Zwycięskie biegi Dominiki Łukasiewicz i Anny Pawlikowskiej

Dominika Łukasiewicz (fot. Facebook/Jędrzejów biega)

Dominika Łukasiewicz była najlepszą z kobiet w 34. Międzynarodowym Biegu Ulicznym Konstytucji 3 Maja w Stalowej Woli. Biegaczka Nadiru Jędrzejów pokonała dystans 5 km w 17 min 52 s. Wśród mężczyzn drugie miejsce zajął Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik (15.10), trzecie Aleksander Dragan z KKL Kielce (15.22), a czwarte junior Igor Szydłowski z Żaczka Połaniec (15.50).

W 32. Biegu Konstytucji 3 Maja na 5 km w Warszawie, w którym startowało ponad 5 tys. osób, na wysokiej czwartej pozycji uplasował się Łukasz Woźniak ze Strawczyna z czasem 15.31. Świętokrzyscy biegacze startowali też w X Biegu Konstytucji 3 Maja na 5 km na ulicach Radomia. Wśród kobiet zwyciężyła z wynikiem18.38 kielczanka Anna Pawlikowska, reprezentująca Czarnecki Run Team. Czwartą pozycję zajęła jej koleżanka z teamu Barbara Przeworska z Łącznej (16.54). W rywalizacji mężczyzn czwarty z czasem 16.54 był Jakub Karpiński z Suchedniowa, także reprezentant tej biegowej grupy.

Anna Pawlikowska pobiegła w Radomiu dwa dni po starcie w Silesia Półmaratonie w Katowicach. Spisała się w nim znakomicie, zajmując pierwszą lokatę wśród kobiet z rezultatem 1:24.06.