Pierwsze laury dla województwa świętokrzyskiego. Rok 1999

16 razy stawali na podium mistrzostw Polski lekkoatleci województwa świętokrzyskiego w pierwszym roku jego istnienia. To nieco mniej, niż w ostatnim kieleckiego, kiedy to zdobyli 19 medali, ale i tak pokaźny dorobek. Dziewięć miejsc na na mistrzowskim podium wywalczyli biegacze STS Skarżysko-Kamienna, podopieczni trenera Krzysztofa Wolińskiego. Pięć medali dołożyli zawodnicy Budowlanych Kielce, a dwa biegaczka Ostrowii Ostrowiec Świętokrzyski Anna Kądziela. 

Agnieszka Wrona z Budowlanych Kielce awansowała w 1999 roku do ścisłej czołówki polskich tyczkarek

Tradycyjnie już pierwsze sukcesy lekkoatleci odnieśli w halowych mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych 22-24 stycznia w Spale. Lepiej wypadli w tej drugiej kategorii. Złote medale wywalczyli Andrzej Kaczmarczyk z Budowlanych w biegu na 60 m przez płotki w czasie 8,56 s i Paweł Obarski z STS na 2000 m z wynikiem 5.46,24. Srebrny medal w skoku o tyczce z rezultatem 3,30 m zdobyła Agnieszka Wrona z Budowlanych. Dobrze wypadli też jej klubowi koledzy: Dawid Olesiński był piąty na 300 m (37,51 s), na szóstych miejscach uplasowały się Anna Styrcz w trójskoku (10,79) i Dagmara Boksińska w skoku w dal (5,33 m). Ta ostatnia zawodniczka dwa tygodnie później w rozgrywanych także w spalskiej hali wielobojowych mistrzostwach zdobyła srebrny medal w 5-boju juniorek młodszych z wynikiem 3.290 pkt. 

Dagmara Boksińska z Budowlanych Kielce

Halowy dorobek  juniorów to dwa medale biegaczek. Na 1500 m drugie miejsce zajęła Agnieszka Adamska z STS z czasem 4.40,86, a na 800 m trzecie Anna Kądziela z rezultatem 2.13,80. Ponadto na piątych pozycjach uplasowali się Ewelina Biernacka z Budowlanych w trójskoku (11,80 m) i Karol Stelmaszczyk z WLKS Kielce na 800 m (2.01,5, w eliminacjach miał 1.57,84), a na siódmych w biegach na 1500 m Ewa Plesowicz z WLKS (4.47,35) i Rafał Turek z Juventy-Marbo Starachowice (4.11,15). 

Kolejne cztery medale młodzi świętokrzyscy lekkoatleci zdobyli podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i mistrzostw Polski juniorów w biegach przełajowych 17 kwietnia w Białej Podlaskiej. W tej pierwszej imprezie Paweł Obarski wygrał bieg na 3 km, natomiast jego klubowa koleżanka z STS Sylwia Karasek została wicemistrzynią na takim samym dystansie wśród dziewcząt. Ponadto Maciej Tomiło z Juventy-Marbo był ósmy na 3 km. Świętokrzyskie w punktacji wojewódzkiej OOM zajęło 12. miejsce, a STS w klubowej szóste. 

Bardzo dobrze wypadły juniorki w biegu na 2 km. Złoty medal zdobyła Anna Kądziela, czwarta na mecie była Anna Nowicka z STS. Na 6 km juniorów trzecie miejsce zajął Robert Pawlak z STS.  Na o połowę krótszym dystansie dziewiąty był Karol Stelmaszczyk. Świętokrzyskie w punktacji wojewódzkiej MPJ uplasowało się na siódmej pozycji, w klubowej STS na czwartej, a Ostrowia na szóstej. 

Na letniej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, rozegranej 27-29 czerwca w Zielonej Górze, trzeci swój złoty medal w 1999 roku wywalczył Paweł Obarski, zwyciężając bieg na 2000 m z przeszkodami z czasem 5.54,96. Agnieszka Wrona uplasowała się na trzeciej pozycji w skoku o tyczce, pokonując wysokość 3,40 m. Blisko podium byli Tomasz Brzeski z Olimpu Końskie i Grzegorz Ciosk z Budowlanych Kielce, którzy zajęli czwarte miejsca. Ten pierwszy przebiegł 3000 m w 8.54,21, drugi rzucił młotem 58,35 m.  

Adam Hutnik z Budowlanych rzuca dyskiem podczas zawodów I ligi juniorów w Kielcach

Adam Hutnik z Budowlanych był piąty w rzucie dyskiem (47,69 m), na szóstych pozycjach ukończyli rywalizację Dawid Olesiński na 400 m (49,89 m), Maciej Tomiło na 3000 m (8.56,74) i Andrzej Kaczmarczyk na 110 m ppł (15,72 s). Ponadto Martyna Zdrodowska z Budowlanych zajęła siódmą lokatę w skoku o tyczce (3,00 m), ósme jej klubowa koleżanka Nina Szymkiewicz w rzucie dyskiem (33,69 m) i sztafeta juniorów młodszych kieleckiego klubu 4×100 m (44,12 s) w składzie: Kaczmarczyk, Olesiński, Mikołaj Wojdyła i Kamil Januszkiewicz. Świętokrzyskie w punktacji wojewódzkiej OOM zostało sklasyfikowane na przedostatniej 15. pozycji, w klubowej Budowlani na wysokom dziesiątym. 

Anna Nowicka z STS Skarżysko

Z mistrzostw Polski juniorów 20-21 lipca świętokrzyscy lekkoatleci przywieźli cztery medale. Srebrne wywalczyły Anna Nowicka na 1500 m z czasem 4.28,42 i Ewelina Biernacka w trójskoku z wynikiem 12,61 m. Nowicka swój drugi medal – brązowy – zdobyła na 800 m, przebiegając ten dystans w 2.09,98. Także trzeci był Robert Pawlak na 2000 m z przeszkodami z czasem 5.49,68. 

Artur Skóra z Budowlanych zajął piąte miejsce w rzucie młotem (49,98 m), a Agnieszka Adamska szóste na 1500 m (4.34,86). Na siódmych pozycjach uplasowali się Karol Stelmaszczyk na 800 m (1.53,71) i Sebastian Kołodziej z Ostrowii w rzucie dyskiem (40,69 m), na ósmych Anna Kądziela na 800 m (2.11,08), Ewa Plesowicz na 1000 m (10.07,64) i Radosław Ciosk z Budowlanych w rzucie młotem (48,26 m). Ponadto Łukasz Lech z Budowlanych w wielobojowych mistrzostwach, 28-29 sierpnia w Łodzi, zajął`czwartą lokatę w 10-boju juniorów z dorobkiem 5.814 pkt. 

W mistrzostwach Polski seniorów, 2-4 lipca w Krakowie, blisko podium była 17-letnia Agnieszka Wrona. Skoczyła o tyczce 3,40 m, 10 cm niżej od brązowej medalistki, zajmując czwarte miejsce. Na ósmym bieg na 10 000 m ukończył Marcin Michcik z WLKS z rezultatem 32.22,10. 

W młodzieżowych mistrzostwach, 11-12 września we Wrocławiu, jedyne punktowane miejsce wywalczyła Aneta Jakuszewska z Wisły Sandomierz, która była szósta w biegu na 400 m przez płotki z czasem 64,88 s. 

W uważanym za nieoficjalne mistrzostwa Polski młodzików Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego najlepiej wypadł Daniel Borkowski z Budowlanych, który pchnął kulą 13,33 m i zajął trzecią lokatę. Ponadto w zawodach tych, rozegranych 25-26 września w Bydgoszczy, Katarzyna Kołodziejczyk ze Zrywu Łopuszno była piąta w rzucie oszczepem (35,91 m), a na szóstych pozycjach uplasowali się młodzicy Budowlanych Weronika Pazdej w skoku wzwyż (1,55 m) i Grzegorz Hutnik w rzucie młotem (47,77 m). 

„Czwartki Lekkoatletyczne” z Kielcach, na mecie biegu na 60 m Kamila Chudzik i Magda Podsiadło

Warto jeszcze wspomnieć o sukcesach najmłodszych lekkoatletów w ogólnopolskim finale „Czwartków Lekkoatletycznych” 18 września w Warszawie. Skok wzwyż 13-latek wygrała Magdalena Podsiadło z Gimnazjum nr 14 w Kielcach wynikiem 1,55 m. Trenująca już w Budowlanych Kamila Chudzik w tej samej grupie wiekowej najdalej rzuciła piłeczką palantową – 62,50 m. W biegu na 300 m 11-latków zwyciężył z czasem 47,41 s Damian Rożej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich. Na 600 m 13-latek druga była Bernadetta Stępień ze Zrywu Łopuszno z wynikiem 1.43,30, a trzecia jej klubowa koleżanka Monika Klimczak – 1.47,56. Także na trzecim miejscu uplasowała się 12-letnia Magdalena Chabik z SP 32 Kielce, która skoczyła wzwyż 1,33 m. 

