Punkty biegaczek z przeszkodami w pierwszym dniu OOM

Wiktoria Banaś zajęła najwyższe miejsce ze świętokrzyskich lekkoatletów w pierwszym dniu XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Poznaniu. Zawodniczka Olimpu Strawczyn wygrała pierwszą serię biegu na 1500 m z przeszkodami z rekordem życiowym 5.22,33. Ponieważ w drugiej serii szybciej pobiegło osiem rywalek, została sklasyfikowana na dziewiątej pozycji w tej konkurencji. Na dziesiątej uplasowała się Weronika Wojnar z Juventy-Kobex Starachowice z „życiówką” 5.23,36, a na dwunastej Kinga Siedlarz z Olimpu z czasem 5.28,93.

Na przeszkodzie Wiktoria Banaś, za nią Weronika Wojnar i Kinga Siedlarz

Dobrze w eliminacjach 100 m pobiegła Natalia Żywczyk z Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski. Uzyskała drugi w karierze rezultat 12,45 s, ale był to dopiero 17. czas i nie wystarczył nawet do awansu do finału B. Także 17. pozycję  zajęła Weronika Walęciak z Nadiru Jędrzejów w biegu na 1500 m z wynikiem 5.04,79. Na tym samym dystansie wśród chłopców punktów nie zdobył Jakub Pączkiewicz z KKL Kielce, który z czasem 4.28,31 zajął 21. lokatę (punktowane są miejsca 1-20.).

Z zakwalifikowaniem się do czwartkowych finałów nie mieli problemu główni świętokrzyscy kandydaci do walki o medale OOM. Jakub Sobura-Durma z KKL w eliminacjach biegu na 400 m przez płotki uzyskał drugi czas 54,87, poprawiając o 1,5 s rekord życiowy. Jego koleżanka klubowa Wiktoria Wijas  w eliminacjach rzutu młotem miała piąty wynik 51,50 m. Gabriela Modras z Wisły Junior Sandomierz awansowała do finału 400 m ppł dziewcząt z szóstym rezultatem 65,83 s. W finale B biegu na 800 m wystąpi Łukasz Łakomiec z KKL, który w eliminacjach był 13. z czasem 2.00,44.