Michał Bąk drugi, Lidia Czarnecka najlepsza wśród kobiet w Busku-Zdroju

Michał Bąk

Zwycięstwem Emila Dobrowolskiego zakończył się  II Półmaraton Buski. Biegacz z Chotomowa (woj. mazowieckie) trasę 21 km 97,5 m wiodącą ulicami głównie przez zieloną część Buska-Zdroju, ze startem i metą na bieżni stadionu, pokonał w 1 godz. 13 min i 30 s.

Drugie miejskie ze stratą 10 s zajął najlepszy ze świętokrzyskich biegaczy Michał Bąk z Chełmiec (gm. Strawczyn). Na trzeciej pozycji finiszował Rafał Czarnecki z Bliżyna z czasem 1:15.55, a na czwartej Tomasz Iwan z Kielc, który uzyskał 1:16.18.

11. lokatę w kategorii open zajęła żona trzeciego na mecie Lidia Czarnecka, która z rezultatem 1:30.03 była najlepsza wśród kobiet. Czarneccy, a także Bąk i Iwan reprezentują Czarnecki Run Team.

Rozegrany w niedzielę po raz drugi półmaraton w półmaraton w Busku-Zdroju ukończyło w sumie 130 osób, w tym 30 pań.