Paweł Obarski z STS Skarżysko zdobył w 1999 roku trzy tytuły mistrza Polski juniorów młodszych, na zdjęciu na podium z trenerem Krzysztofem Wolińskim

Czworo świętokrzyskich lekkoatletów reprezentowało w 1999 roku biało-czerwone barwy. W pierwszych mistrzostwach świata juniorów młodszych, które 16-18 lipca odbyły się w Bydgoszczy, startował Paweł Obarski. W biegu na 2000 m z przeszkodami z czasem 6.02.65 zajął 15. miejsce na 25 startujących zawodników. 

W czwórmeczu juniorów do lat 18 Polska – Wielka Brytania – Francja – Niemcy 22 sierpnia w Neubrandenburgu Anna Nowicka wygrała bieg na 1500 m z czasem 4.31,39. Agnieszka Wrona skoczyła o tyczce 3,45 m, co dało jej szóstą lokatę. Ponadto Karol Stelmaszczyk był ósmy na 800 m z rezultatem 1.57,15. 

W drużynowej rywalizacji klubów jedynym świętokrzyskim reprezentantem byli kieleccy Budowlani. W I lidze juniorów uplasowali się na dziesiątym miejscu, natomiast w II lidze seniorów na szóstym w jedne z dwóch grup. 

Bieg na 110 m ppł podczas zawodów I ligi juniorów w Kielcach, pierwszy od lewej Mikolaj Wojdyła, czwarty Andrzej Kaczmarczyk z Budowlanych

W klasyfikacji Klubowego Mistrza Polski za 1999 rok Budowlani zajęli 28. pozycję z dorobkiem 446 pkt. 97. lokata przypadła lekkoatletom STS Skarżysko, którzy zdobyli 69 pkt. Pozostałe świętokrzyskie kluby zajęły następujące miejsca: 145. WLKS Kielce (26 pkt), 154. Juventa-Marbo Starachowice (21), 173. Ostrowia Ostrowiec (17), 195. Wisła Sandomierz (12), 211. Zryw Łopuszno (9), 223. Olimp Końskie (7), 256. UKS Górno i Żak Kielce (po 4), 301. Olimp Suchedniów (1). 

Bardzo dobrze w ogólnopolskiej rywalizacji wypadły kieleckie szkoły. W lidze szkół średnich dziewczęta z V LO im. ks. Piotra Ściegiennego uplasowały się po raz trzeci z rzędu na drugiej pozycji, a chłopcy z Zespołu Szkół Mechaniczno-Ekonomicznych na czwartej. Także czwartą lokatę wywalczyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 33 w krajowym finale czwórboju. 

Na wymagającym już gruntownego remontu stadionie Budowlanych odbywało się coraz mniej znaczących imprez. Największą w 1999 roku były III Ogólnopolskie Igrzyska LZS, rozegrane 27-28 sierpnia. Wyróżniające się wyniki uzyskali młodzi miotacze: 19-letnia Wioletta Potępa z WMKS Płońsk pchnęła kulą 15,56 m i rzuciła dyskiem 56,47 m, 16-letni Michał Hodun rzucił 1,5-kilogramowym dyskiem  58,28 m. Bieg na 3000 m wygrała czołowa polska biegaczka Justyna Bąk ze Znicza Biłgoraj w czasie 9.17,34. Na 5000 m poza konkursem startowali reprezentanci Meksyku. 

Zawody I ligi juniorów w Kielcach, wzwyż skacze Barbara Cedro z Budowlanych

22 maja Budowlani byli gospodarzami wiosennego rzutu I ligi juniorów. Najlepszy wynik tych zawodów uzyskał 18-letni Tomasz Chrzanowski z Lubtouru Zielona Góra, który seniorowską kulą pchnął 17,41 m. 12 września na kieleckim stadionie odbyły się mistrzostwa makroregionu centralnego młodzików, w których 14-15-letni świętokrzyscy lekkoatleci zmierzyli się z rówieśnikami z województwa łódzkiego. Wyraźnie im ustępowali, wygrywając tylko siedem konkurencji. Na pocieszenie gospodarzom zawodów pozostało, że w punktacji klubowej zwyciężyli Budowlani.  

Świętokrzyskie okazało się natomiast lepsze od łódzkiego w mistrzostwach makroregionu młodzików, juniorów młodszych i juniorów w biegach przełajowych, rozegranych 27 marca w Skarżysku. Nasi biegacze zwyciężyli sześć z dziesięciu biegów, w punktacji wojewódzkiej i podwójnie w klubowej, w której pierwsze miejsce zajął STS, a drugie Juventa-Marbo Starachowice. 

Anna Kądziela (nr 3) z Ostrowii i Agnieszka Adamska z STS w biegu przełajowym w Skarżysku

Tydzień wcześniej Skarżysko było także gospodarzem pierwszych przełajowych mistrzostw województwa świętokrzyskiego. Pierwsze na stadionie, w kategorii open, rozegrane zostały w Kielcach 12-13 czerwca. Młodzicy swoje mistrzostwa mieli 5 września, a wieloboiści 2-3 października. W tych ostatnich na starcie stanęło zaledwie dziesięć osób.  

Rekordy województwa w 1999 roku biły tylko lekkoatletki. Najczęściej Agnieszka Wrona w skoku o tyczce. Już 3 stycznia w hali w Spale skoczyła 3,30 m, 10 cm wyżej od swojego rekordu na stadionie z poprzedniego sezonu. Wyrównała ten wynik trzy tygodnie później, zdobywając halowe wicemistrzostwo Polski juniorek młodszych. 13 lutego, także w spalskiej hali, pokonała wysokość 3,41 m. Na stadionie 17-letnia tyczkarka Budowlanych poprawiła ten wynik o 9 cm 13 czerwca w Kielcach. 10 lipca, także na kieleckim obiekcie, skoczyła 3,55 m. Letni sezon zakończyła z rekordem 3,62 m, ustanowionym 21 września podczas „Liceliady” we Wrocławiu. 

Ewelina Biernacka z Budowlanych podczas halowych mistrzostw Polski juniorów w Spale

Własny rekord z poprzedniego sezonu poprawiła również w trójskoku Ewelina Biernacka, która podczas wspomnianych już lipcowych mistrzostw Polski juniorów w Białymstoku skoczyła 12,61 m. Rekordzistką w rzucie oszczepem została młodziczka Katarzyna Kołodziejczyk, choć nie poprawiła poprzedniego rekordu. Po wprowadzeniu w 1999 roku nowego typu oszczepu rekordowe rezultaty zaczęto notować od nowa, a pierwszym stał się jej wynik 35,91 m z Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego, najlepszy w całym sezonie w województwie.   

W tabelach krajowych za 1999 rok najwyższe – czwarte miejsce – zajęła Agnieszka Wrona w skoku o tyczce. Na dziesiątym w biegu na 1000 m uplasowała się Anna Nowicka. 13. pozycja w trójskoku przypadła Ewelinie Biernackiej.  

W trzeciej dziesiątce znalazły się : Anna Kądziela na 800 m,  Nowicka na 800 m i 1500 m, Aneta Jakuszewska na 400 m ppł, Beata Werstak z Budowlanych i Martyna Zdrodowska w skoku o tyczce oraz sztafeta 4×100 m Budowlanych; w czwartej: Agnieszka Adamska na 1000 i 1500 m, Sylwia Karasek na 1000 m, Ewa Plesowicz na 3000 m, Marta Jóźwik z Budowlanych i Dominika Narewska z Wisły Sandomierz na 100 m ppł oraz Emilia Szwej z Budowlanych w rzucie młotem; w piątej: Agnieszka Pająk z Budowlanych na 100 m, Plesowicz na 1000 m, Anna Traczyńska z Juventy-Marbo na 400 m ppł, Dagmara Boksińska i Biernacka w skoku w dal oraz Anna Zapała z Budowlanych w rzucie dyskiem. 

Konrad Jasiński z Budowlanych, najlepszy świętokrzyski biegacz na średnich dystansach w 1999 roku

W tabelach mężczyzn województwo świętokrzyskie miało również skromną reprezentację. W pierwszej dziesiątce nie mieliśmy nikogo. Na najwyższej 15. pozycji znalazł się Łukasz Lech w 10-boju, w którym sklasyfikowano tylko 36 zawodników. 20. lokatę na 1000 m zajął Konrad Jasiński z Budowlanych na 1000 m. 

W trzeciej dziesiątce uplasowali się: Stelmaszczyk i Mariusz Pękala z Olimpu Końskie na 1000 m, Marcin Stokowiec z Budowlanych na 3000 m, Marcin Michcik na 10 000 m, Marek Kalwat z Akweduktu Kielce w maratonie, Robert Pawlak na 3000 m z przeszkodami  oraz Piotr Lato z Budowlanych w 10-boju; w czwartej: Jasiński i Stelmaszczyk na 800 m, Stokowiec na 1000 m, Dominik Kij z Budowlanych na 400 m ppł, Paweł Kępa z Budowlanych w skoku wzwyż, Radosław Ciosk, Artur Skóra i Grzegorz Ciosk z Budowlanych w rzucie młotem; w piątej: Paweł Obarski na 1000 m, Stokowiec na 1500 m oraz sztafety 4×100 m i 4×400 m Budowlanych. 

