWSKA 66 Budowlani Kielce 27.05 Lublin
27,1 Jolanta PORZUCEK 68 Budowlani Kielce 18.08 Lublin
27,2 Edyta BOGUSZ 69 Granat Skarżysko 29.09 Kielce
27,7 Ewa GRAD 70 Granat Skarżysko 10.06 Kielce
27,7 Ewa ZAPAŁA 67 Budowlani Kielce 29.09 Kielce
28,0 Halina BRODZIK 67 Budowlani Kielce 10.06 Kielce
28,0 Izabela PACEK 69 Budowlani Kielce 30.07 Lublin
28,3 Beata STARZ 72 Orlicz Suchedniów 10.06 Kielce
28,3 Ewa SZYMAŃSKA 69 Budowlani Kielce 30.07 Lublin
28,3 Urszula ADAMIEC 69 Budowlani Kielce 30.07 Lublin

300 m
42,17 Edyta JAKUBOWSKA 69 Neptun Końskie 16.09 Bydgoszcz
pomiar ręczny
43,1 Jolanta PORZUCEK 68 Budowlani Kielce 28.04 Kielce
43,2 Edyta JAKUBOWSKA 69 Neptun Końskie 19.05 Kielce
44,5 Agnieszka KOŁSUT 70 KSZO Ostrowiec 1.09 Stalowa Wola
44,5 Urszula ADAMIEC 69 Budowlani Kielce 22.09 Kielce
45,2 Bożena ADAMSKA 70 Budowlani Kielce 23.07 Lublin

400 m
52,16 Elżbieta KAPUSTA 60 Budowlani Kielce 21.05 Lublin
55,28 Małgorzata CISZEK 66 Budowlani Kielce 13.07 Poznań
59,32 Jolanta PORZUCEK 68 Budowlani Kielce 15.06 Lublin
62,79 Joanna BANASZEK 67 Budowlani Kielce 8.09 Bydgoszcz
pomiar ręczny
54,0 Małgorzata CISZEK 66 Budowlani Kielce 27.05 Lublin
59,3 Jolanta PORZUCEK 68 Budowlani Kielce 27.05 Lublin
61,2 Halina BRODZIK 67 Budowlani Kielce 29.07 Lublin
62,2 Edyta JAKUBOWSKA 69 Neptun Końskie 9.06 Kielce
62,9 Beata GARBALA 66 Budowlani Kielce 29.07 Lublin
63,7 Joanna BANASZEK 67 Budowlani Kielce 25.08 Mielec
64,0 Edyta PRĘDKA 66 Budowlani Kielce 23.07 Lublin
64,1 Urszula ADAMIEC 69 Budowlani Kielce 28.04 Kielce
64,3 Bożena ADAMSKA 70 Budowlani Kielce 9.06 Kielce
64,5 Marzena DZIUBA 69 Budowlani Kielce 29.07 Lublin

600 m
1.39,80 Urszula ADAMIEC 69 Budowlani Kielce 16.09 Bydgoszcz
1.41,4 Bożena ADAMSKA 70 Budowlani Kielce 18.08 Lublin
1.45,13 Marzena DZIUBA 69 Budowlani Kielce 16.09 Bydgoszcz

800 m
2.16,30 Małgorzata CISZEK 66 Budowlani Kielce 15.09 Łódź
2.20,82 Halina BRODZIK 67 Budowlani Kielce 8.09 Bydgoszcz
2.25,5 Teresa SZYMKIEWICZ 68 Budowlani Kielce 27.05 Lublin
2.26,3 Beata GARBALA 66 Budowlani Kielce 30.07 Lublin
2.27,5 Joanna BANASZEK 67 Budowlani Kielce 10.06 Kielce
2.28,1 Jolanta PORZUCEK 68 Budowlani Kielce 30.07 Lublin
2.30,5 Bogumiła CECOT 66 Budowlani Kielce 30.07 Lublin
2.31,3 Grażyna SZYMONIAK 68 Budowlani Kielce 10.06 Kielce
2.31,9 Maria STEFAŃCZYK 68 Budowlani Kielce 30.07 Lublin
2.32,8 Dorota BASIAK 69 Budowlani Kielce 30.07 Lublin

1000 m
3.08,0 Beata GARBALA 66 Budowlani Kielce 18.08 Lublin
3.13,4 Alicja GUGAŁA 70 Budowlani Kielce 23.06 Kozienice
3.14,7 Bogusława CECOT 66 Budowlani Kielce 28.04 Kielce
3.16,6 Halina BRODZIK 67 Budowlani Kielce 5.05 Lublin
3.17,0 Grażyna SZYMONIAK 68 Budowlani Kielce 5.05 Lublin
3.17,8 Teresa SZYMKIEWICZ 67 Budowlani Kielce 5.05 Lublin
3.24,1 Maria STEFAŃCZYK 68 Budowlani Kielce 28.04 Kielce
3.25,2 Elżbieta GRELEWSKA 66 Budowlani Kielce 28.04 Kielce

1500 m
4.54,5 Beata GARBALA 66 Budowlani Kielce 27.05 Lublin
4.59,72 Teresa SZYMKIEWICZ 68 Budowlani Kielce 21.05 Lublin
5.04,5 Bogumiła CECOT 66 Budowlani Kielce 12.06 Kielce
5.12,99 Grażyna SZYMONIAK 68 Budowlani Kielce 15.06 Lublin
5.13,02 Maria STEFAŃCZYK 68 Budowlani Kielce 15.06 Lublin
5.19,7 Alicja GUBAŁA 70 Budowlani Kielce 19.05 Kielce
5.28,6 Izabela MISZTELA 69 Budowlani Kielce 19.05 Kielce
5.29,5 Elżbieta ZAWADZKA 67 Budowlani Kielce 9.06 Kielce
5.30,0 Elżbieta GRELEWSKA 66 Budowlani Kielce 12.05 Kielce
5.42,5 Beata PIOTROWICZ 69 Budowlani Kielce 31.05 Kielce

3000 m
10.43,44 Beata GARBALA 66 Budowlani Kielce 8.09 Bydgoszcz
11.06,36 Bogumiła CECOT 66 Budowlani Kielce 16.06 Lublin

