Katarzyna Furmanek brązową medalistką Uniwersjady!

Piękny sukces odniosła Katarzyna Furmanek podczas XXX Letniej Uniwersjady w Neapolu. Zawodniczka KKL Kielce i studentka warszawskiej Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie zdobyła brązowy medal w rzucie młotem wynikiem 69,68 m.

Medalistki Uniwersjady w rzucie młotem, od lewej Malwina Kopron, Iryna Kłymeć i Katarzyna Furmanek (fot. Paweł Skraba/pzla.pl)

Zwyciężyła w konkursie Ukrainka Iryna Kłymeć, która rzuciła 71,25 m. Drugie miejsce zajęła obrończyni tytułu mistrzyni Uniwersjady sprzed dwóch lat, reprezentantka Polski Malwina Kopron z rezultatem 70,89 m. Kielczanka  stoczyła zaciętą walkę o brązowy medal ze swą rywalką z czasów juniorskich Reką Gyuratz z Węgier. Najpierw wyprzedzała ją z wynikiem 68,80 m, ale Węgierka odpowiedziała rzutem 69,51 m i wydawało się, że będzie trzecia. Zawodniczka KKL zmobilizowała się jednak, w czwartej próbie rzuciła 8 cm dalej od rekordu życiowego sprzed dwóch lat, zapewniając sobie miejsce na podium.

To największy sukces w karierze 23-letniej zawodniczki, której pierwszym trenerem był nieżyjący już dziadek Zdzisław Furmanek, a obecnie trenuje pod okiem ojca Grzegorza Furmanka. Jest pierwszą świętokrzyską lekkoatletką w historii, która zdobyła medal na studenckich igrzyskach. Serdecznie gratulujemy!