Zmiana w sztafecie 4×400 m Budowlanych, Michał Jamioł (z prawej) i Dawid Olesiński

28 listopada Kielecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki zmienił nazwę na Świętokrzyski. Na prezesa jego zarządu wybrano został Józef Chudy, na wiceprezesa ds. organizacyjnych Wiesław Rożej z Końskich, a na wiceprezesa ds. szkoleniowych Krzysztof Woliński ze Skarżyska. Ponadto do zarządu weszli: Janusz Kędracki (sekretarz), Wojciech Podsiadło (skarbnik) oraz Adam Jóźwik i Zbigniew Jędrzejczyk (wszyscy z Kielc), Adam Dzik ze Starachowic, Witold Fitas z Końskich i Kazimierz Jaros z Ostrowca jako członkowie. 

Tabele najlepszych świętokrzyskich lekkoatletów w 1999 roku 
K o b i e t y 
60 m 
8,47  Kamila CHUDZIK  86  SP 33/Budowlani Kielce  19.06 Białystok 
 
100 m 
12,26 (2,0)  Agnieszka PAJĄK  81  Budowlani Kielce  14.05 Kielce 
12,58 (2,0)  Marta JÓŹWIK  80  Budowlani Kielce  14.05 Kielce 
12,70 (0,9)  Aneta JAKUSZEWSKA  79  Wisła Sandomierz  8.05 Mielec 
13,07 (0,9)  Dominika NAREWSKA  80  Wisła Sandomierz  8.05 Mielec 
13,29 (1,3)  Weronika PAZDEJ  84  Budowlani Kielce  24.04 Kielce 
13,50 (1,1)  Anna TRACZYŃSKA  83  Juventa-Marbo Starachowice  12.06 Kielce 
13,57 (0,6)  Małgorzata WOJTAL  82  Ostrowia Ostrowiec  5.06 Kielce 
13,62 (0,7)  Magdalena KRÓLIK  84  Żak Kielce  19.05 Kielce 
13,63 (0,6)  Sylwia BRZEZIŃSKA  83  Budowlani Kielce  5.06 Kielce 
13,83 (2,0)   Elżbieta KRZYSIEK  81  ZS Ekonomicznych nr 1 Kielce   14.05 Kielce 
wyniki uzyskane z wiatrem 
12,66 (3,5)  Aneta JAKUSZEWSKA  79  Wisła Sandomierz  16.05 Kielce 
13,45 (3,6)  Małgorzata WOJTAL  82  Ostrowia Ostrowiec  16.05 Kielce 
13,71 (2,5)  Iwona WOŚ  83  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
13,74 (2,9)  Anita LIGAS  83  V LO Kielce  14.05 Kielce 
pomiar ręczny 
13,4   Ewelina SYNOWIEC  85  Olimp Suchedniów  3.06 Skarżysko 
13,4 (0,6)  Anita LIGAS  83  V LO Kielce  5.10 Kielce 
13,5  Emilia JAS  85  LZS Strawczyn  2.06 Kielce 
         
200 m         
25,62 (1,9)  Agnieszka PAJĄK  81  Budowlani Kielce  13.06 Kielce 
25,84 (1,9)  Marta JÓŹWIK  80  Budowlani Kielce  13.06 Kielce 
26,25 (0,9)  Aneta JAKUSZEWSKA  79  Wisła Sandomierz  8.05 Mielec 
27,00 (1,8)  Anna TRACZYŃSKA  83  Juventa-Marbo Starachowice  5.09 Kielce 
27,38 (-0,7)  Dagmara BOKSIŃSKA  82  Budowlani Kielce  28.06 Zielona Góra 
28,22 (0,3)  Weronika PAZDEJ  84  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
28,38 (1,8)  Małgorzata WOJTAL  82  Ostrowia Ostrowiec  13.06 Kielce 
28,43 (0,3)  Justyna ZIELONKA  84  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
28,43 (0,3)  Magdalena WOLIŃSKA  84  STS Skarżysko  2.10 Kielce 
28,85 (1,8)  Sylwia BRZEZIŃSKA  83  Budowlani Kielce  13.06 Kielce 
z wiatrem         
27,66 (2,7)  Anna KĄDZIELA  80  Ostrowia Ostrowiec  16.05 Kielce 
27,77 (2,4)  Małgorzata WOJTAL  82  Ostrowia Ostrowiec  16.05 Kielce 
pom. ręczny         
28,2  Emilia JAS  85  LZS Strawczyn  2.06 Kielce 
 
300 m 
42,29  Anna TRACZYŃSKA  83  Juventa-Marbo Starachowice  5.09 Kielce 
43,50  Beata PROSTAK  83  Juventa-Marbo Starachowice  5.09 Kielce 
44,08  Paulina BRZOZOWICZ  84  Tramp Końskie  20.05 Kielce 
44,93  Kinga RAPCIŃSKA  85  Juventa-Marbo Starachowice  1.07 Warszawa 
45,24  Magdalena WOLIŃSKA  84  STS Skarżysko  20.05 Kielce 
45,24  Emilia JAS  85  LZS Strawczyn  20.05 Kielce 
45,53  Bernadetta STĘPIEŃ  86  Zryw Łopuszno  12.09 Kielce 
45,59  Marta KRÓL  85  STS Skarżysko  5.09 Kielce 
45,61  Ewa GRONOSTAJ  85  Juventa-Marbo Starachowice 18.09 Warszawa 
45,93  Magdalena PODSIADŁO  86  SP 30/Budowlani Kielce  10.05 Kielce 
 
400 m 
58,40  Aneta JAKUSZEWSKA  79  Wisła Sandomierz  6.06 Lublin 
59,01  Anna KĄDZIELA  80  Ostrowia Ostrowiec  10.07 Jablonec 
59,03  Anna TRACZYŃSKA  83  Juventa-Marbo Starachowice  29.08 Kraków 
60,04  Anna NOWICKA  81  STS Skarżysko  22.05 Kielce 
62,46  Monika WIŚNIEWSKA  81  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
63,09  Agata DRÓŻDŻ  84  Juventa-Marbo Starachowice  29.08 Kraków 
63,33  Monika CZARNECKA  84  Ostrowia Ostrowiec  16.05 Kielce 
63,9  Katarzyna SOBCZYK  83  LUKS Włoszczowa  2.06 Kielce 
64,03  Ewa GRONOSTAJ  85  Juventa-Marbo Starachowice  29.08 Kraków 
64,08  Beata PROSTAK  83  Juventa-Marbo Starachowice  21.09 Wrocław 
 
600 m 
1.41,04  Monika CZARNECKA  84  Ostrowia Ostrowiec  20.05 Kielce 
1.41,80  Ewa GRONOSTAJ  85  Juventa-Marbo Starachowice  25.09 Bydgoszcz 
1.43,22  Agata DRÓŻDŻ  84  Juventa-Marbo Starachowice  18.09 Warszawa 
1.43,30  Bernadetta STEPIĘŃ  86  Zryw Łopuszno  18.09 Warszawa 
1.44,3  Wioletta DOMAGAŁA  85  STS Skarżysko  3.06 Skarżysko 
1.44,70  Justyna ZIELONKA  84  Budowlani Kielce  20.05 Kielce 
1.45,82  Marta KRÓL  85  STS Skarżysko  12.09 Kielce 
1.46,18  Kinga RAPCIŃSKA  85  Juventa-Marbo Starachowice  20.05 Kielce 
1.46,60  Ewelina WIŚNIEWSKA  84  SP 16 Kielce  20.05 Kielce 
1.47,10  Agata SOBCZYK  81  LUKS Włoszczowa  24.04 Kielce 
 
800 m 
2.09,94  Anna KĄDZIELA  80  Ostrowia Ostrowiec  8.08 Sopot 
2.09,98  Anna NOWICKA  81  STS Skarżysko  21.07 Białystok 
2.19,23  Ewa PLESOWICZ  81  WLKS Kielce  24.09 Zielona Góra 
2.19,35  Agnieszka ADAMSKA  80  STS Skarżysko  13.06 Kielce 
2.19,72  Monika WIŚNIEWSKA  81  Budowlani Kielce  13.06 Kielce 
2.22,06  Sylwia KARASEK  82  STS Skarżysko   16.05 Kielce 
2.24,49  Agata DRÓŻDŻ  84  Juventa-Marbo Starachowice  29.05 Mielec 
2.29,99  Monika CZARNECKA  84  Ostrowia Ostrowiec  13.06 Kielce 
2.30,26  Magdalena CHRABĄSZCZ  84  Tramp Końskie  16.05 Kielce 
2.31,17  Justyna ZIELONKA  84  Budowlani Kielce  13.06 Kielce 
 
1000 m 
2.51,79  Anna NOWICKA  81  STS Skarżysko  29.08 Kraków 
2.58,01  Agnieszka ADAMSKA  80  STS Skarżysko  29.08 Kraków 
2.58,86  Sylwia KARASEK  82  STS Skarżysko  12.09 Kielce 
3.00,46  Ewa PLESOWICZ  81  WLKS Kielce  12.09 Kielce 
3.03,51  Agata DRÓŻDŻ  84  Juventa-Marbo Starachowice  12.09 Kielce 
3.06,10  Barbara ZMYJ  82  Juventa-Marbo Starachowice  30.06 Warszawa 
3.06,34  Monika WIŚNIEWSKA  81  Budowlani Kielce  24.04 Kielce 
3.09,44  Magdalena CHRABĄSZCZ  83  Tramp Końskie  24.04 Kielce  
3.11,92  Bernadetta STĘPIEŃ  86  Zryw Łopuszno  19.05 Kielce  
3.11,95  Anna ADAMSKA  83  STS Skarżysko  29.08 Kraków 
 