100 m ppł
wynik uzyskany z wiatrem
17,02 (2,8) Aldona JASZEWSKA 66 Granat Skarżysko 15.06 Lublin
pomiar ręczny
16,5 Aldona JASZEWSKA 66 Granat Skarżysko 9.06 Kielce
76,2 cm/8,20 m (juniorka młodsza)
17,84 Teresa SKRZYPCZYK 68 Budowlani Kielce 15.06 Lublin
76,2 cm/8 m (młodziczki)
pomiar ręczny
16,3 Edyta BOGUSZ 69 Granat Skarżysko 6.10 Skarżysko
16,8 Joanna KACZEWSKA 71 Budowlani Kielce 1.08 Lublin
16,8 Ewa GRAD 70 Granat Skarżysko 6.10 Skarżysko
16,9 Izabela PACEK 69 Budowlani Kielce 31.05 Kielce

400 m ppł
65,80 Jolanta PORZUCEK 68 Budowlani Kielce 9.07 Poznań
67,43 Aldona JASZEWSKA 66 Granat Skarżysko 3.06 Lublin
pomiar ręczny
65,4 Jolanta PORZUCEK 68 Budowlani Kielce 10.06 Kielce
70,1 Aldona JASZEWSKA 66 Granat Skarżysko 13.05 Kielce
74,2 Ewa ZAPAŁA 67 Budowlani Kielce 10.06 Kielce
75,7 Małgorzata MATYSEK 70 Orlicz Suchedniów 16.05 Suchedniów
76,3 Henryka JAROS 68 Budowlani Kielce 10.06 Kielce
78,0 Agnieszka SYKUBSKA 69 Orlicz Suchedniów 16.05 Suchedniów
78,5 Teresa PIETRUSIK 68 Budowlani Kielce 10.06 Kielce
81,4 Agnieszka DULĘBA 70 Orlicz Suchedniów 16.05 Suchedniów
83,1 Anna MATEREK 70 Orlicz Suchedniów 16.05 Suchedniów
83,7 Agnieszka KACZMARCZYK 71 Orlicz Suchedniów 16.05 Suchedniów

4×100 m
50,45 BUDOWLANI Kielce 21.05 Lublin
(M. PIOTROWSKA, 66 – E. PRĘDKA, 66 – E. ZAPAŁA, 67 – E. DZIEKAN, 68)
najlepsze juniorki młodsze
52,98 BUDOWLANI Kielce 15.06 Lublin
(J. BANASZEK, 67 – E. DZIEKAN, 68 – J. BERNAT, 68 – E. ZAPAŁA, 67)
pomiar ręczny
49,3 BUDOWLANI Kielce 27.05 Lublin
(M. CISZEK, 66 – E. DZIEKAN, 68 – M. PIOTROWSKA, 66 – E. PRĘDKA, 66)
53,2 GRANAT Skarżysko-Kamienna 12.05 Kielce
(A. KACZMARCZYK, 68 – A. JASZEWSKA, 66 – E. GRAD, 70 – J. WALEROWICZ, 70)
55,0 BUDOWLANI II Kielce 31.05 Kielce
(M. GĄSZCZ, 69 – D. FLISZEK, 70 – E. JABŁOŃSKA, 70 – E. DZIEDZIC, 69)
najlepsze młodziczki
54,0 GRANAT Skarżysko-Kamienna 22.09 Kielce
(M. JANKOWSKA, 70 – E. GRAD, 70 – R. WINIARSKA, 71 – E. BOGUSZ, 69)

4×400 m
3.52,56 BUDOWLANI Kielce 21.05 Lublin
(J. BANASZEK, 67 – J. PORZUCEK, 68 – M. CISZEK, 66 – E. KAPUSTA, 60)
najlepsze juniorki
4.02,56 BUDOWLANI Kielce 8.09 Bydgoszcz
(J. PORZUCEK, 68 – J. BANASZEK, 67 – H. BRODZIK, 67 – M. CISZEK, 66)
najlepsze juniorki młodsze
4.12,98 BUDOWLANI Kielce 16.06 Lublin
(J. BANASZEK, 67 – G. SZYMONIAK, 68 – H. BRODZIK, 67 – T. SZYMKIEWICZ, 68)
najlepsze młodziczki
4.45,0 ORLICZ Suchedniów 1.05 Suchedniów
(M. MATYSEK, 70 – E. TUSZNIO, 70 – A. MATEREK, 70 – A. DULĘBA, 70)

wzwyż
1,50 Elżbieta BŁOŃSKA 69 Budowlani Kielce 12.05 Kielce
1,45 Edyta BOGUSZ 69 Granat Skarżysko 29.09 Kielce
1,40 Dorota GOŁUCH 69 Budowlani Kielce 19.05 Kielce
1,40 Dorota ZIEWACZ 71 Budowlani Kielce 30.05 Kielce
1,40 Bożena BRZOZOWSKA 70 Budowlani Kielce 22.09 Kielce
1,35 Agnieszka LORANTY 67 KSZO Ostrowiec 9.05 Ostrowiec
1,35 Jolanta DUDAŁA 69 Budowlani Kielce 19.05 Kielce
1,35 Anna MAZUR 69 Budowlani Kielce 19.05 Kielce
1,35 Katarzyna NOWAK 71 Budowlani Kielce 30.05 Kielce
1,32 Zofia GOŁĘBIOWSKA 69 Orlicz Suchedniów 14.05 Suchedniów

w dal
5,24 Edyta BOGUSZ 69 Granat Skarżysko 1.07 Łódź
5,20 Ewa SZYMAŃSKA 69 Budowlani Kielce 19.05 Kielce
5,10 Elżbieta DZIEKAN 68 Budowlani Kielce 23.07 Lublin
4,75 Anna SYTA 70 LZS Jędrzejów 28.04 Kielce
4,73 Marzena CZAPLA 69 Budowlani Kielce 19.06 Kielce
4,72 Teresa SKRZYPCZYK 68 Budowlani Kielce 16.06 Lublin
4,70 Agnieszka NOWAK 71 Budowlani Kielce 22.09 Kielce
4,69 Małgorzata BROŻYNA 71 Budowlani Kielce 10.06 Biała Podlaska
4,69 Katarzyna JANUCHTA 72 Budowlani Kielce 22.09 Kielce
4,67 Malgorzata ZYSK 70 Budowlani Kielce 19.05 Kielce

