Archiwum dnia 26 listopada 2023

Świętokrzyskie ósme w Ogólnopolskim Halowym Finale Ldk!

Dobrze spisali się najmłodsi świętokrzyscy lekkoatleci podczas Ogólnopolskiego Halowego Finału Ldk! w Spale, w którym startowało blisko 800 zawodniczek i zawodników, także z Austrii, Słowacji i Finlandii. Na najwyższym stopniu podium stanął 13-letni Filip Iwaniec z KKL Kielce, który zwyciężył w konkursie skoku o tyczce chłopców z wynikiem 3,00 m, o 30 cm lepszym od rekordu życiowego.

Świętokrzyska reprezentacja w hali lekkoatletycznej Centralnego Ośrodka Sportu w Spale

W skoku w dal 11-latek Laura Wójcik, także z KKL, zajęła drugie miejsce z rezultatem 4,77 m. Szósta w konkursie jej rówieśniczka i koleżanka klubowa Emilia Lechowicz skoczyła 4,35 m. Trzeci w skoku wzwyż 11-latków był Błażej Juda z Żaczka Połaniec z rezultatem 1,35 m...