1500 m 
4.28,41  Anna NOWICKA  81  STS Skarżysko  19.06 Kraków 
4.31,57  Agnieszka ADAMSKA  80  STS Skarżysko  6.08 Sopot 
4.38,07  Ewa PLESOWICZ  81  WLKS Kielce  10.07 Jablonec 
4.41,38  Sylwia KARASEK  82  STS Skarżysko  22.05 Kielce 
4.48,93  Barbara ZMYJ  82  Juventa-Marbo Starachowice  21.09 Wrocław 
4.53,77  Agata DRÓŻDŻ  84  Juventa-Marbo Starachowice  19.06 Kraków 
4.55,21  Monika WIŚNIEWSKA  81  Budowlani Kielce  12.06 Kielce 
5.07,97  Anna ADAMSKA  83  STS Skarżysko  29.05 Mielec 
5.11,07  Magdalena CHRABĄSZCZ  83  Tramp Końskie  5.06 Łó 
5.33,25  Agata ROSÓŁ  83  STS Skarżysko  5.09 Kielce 
 
3000 m 
10.07,64  Ewa PLESOWICZ  81  WLKS Kielce  20.07 Białystok 
10.41,99  Sylwia KARASEK  82  STS Skarżysko  29.05 Mielec 
11.28,10  Anna ADAMSKA  83  STS Skarżysko  6.06 Łó 
 
100 m ppł 
14,96 (0,5)  Marta JÓŹWIK  80  Budowlani Kielce  12.06 Kielce 
15,21 (0,4)  Dominika NAREWSKA  80  Wisła Sandomierz  8.05 Mielec 
wynik uzyskany z wiatrem 
14,92 (3,8)  Dominika NAREWSKA  80  Wisła Sandomierz  16.05 Kielce 
76,2 cm/8,50m (juniorki młodsze) 
15,71 (0,2)  Dagmara BOKSIŃSKA  82  Budowlani Kielce  5.06 Łó 
17,72 (0,5)  Anna STYRCZ  82  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
76,2 cm/8,20 m (młodziczki) 
15,79 (0,2)  Weronika PAZDEJ  84  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
16,08 (0,2)  Urszula DZIEKAN  84  Suchedniów  2.10 Kielce 
16,84   Agnieszka SZTANDO  84  Budowlani Kielce  20.05 Kielce 
17,00 (0,2)  Magdalena WOLIŃSKA  84  STS Skarżysko  2.10 Kielce 
17,28  Katarzyna WIKTOROWSKA  84  SP 32 Kielce  20.05 Kielce 
17,32  Magdalena PODSIADŁO  86  SP 30/Budowlani Kielce  20.05 Kielce 
17,43 (1,7)  Anna KWIATKOWSKA  84  SP 32 Kielce  27.05 Kielce 
17,62  Emilia JAS  85  LZS Strawczyn  20.05 Kielce 
pom. ręczny         
15,7  Weronika PAZDEJ  84  Budowlani Kielce  6.05 Kielce 
16,9  Katarzyna WIKTOROWSKA  84  SP 32 Kielce  6.05 Kielce 
17,3  Anna KWIATKOWSKA  84  SP 32 Kielce  6.05 Kielce 
 
300 m ppł 
młodziczka 
51,45  Urszula DZIEKAN  84  Olimp Suchedniów  19.05 Kielce 
 
400 m ppł 
63,75  Aneta JAKUSZEWSKA  79  Wisła Sandomierz  13.06 Kielce 
66,30  Anna TRACZYŃSKA  83  Juventa-Marbo Starachowice  6.06 Łó 
68,03  Beata PROSTAK  83  Juventa-Marbo Starachowice  22.09 Wrocław 
 
4×100 m 
49,07  BUDOWLANI Kielce  29.05 Lublin 
(M. JÓŹWIK, 80 – W. PAZDEJ, 84 – A. WRONA, 82 – A. PAJĄK, 81) 
54,16  GLKS ZRYW Łopuszno  18.10 Kielce 
(M. GOŁDA, 85 – B. STĘPIEŃ, 86 – K. KOŁODZIEJCZYK, 84 – J. AUGUSTYNIAK, 84) 
szkoły 
49,68  V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Kielce  14.05 Kielce 
(E. BIERNACKA, 80A. PAJĄK, 81 – M. JÓŹWIK, 80 – D. BOKSIŃSKA, 82) 
54,27  SZKOŁA PODSTAWOWA nr 32 Kielce  27.05 Kielce 
(A. KWIATKOWSKA, 84J. MRÓZ, 84E. KONATKOWSKA, 84 – M. KOWALIK, 84) 
54,60  ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH nr 1 Kielce  14.05 Kielce 
(E. KRZYSIEK, 81M. WIŚNIEWSKA, 81 – M. LEŚNIAK, 82E. PASTUSZKA, 80) 
 
4×400 m 
4.22,40  JUVENTA-MARBO Starachowice  13.06 Kielce 
(K. RAPCIŃSKA, 85 – E. GRONOSTAJ, 85 – B. PROSTAK, 83 – A. DRÓŻDŻ, 84) 
4.34,3  LZS Strawczyn  2.06 Kielce 
(A. ZAJĘCKA, 85 – E. WYCHOWANIEC, 85 – U. GAD, 85 – E. JAS, 85) 
4.58,4  ULKS OLIPMP Wzdół Rządowy (gm. Bodzentyn)  2.06 Kielce 
(K. KROGULEC, 85 – I. ŁAKOMIEC, 86 – K. KROGULEC, 84 – W. PAŁGAN 85) 
5.02,7  LZS Porzecze (gm. Miedziana Góra)  2.06 Kielce  
(J. SUCHENIA, 84 – E. MOĆKO, 84 – J. STĘPIEŃ, 84 – J. STĘPIEŃ, 83) 
5.04,8  SZKOŁA PODSTAWOWA Masłów  2.06 Kielce 
(J. WYPYCH, 84 – S. JANUS, 85 – S. STACHURA, 85 – S. ŁAKOMIEC, 85) 
5.05,0  ZESPÓŁ SZKÓŁ ROLNICZYCH/ZNICZ Podzamcze Chęcińskie  2.06 Kielce 
5.12,8  LUKS ĆMIŃSK (gm. Miedziana Góra)  2.06 Kielce 
  sztafeta łączona   
4.13,05  JUVENTA-MARBO Starachowice/STS Skarżysko-Kamienna  22.09 Wrocław 
(S. KARASEK, 82A. ADAMSKA, 83 – B. ZMYJ, 82 – B. PROSTAK, 83) 
 
wzwyż 
1,63  Dagmara BOKSIŃSKA  82  Budowlani Kielce  24.04 Kielce 
1,63  Barbara CEDRO  80  Budowlani Kielce  22.05 Kielce 
1,59  Anna STYRCZ  82  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
1,59  Weronika PAZDEJ  84  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
1,56  Aleksandra POKRZYWKA  85  SP 32 Kielce  27.05 Kielce 
1,55  Justyna SYLWAR  85  Żak Kielce  12.06 Kielce 
1,55  Magdalena PODSIADŁO  86   Budowlani Kielce  18.09 Warszawa 
1,50  Katarzyna WIKTOROWSKA  84  SP 32 Kielce  19.05 Kielce 
1,47  Beata WERSTAK  82  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
1,41  Agnieszka SZTANDO  84  Budowlani Kielce  24.04 Suchedniów 
 
tyczka 
3,62  Agnieszka WRONA  82  Budowlani Kielce  21.09 Wrocław 
3,00  Beata WERSTAK  82  Budowlani Kielce  22.05 Kielce 
3,00  Martyna ZDRODOWSKA  82  Budowlani Kielce  28.06 Zielona Góra 
 
w dal 
5,58   Dagmara BOKSIŃSKA  82  Budowlani Kielce  24.09 Zielona Góra 
5,57   Ewelina BIERNACKA  80  Budowlani Kielce  24.09 Zielona Góra 
5,37 (0,5)  Anna WRONA  82  Budowlani Kielce  12.06 Kielce 
5,09 (1,9)   Anna STYRCZ  82  Budowlani Kielce  12.06 Kielce 
4,90  Marta KRÓL  85  STS Skarżysko  3.06 Skarżysko 
4,89  Urszula DZIEKAN  84  Olimp Suchedniów  12.10 Kielce 
4,77 (0,7)  Kamila CHUDZIK  86  Budowlani Kielce  12.06 Kielce 
4,75   Dorota ADAMCZYK  81  LUKS Włoszczowa  2.06 Kielce 
4,75  Emilia JAS  85  LZS Strawczyn  24.07 Suwałki 
4,74 (0,6)  Paulina KROMER  85  Budowlani Kielce  12.09 Kielce 
z wiatrem         
5,60 (3,5)  Dagmara BOKSIŃSKA  82  Budowlani Kielce  14.05 Kielce 
5,57 (2,1)  Ewelina BIERNACKA  80  Budowlani Kielce  14.05 Kielce 
5,17 (3,6)  Anna STYRCZ  82  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
odbicie ze strefy 
5,04  Kamila CHUDZIK  86  SP 33/Budowlani Kielce  19.06 Białystok 
 
