Adam Masaczyński czwarty, Maja Peryt szósta w zawodach kontrolnych PZLA

Adam Masaczyński

Przygotowujący się do startu w halowych mistrzostwach Polski seniorów, które odbędą się za tydzień w Toruniu, startowali w zawodach kontrolnych PZLA w Spale. Adam Masaczyński z KKL Kielce zajął czwarte miejsce w biegu na 800 m z czasem 1.50,39. To jego najlepszy wynik w tym sezonie, gorszy tylko o 0,06 s od rekordu życiowego z hali.

Maja Peryt z Juventy-Cerrad Starachowice pobiegła na 1500 m. W silnej stawce uplasowała się na szóstej pozycji z rezultatem 4.38,80. 13. w tej konkurencji z czasem 4.51,31 była Kinga Siedlarz, która do 2022 r. była zawodniczką Olimpu Strawczyn, a obecnie reprezentuje AZS AWF Kraków.

Z dobrej strony pokazali się inni lekkoatleci, którzy rozpoczynali karierę w świętokrzyskich klubach. Mateusz Borkowski z AZS AWF Warszawa, wychowanek LKB Rudnik, wygrał bieg na 600 m z rekordem życiowym 1.16,46. Na 200 m najlepsza z czasem 24,12 s była Izabela Jastrząb z Agrosu Zamość, do 2018 r. zawodniczka Sigmy OSiR Staszów. Pochodząca z Sandomierza płotkarka Karolina Kołeczek, która reprezentuje obecnie Olimpię Grudziądz, tym razem pobiegła 60 m bez płotków i była szósta z wynikiem 7,60 s.