kula
13,41 Maria GAWEŁ 63 Budowlani Kielce 12.05 Kielce
12,17 Zuzanna WOŚ 67 Budowlani Kielce 10.07 Poznań
12,00 Małgorzata PUTO 67 LZS Jędrzejów 25.08 Białystok
11,26 Beata BARTOSIK 65 Budowlani Kielce 15.06 Lublin
11,05 Agnieszka PIĄTKOWSKA 67 Budowlani Kielce 9.06 Kielce
10,84 Teresa SKRZYPCZYK 68 Budowlani Kielce 23.07 Lublin
9,99 Iwona WASZCZUK 66 Budowlani Kielce 12.05 Kielce
9,82 Ewa KUSIAK 69 Granat Skarżysko 9.05 Skarżysko
9,77 Beata KWAPISZ 68 KSZO Ostrowiec 9.09 Ostrowiec
9,10 Agata ROGOWSKA 68 Budowlani Kielce 28.07 Lublin
3 kg (młodziczka)
9,84 Izabela MYSZKOWSKA 70 Budowlani Kielce 19.05 Kielce

dysk
48,20 Maria GAWEŁ 63 Budowlani Kielce 9.06 Kielce
42,08 Beata BARTOSIK 65 Budowlani Kielce 16.06 Lublin
40,74 Iwona WASZCZUK 66 Budowlani Kielce 27.05 Lublin
40,12 Zuzanna WOŚ 67 Budowlani Kielce 9.06 Kielce
33,10 Halina GRUDZIEŃ 65 Budowlani Kielce 28.04 Kielce
33,08 Agata ROGOWSKA 68 Budowlani Kielce 9.06 Kielce
32,60 Małgorzata PUTO 67 LZS Jędrzejów 23.09 Pińczów
31,58 Teresa SKRZYPCZYK 68 Budowlani Kielce 29.07 Lublin
28,20 Agnieszka PIĄTKOWSKA 67 Budowlani Kielce 9.06 Kielce
28,16 Elżbieta BŁOŃSKA 69 Budowlani Kielce 22.09 Kielce

oszczep
31,76 Elżbieta URBANIAK LZS Jędrzejów 23.09 Pińczów
29,00 Alicja BUCHCIC 68 Budowlani Kielce 10.06 Kielce
28,10 Teresa SKRZYPCZYK 68 Budowlani Kielce 13.05 Kielce
27,20 Renata KONOPKA 68 Budowlani Kielce 10.06 Kielce
25,16 Marzena GIL 69 Budowlani Kielce 23.06 Kozienice
24,36 Anna MAZUR 69 Budowlani Kielce 31.05 Kielce
24,12 Ewa ZAPAŁA 67 Budowlani Kielce 30.09 Kielce
23,20 Małgorzata JABŁOŃSKA 69 Budowlani Kielce 19.05 Kielce
22,84 Jolanta MARCINKOWSKA 70 Granat Skarżysko 19.09 Skarżysko
22,84 Dorota JACH 69 Budowlani Kielce 22.09 Kielce

7-bój
płotki 76,2 cm/8,20 m (juniorki młodsze)
3.876 Teresa SKRZYPCZYK 68 Budowlani Kielce 16.06 Lublin
(17,84 – 10,09 – 1,26 – 28,39 – 4,72 – 26,20 – 2.33,63)
3.565 Ewa ZAPAŁA 67 Budowlani Kielce 30.09 Kielce
(18,0 – 8,13 – 1,30 – 27,7 – 4,50 – 24,12 – 2.50,8)
płotki 76,2 cm/8 m, kula 3 kg (młodziczka)
4.079 Edyta BOGUSZ 69 Granat Skarżysko 30.09 Kielce
(16,5 – 9,03 – 1,45 – 27,2 – 5,19 – 22,70 – 2.54,4)

chód 3000 m
dziewczęta starsze
21.03,0 Dorota ZIEWACZ 71 Budowlani Kielce 27.08 Pińczów
21.15,8 Katarzyna MICHAŁOWSKA 71 Budowlani Kielce 22.09 Kielce
21.16,0 Iwona MICHALSKA 71 Budowlani Kielce 22.09 Kielce

Wyniki uzyskane w hali
50 m
pomiar ręczny
6,5 Edyta PRĘDKA 66 Budowlani Kielce 14.01 Kielce
6,5 Maria PIOTROWSKA 66 Budowlani Kielce 14.01 Kielce
6,8 Edyta BOGUSZ 69 Granat Skarżysko 14.01 Kielce

60 m
7,64 Elżbieta KAPUSTA 60 Budowlani Kielce 21.01 Warszawa

200 m
24,70 Elżbieta KAPUSTA 60 Budowlani Kielce 4.02 Warszawa

300 m
39,27 Elżbieta KAPUSTA 60 Budowlani Kielce 21.01 Warszawa

400 m
53,27 Elżbieta KAPUSTA 60 Budowlani Kielce 11.02 Turyn

600 m
1.43,8 Urszula ADAMIEC 69 Budowlani Kielce 13.01 Łódź

50 m ppł
76,2 cm (młodziczka)
pomiar ręczny
8,0 Edyta BOGUSZ 69 Granat Skarżysko 14.01 Kielce

kula
12,08 Maria GAWEŁ 63 Budowlani Kielce 14.01 Kielce
11,60 Małgorzata PUTO 67 LZS Jędrzejów 28.01 Warszawa
11,20 Zuzanna WOŚ 67 Budowlani Kielce 28.01 Warszawa

