Lidia Czarnecka najlepszą biegaczką w Półmaratonie Rzeszowskim

Lidia Czarnecka

Biegaczka z Bliżyna Lidia Czarnecka zwyciężyła wśród kobiet w 16. Półmaratonie Rzeszowskim, pokonując trasę 21 km 97,5 m na ulicach stolicy Podkarpacia w 1 godz. 21 min 34 s. Na piątej pozycji z czasem 1:24.18 uplasowała się Anna Pawlikowska z Kielc, reprezentująca podobnie jak zwyciężczyni Czarnecki Run Team.

Wśród mężczyzn pierwszy minął metę Kamil Walczyk z podradomskiego Makowa, który w poprzednich dwóch sezonach startował z licencją STS Skarżysko-Kamienna. Uzyskał swój najlepszy w karierze wynik w półmaratonie – 1:05.47. Czwartą pozycję z rezultatem 1:09.44 zajął Damian Noga, reprezentujący Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie.

Szósty był wracający do  biegania po dłuższej przerwie Rafał Czarnecki, mąż Lidii, który uzyskał 1:12.39. Pierwszą dziesiątkę zamknął z wynikiem 1:16.08 Rafał Gola z Zaborowic, także startujący pod szyldem Czarnecki Run Team.

W niedzielę, 2 kwietnia, rozegrany został także XI Pabianicki Półmaraton „Wszystko Gra”. Drugie miejsce zajął w nim Michał Bąk z Chełmiec (gm. Strawczyn), który uzyskał czas 1:11.16. Wśród kobiet trzecia była Wioletta Kierczyńska z Brzezin (gm. Morawica) z wynikiem 1:33.07.