Najmłodsi świętokrzyscy lekkoatleci na podium Nestlé Cup 2024

Cztery zwycięstwa odnieśli świętokrzyscy lekkoatleci w ogólnopolskim finale programu Lekkoatletyka dla każdego! Nestlé Cup Włocławek 2024. Bieg na 800 m z przeszkodami 13-latek wygrała Gabriela Parada z Athletics Busko-Zdrój z czasem 2.32,96. W skoku w dal 13-latków najlepszy był Dawid Kulik z KKL Kielce z wynikiem 5,72 m.

Reprezentacja województwa świętokrzyskiego w klasyfikacji drużynowej zawodów zajęła trzecie miejsce

Kolejne dwa pierwsze miejsca zajęli zawodnicy Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski w chodzie. Na 2000 m 11-latków najszybciej maszerował Fabian Banasik (12.41,79), a na 3000 m młodzików Paweł Giemza (18.31,63), wyprzedzając klubowych kolegów Michała Rycąbela (18.31,66) i Piotra Jędykę (18.41,31).

Drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli reprezentanci KKL: 12-letnia Laura Wójcik (5,10 m w skoku w dal) i rok starszy Filip Iwaniec (2,80 m w skoku o tyczce). Ponadto na trzecich pozycjach uplasowały się: 11-letnia Ksenia Brzozowska z Czwórki (13.50,74 w chodzie na 2000 m) i rok młodsza Aleksandra Zatorska z KKL (1,60 m w skoku o tyczce).

Bardzo dobrze we Włocławku zaprezentowali się też młodzicy KKL, którym nie udało się zająć miejsc na podium. Julia Marks ustanowiła rekord życiowy w skoku w dal 5,27 m, natomiast Tomasz Szwajkowski przebiegł 1000 m z przeszkodami w 2.58,74, tylko 0,07 s gorzej od rekordu województwa. Swoje „życiówki” poprawiły również 13-letnie tyczkarki KKL Hanna Wąder (2,70 m) i Lena Szymoniak (2,40 m), a na 100 m ich rówieśniczka Zuzanna Wrona z Juventy-Cerrrad Starachowice (13,41 s) oraz młodzik Kacper Podolski  z Athletics Busko (11,87 s).

Jak nas poinformował trener najmłodszych kieleckich lekkoatletów Krzysztof Januchta, województwo świętokrzyskie w klasyfikacji drużynowej po raz pierwszy w 10-letniej historii programu Lekkoatletyka dla każdego! zajęło miejsce na podium, zdobywając trzecią lokatę.