Archiwum dnia 25 listopada 2023

Sabina Jarząbek wspaniale pobiegła po trzeci złoty medal w tym roku!

Sabina Jarząbek (fot. Marek Biczyk)

Z ogromną przewagą Sabina Jarząbek zdobyła tytuł mistrzyni Polski w biegu na 9 km seniorek. Od startu objęła prowadzenie, przez 7 km biegła z walczącymi o medale na tym dystansie zawodniczkami z kategorii młodzieżowej, a potem już samotnie zdążała do mety. Uzyskała czas 31,18, drugą w tym biegu Iwonę Bernardelli z KS Prefbet-Sonarol Łomża wyprzedziła o 40 sekund.

Biegaczka KKL Kielce obroniła więc tytuł mistrzowski sprzed roku, kiedy to w Olesnie wygrała bieg przełajowy na 6 km. To jej trzeci złoty medal w tym roku, dwa poprzednie zdobyła niedawno w biegach ulicznych na 5 km (5 listopada w Warszawie) i na 10 km (22 października w Kole). Serdecznie gratulujemy!

Na 9 km seniorów jeszcze na kilometr przed metą na drugiej pozycj...

Złoty medal Oliwii Bełczew w przełajowych mistrzostwach Polski!

Oliwia Bełczew (fot. B.Kozłowski)

Znakomicie rozpoczęły się dla nas mistrzostwa Polski w biegach przełajowych rozgrywane w Drzonkowie-Zielonej Górze. Złoty medal w biegu na 2 km juniorek młodszych w pięknym stylu zdobyła Oliwia Bełczew z KKL Kielce.

Podopieczna trenera Krzysztofa Jóźwika zaraz po starcie objęła prowadzenie i utrzymała je do samej mety. Rywalki długo dotrzymywały jej kroku, ale na ostatnich kilkuset metrach kielczanka pokazała klasę i z przewagą ok. 3o m zdobyła mistrzowski tytuł.

Nie zdołała nawiązać walki o medal w biegu juniorek na 2 km Maja Peryt z Juventy-Cerrad Starachowice...