trójskok 
12,61 (0)  Ewelina BIERNACKA  80  Budowlani Kielce  21.07 Białystok 
11,29 (1,3)  Anna STYRCZ  82  Budowlani Kielce  22.05 Kielce 
 
kula 
11,22  Bożena FURMANEK  65  Budowlani Kielce  24.04 Kielce 
11,08  Anna ZAPAŁA  81  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
10,48  Nina SZYMKIEWICZ  83  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
9,80  Dagmara BOKSIŃSKA  82  Budowlani Kielce  12.06 Kielce 
9,72  Agnieszka RUSEK  82  LUKS Włoszczowa  16.05 Kielce 
9,57  Monika PILARSKA  78  AZS WSP Kielce  3.05 Kielce 
9,31  Agnieszka SOLARSKA  79  V LO Kielce  14.05 Kielce 
9,01  Jolanta BISKUP  82  Znicz Podzamcze Chęcińskie  2.06 Kielce 
8,87  Justyna SUCHENIA  84  Budowlani Kielce  5.10 Kielce 
8,36  Barbara CEDRO  80  Budowlani Kielce  24.09 Zielona Góra 
3 kg (młodziczki) 
10,18  Justyna SUCHENIA  84  Budowlani Kielce  12.10 Kielce 
9,82  Weronika PAZDEJ  84  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
9,76  Izabela KACZMARCZYK  84  SP Łękawa   19.05 Kielce 
9,55  Katarzyna KOŁODZIEJCZYK  84  Zryw Łopuszno  18.10 Kielce 
 
dysk 
37,62  Anna ZAPAŁA  81  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
35,53  Nina SZYMKIEWICZ  83  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
29,13  Agnieszka RUSEK  82  LUKS Włoszczowa  2.06 Kielce 
25,90  Ewelina ADACH  85  LUKS Ćmińsk  2.06 Kielce 
24,43  Katarzyna KOŁODZIEJCZYK  84  Zryw Łopuszno  5.09 Kielce 
23,70  Urszula DZIEKAN  84  Olimp Suchedniów  8.05 Suchedniów 
23,38  Paulina KAROLAK  84  Olimp Suchedniów  17.04 Suchedniów 
22,45  Monika GOŁĄB  83  Znicz Podzamcze Chęcińskie  18.10 Kielce 
21,85  Monika GOŁDA  85  Zryw Łopuszno  19.05 Kielce 
21,36  Emilia SZWEJ  83  Budowlani Kielce  12.06Kielce 
 
oszczep 
35,91  Katarzyna KOŁODZIEJCZYK  84  Zryw Łopuszno  26.09 Bydgoszcz 
34,51  Dagmara BOKSIŃSKA  82  Budowlani Kielce  29.06 Zielona Góra 
33,12  Monika PILARSKA  78  AZS WSP Kielce  16.05 Kraków 
28,50  Kamila CHUDZIK  86  Budowlani Kielce  10.07 Kielce 
27,99  Sylwia ŁAKOMIEC  84  SP Masłów  2.06 Kielce 
27,80  Weronika PAZDEJ  84  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
26,03  Agnieszka KOPACZ  83  Nowi-Bis Kielce  3.10 Kielce 
25,75  Kamila KOTUSIEWICZ  84  Tramp Końskie  5.09 Kielce 
24,84  Katarzyna ŚLUSARSKA  84  SP 3 Starachowice  20.05 Kielce 
24,80  Barbara CEDRO  80  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
 
młot 
40,72  Emilia SZWEJ  83  Budowlani Kielce  13.06 Kielce 
35,28  Dorota PYCZEK  80  Budowlani Kielce  24.04 Kielce 
34,13  Anna ZAPAŁA  81  Budowlani Kielce  6.06 Łó 
25,10  Nina SZYMKIEWICZ  83  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
3 kg (młodziczka) 
27,86  Justyna KRZCIUK  84  Olimp Suchedniów  19.05 Kielce 
 
7-bój 
płotki 76,2 cm/8,50 m(juniorki młodsze) 
4.326  Dagmara BOKSIŃSKA  82  Budowlani Kielce  6.06 Łó 
(15,719,52 – 1,51 – 27,77 – 5,38 – 30,33 – 2.33,59) 
3.475  Anna STYRCZ  82  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
(17,72 – 7,12 – 1,59 – 29,28 – 4,92 – 18,55 – 2.41,50) 
płotki 76,2 cm/8,20 m, kula 3 kg (młodziczki) 
4.075  Weronika PAZDEJ  84  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
(15,799,82 – 1,59 – 28,22 – 4,7027,80 – 2.40,73) 
3.489  Urszula DZIEKAN  84  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
(16,08 – 8,15 – 1,30 – 28,97 – 4,69 – 24,71 – 2.41,38) 
 
Wyniki uzyskane w hali 
300 m 
45,99  Beata PROSTAK  83  Juventa-Marbo Starachowice  9.01 Spała 
 
400 m 
60,05  Anna KĄDZIELA  80  Ostrowia Ostrowiec  16.01 Spała 
60,70  Agnieszka PAJĄK  81  Budowlani Kielce  9.01 Spała 
 
600 m 
1.35,94  Anna KĄDZIELA  80  Ostrowia Ostrowiec  9.01 Spała 
1.43,46  Sylwia KARASEK  82  STS Skarżysko  16.01 Spała 
1.44,44  Agata DRÓŻDŻ  84  Juventa-Marbo Starachowice  16.01 Spała 
1.46,22  Anna ADAMSKA  83  STS Skarżysko  16.01 Spała 
 
800 m 
2.13,80  Anna KĄDZIELA  80  Ostrowia Ostrowiec  23.01 Spała 
2.24,64  Monika WIŚNIEWSKA  81  Budowlani Kielce  22.01 Spała 
 
1000 m 
2.58,47  Agnieszka ADAMSKA  80  STS Skarżysko  16.01 Spała 
3.08,56  Ewa PLESOWICZ  81  WLKS Kielce  9.01 Spała 
3.08,83  Sylwia KARASEK  82  STS Skarżysko  23.01 Spała 
3.10,50  Barbara ZMYJ  82  Juventa-Marbo Starachowice  9.01 Spała 
3.11,52  Agata DRÓŻDŻ  84  Juventa-Marbo Starachowice  9.01 Spała 
3,12,69  Magdalena CHRABĄSZCZ  83  Tramp Końskie  22.01 Spała 
3.19,73  Jolanta PIĘTKA  82  Ostrowia Ostrowiec  22.01 Spała 
3.22,82  Anna ADAMSKA  83  STS Skarżysko  22.01 Spała 
 
1500 m 
4.40,86  Agnieszka ADAMSKA  80  STS Skarżysko  22.01 Spała 
4.47,35  Ewa PLESOWICZ  81  WLKS Kielce  22.01 Spała 
4.53,50  Anna NOWICKA  81  STS Skarżysko  9.01 Spała 
         
60 m ppł 
9,65  Marta JÓŹWIK  80  Budowlani Kielce  23.01 Spała 
76,2 cm/8,50 m (juniorka młodsza) 
9,74   Dagmara BOKSIŃSKA  82  Budowlani Kielce  6.02 Spała 
 
wzwyż 
1,69  Dagmara BOKSIŃSKA  82  Budowlani Kielce  6.02 Spała 
 
tyczka 
3,41  Agnieszka WRONA  82  Budowlani Kielce  13.02 Spała 
2,70  Beata WERSTAK  82  Budowlani Kielce  3.01 Spała 
2,61  Martyna ZDRODOWSKA  82  Budowlani Kielce  13.02 Spała 
 
w dal 
5,44  Dagmara BOKSIŃSKA  82  Budowlani Kielce  7.02 Spała 
 
trójskok 
11,80  Ewelina BIERNACKA  80  Budowlani Kielce  23.01 Spała 
10,79  Anna STYRCZ  82  Budwlani Kielce  24.01 Spała 
 
5-bój 
płotki 76,2 cm/8,50 m (juniorka młodsza) 
3.290  Dagmara BOKSIŃSKA  82  Budowlani Kielce  7.02 Spała 
(9,74 – 1,69 – 7,91 – 5,44 – 2.36,81) 
 