M ę ż c z y ź n i
100 m
11,37 Krzysztof SIDOWSKI 67 KSZO Ostrowiec 1.07 Łódź
11,48 Czesław PIOTROWSKI 64 Budowlani Kielce 8.09 Bydgoszcz
11,51 Andrzej MASTALERZ 68 Granat Skarżysko 15.06 Lublin
11,52 Grzegorz BOJARSKI 68 Budowlani Kielce 9.07 Poznań
11,63 Grzegorz HYB 65 Budowlani Kielce 21.05 Lublin
11,66 Janusz MASTALERZ 64 Granat Skarżysko 2.06 Lublin
11,68 Piotr JÓŹWIK 68 Budowlani Kielce 1.07 Łódź
11,69 Wojciech BIELEWICZ 66 Budowlani Kielce 1.07 Łódź
11,71 Sławomir MACEK 62 Budowlani Kielce 21.05 Lublin
wyniki uzyskane z wiatrem
11,33 (3,5) Grzegorz BOJARSKI 68 Budowlani Kielce 15.06 Lublin
11,38 (2,4) Piotr JÓŹWIK 68 Budowlani Kielce 15.06 Lublin
11,53 (3,5) Janusz ADAMSKI 67 KSZO Ostrowiec 15.06 Lublin
pomiar ręczny
11,0 Czesław PIOTROWSKI 64 Budowlani Kielce 29.09 Kielce
11,1 Krzysztof SIDOWSKI 67 KSZO Ostrowiec 13.05 Ostrowiec
11,1 Janusz ADAMSKI 67 KSZO Ostrowiec 13.05 Ostrowiec
11,1 Grzegorz BOJARSKI 68 Budowlani Kielce 9.06 Kielce
11,2 Wojciech BIELEWICZ 66 Budowlani Kielce 9.06 Kielce
11,2 Andrzej MASTALERZ 68 Granat Skarżysko 9.06 Kielce
11,2 Wiesław PULUT 63 Budowlani Kielce 23.07 Lublin
11,3 Piotr JÓŹWIK 68 Budowlani Kielce 9.06 Kielce
11,3 Andrzej KRÓL 65 Budowlani Kielce 9.06 Kielce
11,4 Marek LISOWSKI 65 Budowlani Kielce 23.07 Lublin

200 m
22,41 Krzysztof SIDOWSKI 67 KSZO Ostrowiec 16.06 Lublin
23,01 Grzegorz BOJARSKI 68 Budowlani Kielce 16.06 Lublin
23,34 Marek PIETRZYK 67 KSZO Ostrowiec 1.07 Łódź
23,47 Piotr JÓŹWIK 68 Budowlani Kielce 1.07 Łódź
23,53 Andrzej MASTALERZ 68 Granat Skarżysko 1.07 Łódź
23,53 Andrzej KRÓL 65 Budowlani Kielce 15.09 Łódź
23,96 Sławomir MACEK 62 Budowlani Kielce 3.06 Lublin
24,26 Radosław PÓŁTORAK 65 Granat Skarżysko 1.07 Łódź
25,06 Paweł GŁADYŚ 68 Granat Skarżysko 1.07 Łódź
wynik uzyskany z wiatrem
23,77 (2,8) Zdzisław WIELGUSZEWSKI 67 KSZO Ostrowiec 16.06 Lublin
pomiar ręczny
22,2 Krzysztof SIDOWSKI 67 KSZO Ostrowiec 27.05 Lublin
22,5 Czesław PIOTROWSKI 64 Budowlani Kielce 25.08 Mielec
23,0 Grzegorz BOJARSKI 68 Budowlani Kielce 10.06 Kielce
23,0 Marek LISOWSKI 65 Budowlani Kielce 18.08 Lublin
23,1 Andrzej MASTALERZ 68 Granat Skarżysko 10.06 Kielce
23,2 Janusz ADAMSKI 67 KSZO Ostrowiec 10.06 Kielce
23,4 Andrzej KRÓL 65 Budowlani Kielce 10.06 Kielce
23,5 Piotr JÓŹWIK 68 Budowlani Kielce 6.05 Lublin
23,5 Sławomir MACEK 62 Budowlani Kielce 13.05 Kielce
23,6 Jarosław ZAWADZKI 68 Budowlani Kielce 10.06 Kielce

300 m
pomiar ręczny
35,6 Czesław PIOTROWSKI 64 Budowlani Kielce 18.08 Lublin
37,3 Andrzej KRÓL 65 Budowlani Kielce 18.08 Lublin
37,4 Sławomir MACEK 62 Budowlani Kielce 28.04 Kielce
37,4 Cezary MARCINKOWSKI 65 Granat Skarżysko 28.04 Kielce
38,2 Radosław PÓŁTORAK 65 Granat Skarżysko 28.04 Kielce
38,7 Grzegorz BOJARSKI 68 Budowlani Kielce 28.04 Kielce
39,0 Tomasz ZAWADZKI 69 Budowlani Kielce 28.04 Kielce

400 m
49,28 Czesław PIOTROWSKI 64 Budowlani Kielce 1.09 Słupsk
51,13 Marek PIETRZYK 67 KSZO Ostrowiec 9.07 Poznań
51,23 Sławomir MACEK 63 Budowlani Kielce 2.06 Lublin
51,43 Grzegorz HYB 65 Budowlani Kielce 13.07 Poznań
51,66 Marek LISOWSKI 65 Budowlani Kielce 13.07 Poznań
52,74 Krzysztof KRZEMIŃSKI 66 Budowlani Kielce 13.07 Poznań
52,95 Radosław PÓŁTORAK 65 Granat Skarżysko 15.06 Lublin
53,16 Andrzej KRÓL 65 Budowlani Kielce 13.07 Poznań
53,27 Janusz MASTALERZ 64 Granat Skarżysko 2.06 Lublin
53,27 Zdzisław WIELGUSZEWSKI 67 Budowlani Kielce 9.07 Poznań
pomiar ręczny
48,8 Czesław PIOTROWSKI 64 Budowlani Kielce 22.09 Lublin
50,1 Grzegorz HYB 65 Budowlani Kielce 27.05 Lublin
50,7 Wiktor PIETRZYK 65 Budowlani Kielce 23.07 Lublin
50,8 Krzysztof SIDOWSKI 67 KSZO Ostrowiec 9.09 Ostrowiec
51,0 Robert FORTUNA 66 Budowlani Kielce 23.07 Lublin
51,3 Wiesław PULUT 63 Budowlani Kielce 23.07 Lublin
51,7 Marek LISOWSKI 65 Budowlani Kielce 23.07 Lublin
52,1 Slawomir MACEK 62 Budowlani Kielce 12.05 Kielce
52,2 Grzegorz BOJARSKI 68 Budowlani Kielce 23.07 Lublin
52,9 Krzysztof KRZEMIŃSKI 66 Budowlani Kielce 10.06 Kielce

