Młodzi świętokrzyscy lekkoatleci jeszcze bez medalu we Wrocławiu

Karol Białogoński

Nie udało się zdobyć świętokrzyskim lekkoatletom medalu w pierwszych dwóch dniach halowych mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych we Wrocławiu. Najwyższe piąte miejsce w skoku o tyczce w tej drugiej kategorii zajął Karol Białogoński. Zawodnik KKL Kielce pokonał wysokość 3,95 m i był bliski przeskoczenia 4,10 m. Brązowy medalista skoczył 4,20 m.

Dobrze w biegu juniorów na 1500 m spisał się Karol Bąk z Żaczka Połaniec. Ustanowił rekord życiowy czasem 4.05,43 i uplasował się na ósmej pozycji. Na 1000 m juniorek młodszych szansę na miejsce na podium miała Adrianna Gierek z KKL. Utalentowana biegaczka, która w w grudniu skończyła dopiero 15 lat, została jednak zablokowana zaraz po starcie przez bardziej doświadczone rywalki.  Straciła rytm i już nie zdołała nawiązać walki o czołowe miejsca. Z czasem 3.09,84, gorszym o ponad 10 s od rekordu życiowego, zajęła ostatecznie dopiero 13. miejsce.

Do swoich najlepszych wyników nie zbliżyły się także inne juniorki młodsze KKL w skoku w dal. Małgorzata Miśta skoczyła równe 5 m i została sklasyfikowana na 11. pozycji. Klara Milewska w najlepszej próbie uzyskała 4,74 m, zajmując 14. lokatę.

Niedzielnym finale na 800 m juniorek pobiegnie Oliwia Bełczew z KKL, która w sobotę w eliminacjach miała drugi czas 2.15,27. Do finału A biegu na 600 m juniorów młodszych z szóstym wynikiem 1.24,93 zakwalifikował się Kuba Tałaj z Żaczka.

Na eliminacjach zakończyli start lekkoatleci Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski. Michał Potrzeszcz na 60 m juniorów młodszych miał 32. czas 7,46 s, Karol Dąbrowski na 300 m w tej samej kategorii wiekowej był 39. z wynikiem 38,79, a junior Arkadiusz Zawicki na 800 m uzyskał 14. rezultat 2.02,22.