Damian Sator dwunasty w przełajowych mistrzostwach młodzieżowców

Damian Sator w biegu górskim

22-letni biegacz Słoneczka Busko-Zdrój Damian Sator uplasował się na 12. miejscu w młodzieżowych mistrzostwach Polski w biegu przełajowym w Namysłowie. Trasę o długości 5,7 km pokonał w 26 min 17 s, tracąc do pierwszego na mecie Dariusza Boratyńskiego z AZS AWF Wrocław 1 min 40 s. Bieg młodzieżowców ukończyło 20 zawodników.

Damian Sator był jedynym reprezentantem województwa świętokrzyskiego na mistrzostwach w Namysłowie. Wrócił do poważnego biegania po ponad 2-letniej przerwie. Jako junior i junior młodszy odnosił sukcesy w biegach górskich i z przeszkodami na bieżni, a także na przełaj. W 2015 r. reprezentował Polskę na przełajowych mistrzostwach świata w Chinach, ale nie ukończył biegu juniorów.

Warto dodać, że wspomniany młodzieżowy mistrz Polski Dariusz Boratyński jest wychowankiem Jacka Wośka, który w pierwszej połowie lat 90. jako zawodnik Granatu i STS Skarżysko należał do czołowych biegaczy Kielecczyzny, a teraz odnosi sukcesy jako trener we Wrocławiu.