800 m
1.55,89 Grzegorz HYB 65 Budowlani Kielce 15.09 Łódź
1.56,30 Wiktor PIETRZYK 65 Budowlani Kielce 1.07 Łódź
1.56,6 Robert FORTUNA 66 Budowlani Kielce 30.07 Lublin
1.58,93 Mariusz KACZMARSKI 66 KSZO Ostrowiec 16.06 Lublin
2.02,1 Grzegorz BERNATEK 68 Granat Skarżysko 27.05 Lublin
2.03,35 Marek GAJOWNIK 68 Budowlani Kielce 15.09 Łódź
2.03,8 Zbigniew PASEK 63 Budowlani Kielce 13.05 Kielce
2.05,4 Sławomir MACEK 62 Budowlani Kielce 27.05 Lublin
2.05,8 Julian SAMSON 65 Neptun Końskie 15.05 Końskie
2.05,8 Ireneusz DROŻDŻAL 66 KSZO Ostrowiec 27.05 Lublin

1000 m
2.29,2 Wiktor PIETRZYK 65 Budowlani Kielce 24.07 Lublin
2.33,7 Witold URBANIAK 62 Budowlani Kielce 28.04 Kielce
2.34,6 Robert FORTUNA 66 Budowlani Kielce 24.07 Lublin
2.36,8 Dariusz BRESZKO 64 Granat Skarżysko 5.05 Lublin
2.38,1 Grzegorz HYB 65 Budowlani Kielce 24.07 Lublin
2.38,7 Marek GAJOWNIK 68 Budowlani Kielce 18.08 Lublin
2.40,6 Mariusz KACZMARSKI 66 KSZO Ostrowiec 28.04 Kielce
2.41,5 Grzegorz BERNATEK 68 Granat Skarżysko 9.05 Skarżysko
2.44,1 Dariusz CHŁOPEK 68 Granat Skarżysko 9.05 Skarżysko
2.47,7 Grzegorz NAWARA 67 Budowlani Kielce 24.07 Lublin

1500 m
3.58,88 Wiktor PIETRZYK 65 Budowlani Kielce 15.09 Łódź
4.06,26 Dariusz BRESZKO 64 Granat Skarżysko 2.06 Lublin
4.10,8 Mariusz KACZMARSKI 66 KSZO Ostrowiec 27.05 Lublin
4.11,7 Witold URBANIAK 62 Budowlani Kielce 12.05 Kielce
4.13,28 Marek GAJOWNIK 68 Budowlani Kielce 8.09 Bydgoszcz
4.13,9 Zbigniew PASEK 63 Budowlani Kielce 12.05 Kielce
4.17,79 Grzegorz BERNATEK 68 Granat Skarżysko 15.06 Lublin
4.19,95 Grzegorz NIEWCZAS 67 Granat Skarżysko 24.08 Warszawa
4.26,5 Robert FORTUNA 66 Budowlani Kielce 30.09 Kielce
4.27,7 Jarosław MOSIOŁEK 69 Granat Skarżysko 27.05 Lublin

3000 m
8.22,2 Ryszard KRUKAR 54 Budowlani Kielce 5.06 Przemyśl
8.37,73 Witold URBANIAK 62 Budowlani Kielce 21.05 Lublin
8.51,8 Wiktor PIETRZYK 65 Budowlani Kielce 25.08 Mielec
9.04,39 Mariusz KACZMARSKI 66 KSZO Ostrowiec 1.07 Łódź
9.22,35 Marek GAJOWNIK 68 Budowlani Kielce 16.06 Lublin
9.24,19 Grzegorz NAWARA 67 Budowlani Kielce 16.06 Lublin
9.47,2 Adam OŚWIECIŃSKI 67 Budowlani Kielce 10.06 Kielce
10.41,1 Ireneusz DROŻDŻAL 66 KSZO Ostrowiec 6.05 Stalowa Wola
10.18,2 Dariusz TUSIEŃ 68 Granat Skarżysko 10.06 Kielce
11.24,2 Marek SZCZECHURA 68 KSZO Ostrowiec 11.10 Ostrowiec

10 000 m
31.38,46 Ryszard KRUKAR 54 Budowlani Kielce 15.09 Łódź

maraton
2:28.22 Ryszard KRUKAR 54 Budowlani Kielce 24.06 Otwock
2:39.18 Witold BOŻKIEWICZ 64 LZS Jędrzejów 30.09 Warszawa
2:53.22 Aleksander NIWIŃSKI 62 Strawczyn 30.09 Warszawa
3:10.14 Zbigniew PASIERBEK 63 Budowlani Kielce 30.09 Warszawa

110 m ppł
16,05 Janusz MASTALERZ 64 Granat Skarżysko 25.07 Warszawa
16,89 Grzegorz URBANIAK 66 Budowlani Kielce 16.06 Lublin
18,03 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 20.05 Bydgoszcz
pomiar ręczny
16,5 Janusz MASTALERZ 64 Granat Skarżysko 13.05 Kielce
17,1 Szymon WIKŁO 67 Granat Skarżysko 13.05 Kielce
17,1 Grzegorz URBANIAK 66 Budowlani Kielce 30.09 Kielce
17,3 Czesław PIOTROWSKI 64 Budowlani Kielce 30.09 Kielce
18,1 Robert FORTUNA 66 Budowlani Kielce 30.09 Kielce
100 cm (juniorzy młodsi)
16,25 Szymon WIKŁO 67 Granat Skarżysko 16.06 Lublin
16,87 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 10.07 Poznań
17,45 Robert BEDNARSKI 68 Budowlani Kielce 10.07 Poznań
pomiar ręczny
16,4 Szymon WIKŁO 67 Granat Skarżysko 9.06 Kielce
16,6 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 9.06 Kielce
91,4 cm (młodzicy)
pomiar ręczny
16,4 Paweł GŁADYŚ* 68 Granat Skarżysko 23.06 Kozienice
17,0 Jacek MATEREK 69 Orlicz Suchedniów 14.06 Suchedniów
* według Bogdana Winiarskiego zawodnik ten urodził się w 1968 roku, ale przy jego zgłoszeniu popełniono błąd i startował w kategorii właściwej dla rocznika 1969