M ę ż c z y ź n i 
100 m 
11,43 (0,4)  Mariusz ZAGDAŃSKI  81  Budowlani Kielce  12.06 Kielce 
11,45 (-0,4)  Paweł KAMIŃSKI  81  Budowlani Kielce  12.06 Kielce 
11,58 (1,8)  Andrzej KACZMARCZYK  82  Budowlani Kielce  14.05 Kielce 
11,58 (1,5)  Kamil JANUSZKIEWICZ  82  Budowlani Kielce  12.06 Kielce 
11,68   Mariusz PĘKALA  80  Olimp Końskie  25.09 Blankenburg 
11,69 (1,9)  Mikołaj WOJDYŁA  83  Budowlani Kielce  14.05 Kielce 
11,72 (1,8)  Igor SKOMRA  81  Budowlani Kielce  24.04 Kielce 
11,72 (0,9)  Stanisław BERNADZKI  78  Nowi-Bis Kielce  10.07 Kielce 
11,76 (0,3)  Piotr LATO  81  Budowlani Kielce  20.07 Białystok 
11,81 (-1,9)  Piotr ORDYSIŃSKI  81  Budowlani Kielce  14.05 Kielce 
wyniki uzyskane z wiatrem 
11,10 (3,7)  Tomasz SZWAJKOWSKI  70  LUKS Włoszczowa  16.05 Kielce 
11,72 (3,6)  Dawid OLESIŃSKI  82  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
11,79 (2,7)  Paweł DRYJAS  78  Budowlani Kielce  14.05 Kielce 
pom. ręczny         
11,4 (1,3)  Paweł KAMIŃSKI  81  Budowlani Kielce  5.10 Kielce 
11.4 (1,3)  Karol STRYCHARCZYK    ZSZ 3 Kielce  5.10 Kielce 
11,7 (1,0)  Grzegorz BUNATOWSKI  83  Ostrowia Ostrowiec  5.10 Kielce 
 
200 m 
23,13 (1,9)  Mariusz ZAGDAŃSKI  81  Budowlani Kielce  10.07 Kielce 
23,22 (1,9)  Paweł KAMIŃSKI  81  Budowlani Kielce  10.07 Kielce 
23,40 (1,9)  Stanisław BERNADZKI  78  Nowi-Bis Kielce  10.07 Kielce 
23,42 (0,6)  Marek PODGÓRSKI  81  Żak Kielce  12.09 Kielce 
23,48 (0,6)  Kamil JANUSZKIEWICZ  82  Budowlani Kielce  12.09 Kielce 
23,50 (1,5)  Andrzej KACZMARCZYK  82  Budowlani Kielce  13.06 Kielce 
23,51 (1,9)  Dawid OLESIŃSKI  82  Budowlani Kielce  10.07 Kielce 
23,68 (1,5)  Piotr WALCZAK  82  Budowlani Kielce  13.06 Kielce 
23,79 (2,0)  Piotr LATO  81  Budowlani Kielce  13.06 Kielce 
23,81 (1,5)  Mikołaj WOJDYŁA  83  Budowlani Kielce  13.06 Kielce 
 
300 m 
37,33  Marek PODGÓRSKI  81  Żak Kielce  12.10 Kielce 
37,35  Dawid OLESIŃSKI  82  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
37,50  Stanisław BERNADZKI  78  Nowi-Bis Kielce  24.04 Kielce 
37,72  Łukasz LAŃCZYK  84  Budowlani Kielce  26.09 Bydgoszcz 
37,82  Piotr WALCZAK  82  Budowlani Kielce  5.09 Kielce 
38,25  Igor SKOMRA  81  Budowlani Kielce  24.04 Kielce 
38,30  Arkadiusz SKOMRA  81  Budowlani Kielce  24.04 Kielce 
38,67   Hubert STRZĄBAŁA  84  UKS Górno  20.05 Kielce 
38,99  Bartosz KONOPKA  84  SP Mąchocice  20.05 Kielce 
39,49  Grzegorz DEJA  84  Ostrowia Ostrowiec  24.04 Kielce 
 
400 m 
49,87  Dawid OLESIŃSKI  82  Budowlani Kielce  27.06 Zielona Góra 
50,74  Karol STELMASZCZYK  81  WLKS Kielce  18.09 Łó 
51,11  Mariusz PĘKALA  80  Olimp Końskie  27.08 Kielce 
51,74  Dominik KIJ  79  Budowlani Kielce  12.06 Kielce 
51,89  Marek PODGÓRSKI  81  Żak Kielce  16.05 Kielce 
52,67  Michał JAMIOŁ  80  Budowlani Kielce  10.07 Kielce 
52,83  Łukasz LAŃCZYK  84  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
53,10  Stanisław BERNADZKI  78  Nowi-Bis Kielce  2.10 Kielce 
53,27  Marcin KULETA  81  Olimp Końskie  11.09 Lublin 
53,71  Michał ŚLĘZAK  78  ZSZ 3 Kielce  5.10 Kielce 
 
600 m 
1.28,88  Artur SZELĄGOWSKI  84  Budowlani Kielce  12.09 Kielce 
1.32,2  Łukasz LAŃCZYK  84  Budowlani Kielce  3.06 Skarżysko 
 
800 m 
1.53,00  Konrad JASIŃSKI  79  Budowlani Kielce  29.05 Lublin 
1.53,13  Karol STELMASZCZYK  81  WLKS Kielce  8.08 Sopot 
1.54,21  Mariusz PĘKALA  80  Olimp Końskie  8.08 Sopot 
1.58,09  Robert PAWLAK  80  STS Skarżysko  13.06 Kielce 
1.58,99  Michał JAMIOŁ  80  Budowlani Kielce  18.09 Zielona Góra 
1.59,19  Rafał TUREK  80  Juventa-Marbo Starachowice  13.06 Kielce 
1.59,71  Paweł OBARSKI  82  STS Skarżysko  16.05 Kielce 
2.00,81  Tomasz WALEROWICZ  81  Ostrowia Ostrowiec  13.06 Kielce 
2.01,52  Maciej TOMIŁO  83  Juventa-Marbo Starachowice  13.06 Kielce 
2.02,91  Mariusz CHABA  82  Budowlani Kielce  22.05 Kielce 
 
1000 m 
2.28,86  Konrad JASIŃSKI  79  Budowlani Kielce  24.04 Kielce 
2.29,95  Karol STELMASZCZYK  81  WLKS Kielce  5.09 Kielce 
2.30,08  Mariusz PĘKALA  80  Olimp Końskie  5.09 Kielce 
2.30,67  Marcin STOKOWIEC  76  Budowlani Kielce  24.04 Kielce 
2.31,67  Paweł OBARSKI  82  STS Skarżysko  29.08 Kraków 
2.34,06  Robert PAWLAK  80  STS Skarżysko  8.05 Łó 
2.36,06  Maciej TOMIŁO  83  Juventa-Marbo Starachowice  29.08 Kraków 
2.36,50  Rafał TUREK  80  Juventa-Marbo Starachowice  8.05 Łó 
2.38,20  Tomasz BRZESKI  82  Olimp Końskie  12.09 Kielce 
2.39,29  Michał JAMIOŁ  80  Budowlani Kielce  12.09 Kielce 
 
1500 m 
3.52,60  Marcin STOKOWIEC  76  Budowlani Kielce  22.05 Kielce 
3.54,81  Konrad JASIŃSKI  79  Budowlani Kielce  22.05 Kielce 
4.00,44  Paweł OBARSKI  82  STS Skarżysko  29.05 Mielec 
4.00,73  Robert PAWLAK  80  STS Skarżysko  19.06 Kraków 
4.04,14  Mariusz PĘKALA  80  Olimp Końskie  11.09 Lublin 
4.05,21  Maciej TOMIŁO  83  Juventa-Marbo Starachowice  29.05 Mielec 
4.06,48  Tomasz WALEROWICZ  81  Ostrowia Ostrowiec  19.06 Kraków 
4.06,61  Marcin MICHCIK  78  WLKS Kielce  5.09 Kielce 
4.07,71  Tomasz BRZESKI  82  Olimp Końskie  11.09 Lublin 
4.11,45  Kamil FERENC  81  Ostrowia Ostrowiec  12.06 Kielce 
 
2000 m 
młodzicy 
6.07,58  Dominik JAROSZEK  84  Juventa-Marbo Starachowice  25.09 Bydgoszcz 
6.15,26  Kamil SOŁTYSIAK  84  Budowlani Kielce  20.05 Kielce 
6.16,65  Marcin KOZIEŁ  84  Juventa-Marbo Starachowice  20.05 Kielce 
         
3000 m 
8.21,12  Marcin STOKOWIEC   76  Budowlani Kielce  29.05 Lublin 
8.47,46  Paweł OBARSKI  82  STS Skarżysko  21.09 Wrocław 
8.49,21  Marcin MICHCIK  78  WLKS Kielce  16.05 Kraków 
8.54,21  Tomasz BRZESKI  82  Olimp Końskie  27.06 Zielona Góra 
8.54,74  Maciej TOMIŁO  83  Juventa-Marbo Starachowice  21.09 Wrocław 
8.56,02  Tomasz WALEROWICZ  81  Ostrowia Ostrowiec  29.05 Mielec 
9.11,09  Krzysztof KULETA  82  Olimp Końskie  13.06 Kielce 
9.26,27  Łukasz MICHCIK  81  Budowlani Kielce  22.05 Kielce 
9.32,39  Daniel WOSIK  80  Ostrowia Ostrowiec  13.06 Kielce 
9.43,93  Paweł KLIMCZYK  80  LUKS Włoszczowa  2.06 Kielce 
 
5000 m 
15.20,21  Marcin MICHCIK  78  WLKS Kielce  11.09 Wrocław 
16.29,38  Łukasz MICHCIK  81  Budowlani Kielce  5.06 Łó 
 
