Tomasz Biskupski i Dominika Łukasiewicz najlepsi w Kraśniku

Podwójny sukces odnieśli świętokrzyscy biegacze w VIII Kraśnik Półmaratonie im. 24 Pułku Ułanów. Jako pierwszy minął metę Tomasz Biskupski z Sukowa, startujący pod szyldem Zabiegani w Kielcach. Posiadającą atest PZLA trasę 21 km 97,5 m pokonał w 1 godz. 10 min i 40 s, wyprzedzając o blisko dwie minuty zdobywcę drugiego miejsca Krzysztofa Lotka z Lublina.

Dominika Łukasiewicz

Tomasz Biskupski

Na 11. pozycji w kategorii open uplasowała się najlepsza wśród kobiet Dominika Łukasiewicz z Ostrowca Świętokrzyskiego, reprezentująca Nadir Jędrzejów. Uzyskała bardzo dobry czas 1:21.16, o ponad dwie minuty lepszy od rekordu życiowego. Z wynikiem tym awansowała na czwarte miejsce w tabeli najlepszych świętokrzyskich biegaczek w półmaratonie w historii. Szybciej od niej przebiegły ten dystans Sabina Jarząbek z KKL Kielce, Beata Popadiak z Nadiru i Lidia Czarnecka z Bliżyna.

W XI Szamotuły Samsung Półmaratonie bardzo dobrze spisała się Anna Pawlikowska z Kielc, zajmując trzecią lokatę wśród kobiet z czasem 1:24.28. Z mężczyzn najlepiej wypadł Michał Kołomański z Wilkowa (gm. Bodzentyn), który był 18. na mecie z rezultatem 1:15.43. Obydwoje reprezentują Czarnecki Run Team.

Zdjęcia: Facebook Tomasza Biskupskiego i Dominiki Łukasiewicz