Michał Bąk zwyciężył po raz drugi w Półmaratonie Buskim

Zdecydowanym zwycięstwem Michała Bąka zakończył się III Półmaraton Buski. Biegacz z Chełmiec w gminie Strawczyn powtórzył tym samym osiągnięcie sprzed dwóch lat, kiedy również był pierwszy w tym biegu. Natomiast w ubiegłym roku uplasował się na drugiej pozycji. Trasę 21 km 97,5 m wiodącą ulicami Buska-Zdroju, ze startem i metą na stadionie miejskim, pokonał w 1 godz. 11 min 40 s.

Start III Półmaratonu Buskiego, pierwszy z prawej zwycięzca Michał Bąk (fot. halobusko.pl)

Drugi na mecie Tomasz Iwan z Kielc stracił do zwycięzcy 2 min 3 s. Trzecie miejsce zajął Rafał Czarnecki z Bliżyna, który uzyskał czas 1:14.41. Wszyscy trzej reprezentują Czarnecki Run Team. Na czwartej pozycji ukończył półmaraton Piotr Sztuk z KS Athletics Busko-Zdrój z wynikiem 1:14.56.

Wśród kobiet najlepsza była Jadwiga Dybczyńska z LKS Pogórze w powiecie cieszyńskim z rezultatem 1:29.56. Na drugiej pozycji została sklasyfikowana Karolina Waśniewska z Radomia (1:33.25), a na trzeciej Lidia Czarnecka z Bliżyna (1;36.12).  III Półmaraton Buski ukończyło 177 osób, w tym 48 pań.