10 000 m 
32.22,10  Marcin MICHCIK  78  WLKS Kielce  2.07 Kraków 
         
półmaraton         
1:12.02  Marcin MICHCIK  78  WLKS Kielce  28.03 Brzeszcze 
1:18.45  Daniel WOSIK  80  Ostrowia Ostrowiec  28.02 Wiązowna 
 
maraton 
2:23.57  Marek KALWAT  63  Akwedukt Kielce  5.12 Majorka  
2:47.21  Hieronim ŚCIĘGAJ  58  Rodzina Kielce  28.06 Lębork 
         
110 m ppł 
15,92 (1,0)  Andrzej KACZMARCZYK  80  Budowlani Kielce  29.05 Lublin 
16,31   Łukasz LECH  80  Budowlani Kielce  6.06 Łó 
16,59  Piotr LATO  81  Budowlani Kielce  6.06 Łó 
100 cm (juniorzy młodsi) 
15,17 (-0,4)  Andrzej KACZMARCZYK  82  Budowlani Kielce  29.06 Zielona Góra 
15,68   Mikołaj WOJDYŁA  83  Budowlani Kielce  5.06 Łó 
17,08   Dawid KALETA  82  Budowlani Kielce  6.06 Łó 
91,4 cm (młodzik) 
17,33 (1,8)  Kamil MARCJAN  84  Olimp Suchedniów  27.05 Kielce 
 
300 m ppł 
młodzicy 
42,37  Łukasz LAŃCZYK  84  Budowlani Kielce  19.05 Kielce 
45,15  Michał BŁASZCZYK  84  UKS Górno  19.05 Kielce 
45,46  Rafał KOŁODZIEJ  84  UKS Górno  19.05 Kielce 
         
400 m ppł 
54,27  Dominik KIJ  79  Budowlani Kielce  12.09 Wrocław 
56,61  Marek PODGÓRSKI  81  Żak Kielce  6.06 Łó 
56,79  Michał JAMIOŁ  80  Budowlani Kielce  6.06 Łó 
84 cm (juniorzy młodsi) 
57,39  Dawid OLESIŃSKI  82  Budowlani Kielce  6.06 Łó 
 
2000 m prz 
5.49,68  Robert PAWLAK  80  STS Skarżysko  20.07 Białystok 
5.54,68  Paweł OBARSKI  82  STS Skarżysko  12.09 Kielce 
6.07,12  Tomasz ŚWIERCZYŃSKI  81  STS Skarżysko  13.06 Kielce 
6.07,72  Tomasz WALEROWICZ  81  Ostrowia Ostrowiec  6.06 Łó 
6.15,20  Maciej TOMIŁO  83  Juventa-Marbo Starachowice  12.09 Kielce 
6.17,73  Daniel CHUCHAŁA  83  Ostrowia Ostrowiec  22.09 Wrocław 
 
3000 m prz 
9.03,16  Robert PAWLAK  80  STS Skarżysko  25.06 Bydgoszcz 
         
4×100 m 
44,12  BUDOWLANI Kielce  28.06 Zielona Góra 
  (A. KACZMARCZYK, 82 – M. WOJDYŁA, 83 – D. OLESIŃSKI, 82 – K. JANUSZKIEWICZ, 82)   
44,99  BUDOWLANI II Kielce  12.06 Kielce 
(M. JAMIOŁ, 80 – M. ZAGDAŃSKI, 81 – P. KAMIŃSKI, 81 – P. LATO, 81) 
47,1  OLIMP Końskie  2.06 Kielce 
  (J. SADZYŃSKI, 80 – A. KOŁODZIEJCZYK, 81 – M. KULETA, 81 – M. PĘKALA, 80)   
48,03  UMKS OSTROWIA Ostrowiec Świętokrzyski  12.06 Kielce 
  (A.KACZEWSKI,82- G.DEJA,84 -P.ŻAK,84-G.BUNATOWSKI,83)   
szkoły 
45,28  ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH Kielce  14.05 Kielce 
(P. ORDYSIŃSKI, 81 – P. KAMIŃSKI, 81 – D. OLESIŃSKI, 82 – P. DRYJAS, 78) 
46,04  ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH nr 1 Kielce  14.05 Kielce 
  (A. KACZMARCZYK, 82 – K. KRAKOWIAK, 82 – P. LATO, 81 – K. BANYS, 81)   
46,8  ZESPÓŁ SZKÓŁ LEŚNYCH Zagnańsk  2.06 Kielce 
  (M.ZAGDAŃSKI,81 – T.URBAŃSKI,80 –  W.GRZYBEK,80 – R.GARBACZ,80)   
47,1  ZESPÓŁ SZKÓŁ ROLNICZYCH Włoszczowa  2.06 Kielce 
(K. PIETRALA, 81 – L. GRZESZCZAK, 82 – M. SOBAŃSKI, 83 – D. TYLKO, 83) 
 
4×400 m 
3.27,31  BUDOWLANI Kielce  30.05 Lublin 
  (K. JASIŃSKI,79 – D.OLESIŃSKI, 82 – P. LATO, 81 – M. JAMIOŁ, 80)   
3.36,4  OLIMP Końskie  2.06 Kielce 
  (M.PĘKALA,80 – T.BRZESKI, 81 – G.MENDRYGAŁ,79 – A.KANIA, 80)   
3.50,7  LUKS Włoszczowa  2.06 Kielce 
  (Ł.ŚLĘZAK,81 – H.CELEBAŃSKI,80 – Ł.GACIA,81 – K.LICHOSIK,81)   
3.55,8  UKS Górno  2.06 Kielce 
  (M.JAGUŚ, 84 – R. KOŁODZIEJ, 84 – M. BŁASZCZYK, 84 – H.STRZĄBAŁA, 84)   
sztafety łączone     
3.34,64  OLIMP Końskie/WLKS Kielce  13.06 Kielce 
  (M.KULETA, 81 – M.PĘKALA, 80 – T.BRZESKI, 81 – K.STELMASZCZYK, 81)   
3.37,72  OSTROWIA/STS Skarżysko/JUVENTA-MARBO Starachowice  22.09 Wrocław 
  (G.BUNATOWSKI,83 – D.CHUCHAŁA,83 – P.OBARSKI,82 – M.TOMIŁO,83)   
3.43,71  OSTROWIA Ostrowiec Świętokrzyski/JUVENTA-MARBO Starachowice  13.06 Kielce 
(T. WALEROWICZ, 81 – D. CHUCHAŁA, 83 – K. FERENC, 81 – P. OBARSKI, 82)  
najlepsi juniorzy 
3.31,84  BUDOWLANI Kielce  18.09 Zielona Góra 
(D. OLESIŃSKI, 82 – M. JAMIOŁ, 80 – A. SKOMRA, 81 – P. LATO, 81) 
 
wzwyż 
2,05  Paweł KĘPA  79  Budowlani Kielce  12.06 Kielce 
1,86  Łukasz LECH  80  Budowlani Kielce  28.08 Łó 
1,85  Piotr LATO  81  Budowlani Kielce  22.05 Kielce 
1,85  Ireneusz WITKOWSKI  79  Leśnik Zagnańsk  2.06 Kielce 
1,80  Krzysztof BUGAJSKI  83  Budowlani Kielce  24.04 Kielce 
1,80  Łukasz POGOŃSKI  82  Leśnik Zagnańsk  2.06 Kielce 
1,75  Michał MATAŁOWSKI  81  Żak Kielce  24.04 Kielce 
1,70  Łukasz MRÓWKA  83  Żak Kielce  24.04 Kielce 
1,70  Jarosław MADEJ  83  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
1,70  Sławomir RYDZEK  82  LUKS Włoszczowa  2.06 Kielce 
1,70  Karol HARAŹNY  81  ZS Rolniczych Bałtów  2.06 Kielce 
1,70  Piotr SZCZĘK  84  Budowlani Kielce  12.09 Kielce 
 
tyczka 
3,50  Łukasz LECH  80  Budowlani Kielce  13.06 Kielce 
3,40  Szczepan RÓŻYCKI  80  Budowlani Kielce  22.05 Kielce 
3,00  Piotr LATO  81  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
2,80  Dawid KALETA  82  Budowlani Kielce  6.06 Łó 
2,60  Przemysław KRZYSIEK  83  Budowlani Kielce  13.06 Kielce 
2,10  Piotr SZCZĘK  84  Budowlani Kielce  12.09 Kielce 
 
w dal 
6,11 (1,9)  Marcin KOŁBUC  82  Leśnik Zagnańsk  14.05 Kielce 
6,07  Paweł DRYJAS  78  Budowlani Kielce  24.09 Zielona Góra 
6,06   Marcin KULETA  81  Olimp Końskie  2.06 Kielce 
6,03 (1,9)  Dawid KALETA  82  Budowlani Kielce  12.06 Kielce 
5,99  Michał CIEŚLIKIEWICZ  83  ZSME Kielce  5.10 Kielce 
5,97  Marek POPOWICZ  82  ZSME Kielce  24.09 Zielona Góra 
5,95  Krzysztof KASPROWICZ  81  ZS Rolniczych Bałtów  2.06 Kielce 
5,85  Grzegorz MENDRYGAŁ  79  Olimp Końskie  2.06 Kielce 
5,85  Kamil MAJDAK  81  Leśnik Zagnańsk  2.06 Kielce 
5,81  Andrzej KACZMARCZYK  82  Budowlani Kielce  5.10 Kielce 
z wiatrem         
5,90 (3,1)  Piotr LATO  81  Budowlani Kielce  14.05 Kielce 
         