400 m ppł
55,52 Robert FORTUNA 66 Budowlani Kielce 14.07 Poznań
58,38 Grzegorz URBANIAK 66 Budowlani Kielce 8.09 Bydgoszcz
60,49 Szymon WIKŁO 67 Granat Skarżysko 1.07 Łódź
pomiar ręczny
56,4 Wiktor PIETRZYK 65 Budowlani Kielce 27.05 Lublin
57,1 Robert FORTUNA 66 Budowlani Kielce 27.05 Lublin
57,8 Grzegorz URBANIAK 66 Budowlani Kielce 27.05 Lublin
59,8 Szymon WIKŁO 67 Granat Skarżysko 27.05 Lublin
63,0 Grzegorz BERNATEK 68 Granat Skarżysko 9.09 Ostrowiec
63,8 Paweł GŁADYŚ 69 Granat Skarżysko 27.05 Lublin
84 cm (juniorzy młodsi)
57,42 Szymon WIKŁO 67 Granat Skarżysko 10.07 Poznań
pomiar ręczny
59,3 Szymon WIKŁO 67 Granat Skarżysko 10.06 Kielce
62,4 Jacek MATEREK 69 Orlicz Suchedniów 16.05 Suchedniów

1500 m prz
4.27,8 Wiktor PIETRZYK 65 Budowlani Kielce 13.05 Kielce
4.37,2 Mariusz KACZMARSKI 66 KSZO Ostrowiec 10.06 Kielce
4.43,73 Jacek KANIA 67 Budowlani Kielce 15.06 Lublin

2000 m prz
5.48,89 Wiktor PIETRZYK 65 Budowlani Kielce 8.09 Bydgoszcz
6.12,28 Mariusz KACZMARSKI 66 KSZO Ostrowiec 15.06 Lublin
6.13,13 Robert FORTUNA 66 Budowlani Kielce 29.05 Grudziądz

3000 m prz
9.28,06 Witold URBANIAK 62 Budowlani Kielce 15.09 Łódź

4×100 m
44,30 BUDOWLANI Kielce 15.09 Łódź
(W. BIELEWICZ, 66 – G. BOJARSKI, 68 – A. KRÓL, 65 – K. KRZEMIŃSKI, 65)
46,68 GRANAT Skarżysko-Kamienna 1.07 Łódź
(T. PUKOWSKI, 67 – P. GŁADYŚ, 68 – Sz. WIKŁO, 67 – A. MASTALERZ, 68)
47,81 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 15.06 Lublin
(A. ŁOJEK, 67 – P. GĘBURA, 67 – C. GIERCZAK, 68 – J. KOT, 67)
pomiar ręczny
44,6 BUDOWLANI Kielce 27.05 Lublin
(W. BIELEWICZ, 66 – G. BOJARSKI, 68 – A. KRÓL, 65 – P. JÓŹWIK, 68)
45,7 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 27.05 Lublin
(K. SIDOWSKI, 67 – J. ADAMSKI, 67 – C. GIERCZAK, 68 – P. GĘBURA, 68)
46,1 GRANAT Skarżysko-Kamienna 12.05 Kielce
(Sz. WIKŁO, 67 – A. MASTALERZ, 68 – J. MASTALERZ, 64 – R. PÓŁTORAK, 65)
49,0 LZS Miedziana Góra 23.09 Pińczów
49,3 BUDOWLANI II Kielce 22.09 Kielce
(T. ZAWADZKI, 69 – K. PIOTROWSKI, 69 – M. MAMIRSKI, 70 – R. KLIMCZAK, 69)
49,8 GRANAT II Skarżysko-Kamienna 22.09 Kielce
(P. GŁADYŚ, 69 – M. NOWAK, 69 – K. GARBACZ, 71 – M. STYCZEŃ, 70)

4×400 m
3.21,64 BUDOWLANI Kielce 15.09 Łódź
(W. PIETRZYK, 65 – G. HYB, 65 – R. FORTUNA, 66 – Cz. PIOTROWSKI, 64)
3.22,12 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 11.07 Poznań
(Z. WIELGUSZEWSKI, 67 – M. SKRUCHA, 67 – M. PIETRZYK, 65 – K. SIDOWSKI, 67)
3.46,8 GRANAT Skarżysko-Kamienna 9.09 Ostrowiec
(M. TUSIEŃ, 68 – G. BERNATEK, 68 – D. CHŁOPEK, 68 – K. KWIATKOWSKI, 65)
4.05,2 LZS Miedziana Góra 23.09 Pińczów
4.06,8 GRANAT II Skarżysko-Kamienna 10.06 Kielce
(J. CHŁOPEK, 70 – K. GARBACZ, 70 – W. STĘPIEŃ, 69 – P. GŁADYŚ, 69)
4.08,8 ORLICZ Suchedniów 1.05 Suchedniów
(J. MATEREK, 69 – M. GAŁCZYŃSKI, 69 – A. LASOTA, 70 – R. LISOWSKI, 71)

wzwyż
1,95 Wojciech BIELEWICZ 66 Budowlani Kielce 29.09 Kielce
1,90 Piotr RYLSKI 66 Budowlani Kielce 5.05 Lublin
1,90 Krzysztof JÓŹWIK 61 Budowlani Kielce 12.05 Kielce
1,89 Janusz MASTALERZ 64 Granat Skarżysko 2.06 Lublin
1,85 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 27.05 Lublin
1,85 Krzysztof PIOTROWSKI 69 Budowlani Kielce 22.09 Kielce
1,80 Piotr PAZDERSKI 68 KSZO Ostrowiec 9.05 Ostrowiec
1,80 Grzegorz URBANIAK 66 Budowlani Kielce 29.09 Kielce
1,77 Czesław PIOTROWSKI 64 Budowlani Kielce 29.09 Kielce
1,71 Robert FORTUNA 66 Budowlani Kielce 29.09 Kielce
1,71 Tomasz ZAWADZKI 69 Budowlani Kielce 29.09 Kielce

tyczka
4,60 Krzysztof STODULSKI 60 Budowlani Kielce 31.08 Warszawa
3,70 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 20.05 Bydgoszcz
3,70 Grzegorz URBANIAK 66 Budowlani Kielce 16.06 Lublin
3,20 Czesław PIOTROWSKI 64 Budowlani Kielce 30.09 Kielce
3,10 Andrzej KURCZYK 58 Budowlani Kielce 21.05 Lublin
3,00 Robert BEDNARSKI 68 Budowlani Kielce 10.07 Poznań
2,60 Andrzej MASTALERZ 68 Granat Skarżysko 30.09 Kielce
2,40 Tomasz PUKOWSKI 68 Granat Skarżysko 30.09 Kielce
2,30 Wiktor TOMASZEWSKI 68 Budowlani Kielce 16.06 Lublin

