Jubileuszowy Memoriał Zdzisława Furmanka z mistrzami Europy

Zdzisław Furmanek (1935-2010)

Dwóch aktualnych mistrzów Europy wystąpi w sobotę 11 maja w 10. Memoriale Zdzisława Furmanka w Kielcach. Zawody, upamiętniające zmarłego w styczniu 2010 roku zasłużonego dla świętokrzyskiej lekkiej atletyki trenera, działacza i zawodnika, rozpocznie o godz. 12 konkurs rzutu młotem.

Faworytem wśród mężczyzn będzie Wojciech Nowicki, ubiegłoroczny mistrz Europy z Berlina, brązowy medalista olimpijski i mistrzostw świata. W rywalizacji kobiet zobaczymy brązową medalistkę mistrzostw Starego Kontynentu Joannę Fiodorow, ich finalistkę Irynę Kłymeć z Ukrainy, a także wnuczkę patrona imprezy Katarzynę Furmanek. W barwach Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego prawdopodobnie zadebiutuje Marika Kaczmarek, medalistka mistrzostw Polski w kategorii młodzieżowej i juniorek, która przeniosła się do Kielc z Kadeta Rawicz.

W rzucie oszczepem mężczyzn wystąpi m.in. Marcin Krukowski, rekordzista naszego kraju w tej konkurencji. Bardzo silną obsadę będzie miał konkurs pchnięcia kulą. Z aktualnym mistrzem Europy ze stadionu i hali Michałem Haratykiem zmierzy się wicemistrz z Berlina Konrad Bukowiecki, a także uzyskujący regularnie wyniki ponad 20 m Jakub Szyszkowski. W rywalizacji kulomiotek zobaczymy finalistkę mistrzostw Starego Kontynentu Klaudię Kardasz.

Poza rzutami ciekawie zapowiada się m.in. skok w dal, w którym wystąpi Karolina Młodawska z KKL, wicemistrzyni Polski z hali. W programie zawodów jest także skok o tyczce oraz biegi na 100, 200 i 1500 m. Warto więc wybrać się na stadion MOSiR przy ul. Leszka Drogosza.