trójskok         
11,75  Kamil MARCJAN  84  Olimp Suchedniów  19.06 Suchedniów 
 
kula 
13,37  Michał SZCZODRAK  81  Budowlani Kielce   22.05 Kielce 
13,22  Piotr MATUSZKO  78  Budowlani Kielce  24.04 Kielce 
12,15  Marian ZIELIŃSKI  59  Stąporków  12.06 Kielce 
11,75  Sebastian KOŁODZIEJ  81  Ostrowia Ostrowiec  12.06 Kielce 
11,57  Klaudiusz MOĆKO  80  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
11,04  Łukasz LECH  80  Budowlani Kielce  3.05 Kielce  
10,54  Piotr LATO  81  Budowlani Kielce  10.07 Kielce 
10,31  Wiesław ZIELIŃSKI  50  Stąporków  10.07 Kielce 
6,25 kg (juniorzy) 
12,65  Paweł IWAN  82  Budowlani Kielce  24.09 Zielona Góra 
12,63  Adam HUTNIK  82  Budowlani Kielce  5.10 Kielce 
12,12  Klaudiusz MOĆKO  80  Budowlani Kielce  14.05 Kielce 
5 kg (juniorzy młodsi, młodzicy) 
14,18  Adam HUTNIK  82  Budowlani Kielce  24.04 Kielce 
13,67  Daniel BORKOWSKI  84  Budowlani Kielce  12.09 Kielce 
12,68  Grzegorz HUTNIK  84  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
 
dysk 
41,97  Marian ZIELIŃSKI  59  Stąporków  12.06 Kielce 
41,69  Sebastian KOŁODZIEJ  81  Ostrowia Ostrowiec  16.05 Kielce 
41,05  Adam HUTNIK  82  Budowlani Kielce  4.09 Kraków 
38,65  Piotr MATUSZKO  78  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
36,57  Wiesław ZIELIŃSKI  50  Stąporków  3.07 Stargard 
32,03  Łukasz LECH  80  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
30,84  Piotr LATO  81  Budowlani Kielce  6.06 Łó 
1,5 kg (juniorzy młodsi) 
48,49  Adam HUTNIK  82  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
41,56  Grzegorz HUTNIK  84  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
36,60  Łukasz OTTO  84  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
1 kg (młodzik) 
47,14  Grzegorz HUTNIK  84  Budowlani Kielce  5.09 Kielce 
43,02  Łukasz OTTO  84  Budowlani Kielce  12.10 Kielce 
41,85  Kamil MARCJAN  84  Olimp Suchedniów  27.05 Kielce 
40,44  Kamil KRYSIŃSKI  84  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
 
oszczep 
53,20  Łukasz LECH  80  Budowlani Kielce  29.08 Łó 
52,41  Michał SZCZODRAK  81  Budowlani Kielce  24.04 Kielce 
52,12  Ireneusz WITKOWSKI  79  Leśnik Zagnańsk  2.06 Kielce 
47,64  Piotr SZCZEPANIK  83  Ostrowia Ostrowiec  29.08 Kraków 
44,80  Andrzej KNEZ  76  Budowlani Kielce  10.07 Kielce 
43,10  Paweł IWAN  82  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
38,57  Dawid BEKIER  84  Skała Tumlin  2.06 Kielce 
38,38  Radosław GARBACZ  81  Leśnik Zagnańsk  2.06 Kielce 
38.25  Piotr LATO  81  Budowlani Kielce  28.08 Łó 
37,80  Rafał JARDEL  84  SP Masłów  2.065 Kielce 
700 g   (juniorzy młodsi)       
54,21  Piotr SZCZEPANIK  83  Ostrowia Ostrowiec  24.04 Kielce 
41,77  Piotr MAJ  83  Ostrowia Ostrowiec  13.06 Kielce 
600 g (młodzicy) 
49,75  Łukasz KRYSIŃSKI  84  Budowlani Kielce  20.05 Kielce 
47,41  Kamil KRYSIŃSKI  84  Budowlani Kielce  12.09 Kielce 
44,55  Daniel MARCJAN  84  Olimp Suchedniów  20.05 Kielce 
 
młot 
51,02  Radosław CIOSK  80  Budowlani Kielce  24.04 Kielce 
49,98  Artur SKÓRA  80  Budowlani Kielce  21.07 Białystok 
48,06  Grzegorz CIOSK  82  Budowlani Kielce  29.05 Lublin 
5 kg (juniorzy młodsi, młodzicy) 
62,02  Grzegorz CIOSK  82  Budowlani Kielce  21.09 Wrocław 
50,75  Grzegorz HUTNIK  84  Budowlani Kielce  12.09 Kielce 
46,21  Adam Hutnik  82  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
36,50  Daniel CHLEBOWSKI  84  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
 
10-bój 
5.814  Łukasz LECH  80  Budowlani Kielce  29.08 Łó 
(12,17 – 5,63 – 10,71 – 1,86 – 53,90 – 16,4031,113,20 – 53,20 –  4.49,68) 
5.230  Piotr LATO  81  Budowlani Kielce  6.06 Łó 
(11,85 – 5,839,36 – 1,83 – 55,29 – 16,5930,84 – 3,00 – 32,855.16,92) 
płotki 100 cm, kula 5 kg, dysk 1,5 kg, oszczep 700 g (junior młodszy) 
5.176  Dawid KALETA  82  Budowlani Kielce  6.06 Łó 
(12,20 – 5,9211,23 – 1,68 – 55,50 – 17.08 – 27,13 – 2,80 – 33,65 – 4.45,90) 
 
Wyniki uzyskane w hali 
60 m 
7,32  Mariusz ZAGDAŃSKI  81  Budowlani Kielce  16.01 Spała 
 
200 m 
24,44  Andrzej KACZMARCZYK  82  Budowlani Kielce  9.01 Spała 
 
300 m 
37,42  Dawid OLESIŃSKI  82  Budowlani Kielce  23.01 Spała 
 
400 m 
52,10  Karol STELMASZCZYK  81  WLKS Kielce  16.01 Spała 
 
600 m 
1.25,47  Mariusz PĘKALA  80  Olimp Końskie  16.01 Spała 
 
800 m 
1.57,84  Karol STELMASZCZYK  81  WLKS Kielce  22.01 Spała 
2.06,26  Kamil FERENC  81  Ostrowia Ostrowiec  22.01 Spała 
 
1000 m 
2.37,37  Paweł OBARSKI  82  STS Skarżysko  16.01 Spała 
2.37,60  Robert PAWLAK  80  STS Skarżysko  16.01 Spała 
2.39.14  Rafał TUREK  80  Juventa-Marbo Starachowice  16.01 Spała 
2.39,39  Tomasz WALEROWICZ  81  Ostrowia Ostrowiec  9.01 Spała 
2.39,75  Tomasz BRZESKI  82  Olimp Końskie  9.01 Spała 
2.39,87  Tomasz ŚWIERCZYŃSKI  81  STS Skarżysko  16.01 Spała 
2.44,58  Daniel CHUCHAŁA  83  Ostrowia Ostrowiec  22.01 Spała 
 
2000 m 
5.46,24  Paweł OBARSKI  82  STS Skarżysko  24.01 Spała 
5.55,36  Maciej TOMIŁO  83  Juventa-Marbo Starachowice  9.01 Spała 
6.03,37  Tomasz BRZESKI  82  Olimp Końskie  24.01 Spała 
 
3000 m 
8.46,96  Robert PAWLAK  80  STS Skarżysko  23.01 Spała 
9.04,81  Tomasz ŚWIERCZYŃSKI  81  STS Skarżysko  23.01 Spała 
 
60 m ppł 
100 cm(junior młodszy) 
8,56  Andrzej KACZMARCZYK  82  Budowlani Kielce  24.01 Spała 
 
wzwyż 
1,75  Krzysztof PEDRYCZ  56  Kielce  20.02 Grudziądz 
 
Opracowano na podstawie: 

1. Rocznik Kieleckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki 1999, opracował Janusz Kędracki; 

2. Zestawienie tabel 1999 roku (50 zawodników), seniorzy – seniorki, młodzicy – młodziczki, opracowanie Michał Wróblewski, współpraca Zbigniew Jonik, Janusz Rozum, Tadeusz Wołejko, PZLA, Warszawa, styczeń 2000 r. 

3. Zestawienie tabel 1999 roku (50 zawodników), juniorki – juniorzy, juniorki młodsze – juniorzy młodsi, opracowanie Michał Wróblewski, współpraca Janusz Rozum, PZLA, Warszawa, styczeń 2000 r. 

4. Zestawienie tabel 1999 roku. Hala, opracowanie Michał Wróblewski, współpraca Janusz Rozum, PZLA, Warszawa, marzec 1999 r. 

5. Biuletyn PZLA, nr 1-12, styczeń – grudzień 1999 r. 

6. LA’99, rocznik 1999. 

Zdjęcia ze zbiorów Jolanty Wolińskiej, Wojciech Habdas, Jarosław Kubalski i Paweł Małecki