w dal
7,25 Wojciech BIELEWICZ 66 Budowlani Kielce 27.05 Lublin
6,61 Janusz MASTALERZ 64 Granat Skarżysko 2.06 Lublin
6,55 Grzegorz URBANIAK 66 Budowlani Kielce 15.06 Lublin
6,53 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 25.08 Mielec
6,27 Piotr JÓŹWIK 68 Budowlani Kielce 9.06 Kielce
6,25 Czesław PIOTROWSKI 64 Budowlani Kielce 29.09 Kielce
6,19 Andrzej ŁOJEK 67 KSZO Ostrowiec 27.05 Lublin
6,18 Krzysztof KRZEMIŃSKI 66 Budowlani Kielce 06 Lublin
6,13 Tomasz ZAWADZKI 69 Budowlani Kielce 22.09 Kielce
6,08 Robert FORTUNA 66 Budowlani Kielce 29.09 Kielce

trójskok
15,45 Wojciech BIELEWICZ 66 Budowlani Kielce 1.07 Łódź
13,16 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 22.09 Lublin
12,17 Andrzej ŁOJEK 67 KSZO Ostrowiec 15.06 Lublin
11,42 Rafał GIERAS 67 KSZO Ostrowiec 27.05 Lublin
10,94 Andrzej PAJUR 68 KSZO Ostrowiec 10.05 Ostrowiec
10,56 Andrzej MALCZYK 69 Orlicz Suchedniów 14.05 Suchedniów
10,54 Piotr WINIARSKI 67 KSZO Ostrowiec 10.05 Ostrowiec
10,00 Marek GAŁCZYŃSKI 69 Orlicz Suchedniów 14.05 Suchedniów
9,23 Arkadiusz POMOCNIK 70 Orlicz Suchedniów 14.05 Suchedniów
9,14 Maciej SEREK 70 Orlicz Suchedniów 14.05 Suchedniów

kula
14,01 Sławomir MALARCZYK 65 Budowlani Kielce 14.07 Poznań
12,00 Wiesław ZIELIŃSKI 50 Granat Skarżysko 25.08 Mielec
11,99 Marian ZIELIŃSKI 59 Budowlani Kielce 25.08 Mielec
11,90 Janusz MASTALERZ 64 Granat Skarżysko 2.06 Lublin
11,75 Szczepan KOBYŁECKI 67 KSZO Ostrowiec 6.05 Stalowa Wola
11,55 Krzysztof JÓŹWIK 61 Budowlani Kielce 28.04 Kielce
11,09 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 18.08 Lublin
10,94 Tadeusz PIETRZYK LZS Podzamcze Chęc. 23.09 Pińczów
10,16 Grzegorz URBANIAK 66 Budowlani Kielce 15.06 Lublin
9,80 Grzegorz FURMANEK 66 Budowlani Kielce 9.06 Kielce
6 kg (juniorzy młodsi)
12,84 Szczepan KOBYŁECKI 67 KSZO Ostrowiec 15.09 Stalowa Wola
12,38 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 28.04 Kielce
5 kg (młodzik)
11,81 Jacek KAPTURSKI 69 Orlicz Suchedniów 13.06 Suchedniów

dysk
45,50 Marian ZIELIŃSKI 59 Budowlani Kielce 25.08 Mielec
45,30 Sławomir MALARCZYK 65 Budowlani Kielce 9.06 Kielce
43,14 Wiesław ZIELIŃSKI 50 Granat Skarżysko 12.05 Kielce
38,60 Grzegorz FURMANEK 66 Budowlani Kielce 9.06 Kielce
36,92 Krzysztof JÓŹWIK 61 Budowlani Kielce 12.05 Kielce
33,16 Ryszard JAROSZ 56 LZS Morawica 23.09 Pińczów
33,08 Janusz MASTALERZ 64 Granat Skarżysko 3.06 Lublin
31,08 Zbigniew DUDA 67 Granat Skarżysko 27.05 Lublin
31,02 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 20.05 Bydgoszcz
30,86 Szczepan KOBYŁECKI 67 KSZO Ostrowiec 26.08 Zabrze
1,5 kg (juniorzy młodsi)
39,12 Robert ORZECHOWSKI 67 Budowlani Kielce 28.04 Kielce
38,14 Zbigniew DUDA 67 Granat Skarżysko 15.06 Lublin
38,04 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 9.06 Kielce
35,60 Piotr PIĘTA 67 Granat Skarżysko 9.05 Skarżysko
1 kg (młodzicy)
40,10 Ireneusz NOWAK 69 Granat Skarżysko 9.05 Skarżysko
39,00 Krzysztof PIOTROWSKI 69 Budowlani Kielce 19.05 Kielce

młot
55,60 Grzegorz FURMANEK 66 Budowlani Kielce 10.06 Kielce
50,02 Wiesław ZIELIŃSKI 50 Granat Skarżysko 13.05 Kielce
42,88 Robert ORZECHOWSKI 67 Budowlani Kielce 28.07 Lublin
6 kg (juniorzy młodsi)
48,76 Robert ORZECHOWSKI 67 Budowlani Kielce 10.07 Poznań
35,10 Grzegorz ROSZCZYPAŁA 68 Budowlani Kielce 10.06 Kielce
33,32 Michał BARWINEK 68 Budowlani Kielce 10.06 Kielce

oszczep
53,26 Ryszard JAROSZ 56 LZS Morawica 23.09 Pińczów
50,62 Krzysztof PIOTROWSKI 69 Budowlani Kielce 30.09 Kielce
48,22 Krzysztof JÓŹWIK 61 Budowlani Kielce 28.04 Kielce
47,92 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 10.07 Poznań
46,40 Janusz MASTALERZ 64 Granat Skarżysko 13.05 Kielce
45,60 Czesław PIOTROWSKI 64 Budowlani Kielce 30.09 Kielce
44,58 Grzegorz URBANIAK 66 Budowlani Kielce 28.04 Kielce
43,28 Leszek NOWAK 55 Budowlani Kielce 13.05 Kielce
42,22 Jarosław STANDO 66 Granat Skarżysko 10.06 Kielce
40,66 Jarosław KACZMARSKI 67 KSZO Ostrowiec 15.09 Stalowa Wola
600 g (młodzicy)
59,82 Krzysztof PIOTROWSKI 69 Budowlani Kielce 22.09 Kielce
44,60 Tomasz ZAWADZKI 69 Budowlani Kielce 30.09 Kielce

