„Życiówka” Mai Peryt na 1500 m, drugi wynik Oliwii Bełczew na 800 m

Maja Peryt (fot. Facebook/Juventa-Cerrad Starachowice)

Trzy wyniki na poziomie pierwszej klasy sportowej uzyskali świętokrzyscy biegacze w VII Memoriale Sławomira Rosłona w Piasecznie. W biegu na 1500 m Maja Peryt z Juventy-Cerrad Starachowice uplasowała się na drugim miejscu z czasem 4.25,87. Poprawiła o ponad 7 s rekord życiowy i awansowała na szóstą pozycję w tabeli najlepszych biegaczek naszego regionu na tym dystansie w historii.

W silnie obsadzonym biegu na 800 m wracająca do życiowej formy po chorobie juniorka Oliwia Bełczew z KKL Kielce zajęła wprawdzie odległą dziesiątą lokatę, ale uzyskała drugi w karierze rezultat 2.07,46. Swoją „życiówkę” na tym dystansie ustanowiła juniorka młodsza KKL Adrianna Gierek wynikiem 2.13,09.

W biegu na 800 m mężczyzn szósty minął metę Adam Masaczyński z KKL ze swoim najlepszym w tym sezonie czasem 1.50,77. Jego klubowy kolega Łukasz Łakomiec uzyskał 1.57,45, a Arkadiusz Zawicki z Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski 1.58,10. Na 1500 m siódmy z rezultatem 3.55,79 finiszował Adam Kołodziej z Wisły Junior Sandomierz. Był to jego pierwszy w tym roku start na bieżni.