Zwycięski bieg z przeszkodami Adama Kołodzieja w stolicy

Adam Kołodziej

Wysoką formę zademonstrował  Adam Kołodziej z Wisły Junior Sandomierz podczas wakacyjnych zawodów w Warszawie. Zdecydowanie wygrał bieg na 2000 m z przeszkodami z czasem 5.43,11, poprawiając rekord życiowy o blisko 6 s. To trzeci rezultat w tej konkurencji w historii świętokrzyskiej lekkiej atletyki. Szybciej  biegali tylko w latach 90. Rafał Wójcik i Artur Osman, mistrzowie i reprezentanci Polski.

W sobotę, 24 lipca sandomierzanin walczył będzie o medal młodzieżowych mistrzostw Polski w  Suwałkach na 3000 m z przeszkodami. Natalia Biskupska z KKL Kielce, którą w przyszłym tygodniu czeka start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży we Włocławku, zajęła w stolicy drugą pozycję w skoku o tyczce z wynikiem 3,50 m. Czwarta w konkursie młodziczka Zofia Jastrząb z KKL wyrównała rekord życiowy 3,40 m.

Swoją „życiówkę” ustanowił natomiast klubowy kolega obydwu tyczkarek 14-letni Karol Białogoński, skacząc 3,20 m. Jego rówieśniczka Natalia Rocka z Wisły Junior Sandomierz przebiegła 1000 m w 3.18,23, także poprawiając rekord życiowy.