10-bój
5.964 Czesław PIOTROWSKI 64 Budowlani Kielce 30.09 Kielce
(11,0 – 6,25 – 9,78 – 1,77 – 50,2 – 17,3 – 24,26 – 3,20 – 45,60 – 4.46,4)
5.899 Grzegorz URBANIAK 66 Budowlani Kielce 30.09 Kielce
(12,0 – 6,52 – 9,92 – 1,80 – 53,8 – 17,1 – 29,32 – 3,60 – 43,42 – 4.49,2)
5.624 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 20.05 Bydgoszcz
(12,31 – 5,82 – 10,01 – 1,80 – 55,24 – 18,03 – 31,02 – 3,70 – 43,32 – 4.54,09)
4.613 Robert FORTUNA 66 Budowlani Kielce 30.09 Kielce
(12,0 – 6,08 – 8,00 – 1,71 – 52,7 – 18,1 – 21,92 – 0 – 31,44 – 4.26,5)
płotki 100 cm, kula 6 kg, dysk 1,5 kg (juniorzy młodsi)
6.169 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 16.06 Lublin
(12,17 – 6,35 – 12,10 – 1,83 – 54,69 – 16,49 – 34,10 – 3,70 – 44,90 – 4.51,42)
5.125 Robert BEDNARSKI 68 Budowlani Kielce 16.06 Lublin
(12,41 – 5,94 – 9,40 – 1,70 – 56,99 – 16,98 – 30,34 – 2,80 – 35,38 – 4.49,16)
5.001 Andrzej MASTALERZ 68 Granat Skarżysko 30.09 Kielce
(11,4 – 5,88 – 9,10 – 1,50 – 54,3 – 17,6 – 26,92 – 2,60 – 36,40 – 4.49,7)
4.218 Tomasz PUKOWSKI 68 Granat Skarżysko 30.09 Kielce
(11,7 – 5,68 – 8,78 – 1,60 – 62,9 – 19,0 – 22,06 – 2,40 – 2,40 – 28,94 – 5.02,6)

6-bój
płotki 91,4 cm, kula 5 kg, oszczep 600 g (młodzicy)
3.610 Krzysztof PIOTROWSKI 69 Budowlani Kielce 30.09 Kielce
(12,1 – 5,89 – 10,43 – 17,7 – 1,83 – 52,52)
3.352 Tomasz ZAWADZKI 69 Budowlani Kielce 30.09 Kielce
(11,8 – 5,80 – 9,44 – 17,8 – 1,71 – 44,60)
3.042 Paweł GŁADYŚ 68 Granat Skarżysko 30.09 Kielce
(12,2 – 5,77 – 10,01 – 17,5 – 1,50 – 38,86)

chód 3000 m (młodzik)
19.58,0 SMARDZEWSKI Małogoszcz 22.09 Kielce

Wyniki uzyskane w hali
50 m
pomiar ręczny
5,8 Czesław PIOTROWSKI 64 Budowlani Kielce 14.01 Kielce
6,0 Grzegorz BOJARSKI 68 Budowlani Kielce 14.01 Kielce
6,1 Andrzej MASTALERZ 68 Granat Skarżysko 14.01 Kielce
6,2 Radosław PÓŁTORAK 65 Granat Skarżysko 14.01 Kielce
6,2 Cezary MARCINKOWSKI 65 Granat Skarżysko 14.01 Kielce

60 m
7,72 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 25.02 Warszawa

300 m
pomiar ręczny
38,2 Grzegorz BOJARSKI 68 Budowlani Kielce

1500 m
4.15,9 Grzegorz URBANIAK 62 Budowlani Kielce 13.01 Łódź
4.15,9 Robert FORTUNA 66 Budowlani Kielce 13.01 Łódź

3000 m
8.26,8 Witold URBANIAK 62 Budowlani Kielce 4.02 Zabrze

50 m ppł
pomiar ręczny
7,1 Krzysztof JÓŹWIK 61 Budowlani Kielce 14.01 Kielce
100 cm (junior młodszy)
7,5 Szymon WIKŁO 67 Granat Skarżysko 14.01 Kielce

60 m ppł
100 cm (junior młodszy)
9,12 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 26.02 Warszawa

wzwyż
1,90 Piotr RYLSKI 66 Budowlani Kielce 13.01 Lublin
1,90 Krzysztof JÓŹWIK 61 Budowlani Kielce 14.01 Kielce
1,83 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 25.02 Warszawa

tyczka
3,40 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 25.02 Warszawa

w dal
6,13 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 25.02 Warszawa

trójskok
15,20 Wojciech BIELEWICZ 66 Budowlani Kielce 29.01 Zabrze

kula
13,50 Sławomir MALARCZYK 65 Budowlani Kielce 28.01 Zabrze

7-bój
płotki 100 cm, kula 6 kg (junior młodszy)
4.212 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 26.02 Warszawa
(7,72 – 6,13 – 9,20 – 1,83 – 9,12 – 3,40 – 3.07,00)

Opracowano na podstawie:
1. Zestawienie najlepszych wyników uzyskanych przez lekkoatletów Kielecczyzny w 1984 roku, maszynopis z archiwum OZLA;
2. Kronika sekcji lekkoatletycznej ZKS Granat Skarżysko-Kamienna, rękopis autorstwa Bogdana Winiarskiego;
3. Rocznik PZLA 1984, Warszawa 1986;
4. miesięcznik „Lekkoatletyka”, Warszawa, nr 1-12 1984 – 1/2 1985;
5. dziennik „Słowo Ludu”, Kielce, styczeń 1984 – styczeń 1985;
6. Janusz Waśko, Polscy lekkoatleci na listach światowych 1921-2002, Warszawa – Zamość 2003;
Zdjęcia ze zbiorów Elżbiety Kapusty-Habrowskiej, Ewy Grad-Pietrzyk, Grzegorza Furmanka, Krzysztofa Jóźwika i Andrzeja Suskiewicza oraz z miesięcznika „Lekkoatletyka”.