Katarzyna Białogońska i Adam Masaczyński wicemistrzami Polski

Adam Masaczyński

Katarzyna Białogońska

Dwa srebrne medale z halowych mistrzostw Polski juniorów w Toruniu  przywiozą świętokrzyscy lekkoatleci. Pierwszy zdobył Adam Masaczyński z KKL Kielce, który zajął drugie miejsce w finałowym biegu na 800 m i ustanowił rekord życiowy 1.53,85.  Tytuł mistrzowski wywalczył Jakub Augustyniak z Olimpii Grudziądz z rezultatem 1.53,01.

„Życiówkę” w skoku o tyczce poprawiła o 5 cm Katarzyna Białogońska. Juniorka KKL w trzeciej próbie pokonała wysokość 3,65 m i także uplasowała się na drugiej pozycji. W konkursie tyczkarek zwyciężyła zdecydowanie Anna Łyko z MKS MOS Wrocław, która skoczyła 4,00 m.

W finale juniorek na 800 m ósma była Dominika Ostrowska z Nadiru Jędrzejów z rekordem życiowym w hali 2.20,88. Z juniorów młodszych najlepiej w Toruniu wypadł Łukasz Łakomiec z KKL, który zajął szóste miejsce z czasem 2.34,38. Jego klubowa koleżanka Kinga Ciesielska pobiegła w finale B na 60 m przez płotki, zajmując z wynikiem 9,33 s szóstą lokatę, czyli 14. w tej konkurencji. Ponadto 16. w biegu na 2000 m była Weronika Walęciak z Nadiru z rezultatem 7.24,88.

Świętokrzyskie z dwoma miejscami na drugim stopniu podium zajęło ostatnie 16. miejsce w klasyfikacji medalowej województw w toruńskich mistrzostwach. Jako jedynie nie zdobyło złotego medalu w tej imprezie.

Warto dodać, że wychowanek Słoneczka Busko-Zdrój Mateusz Wróbel, który od ubiegłego roku reprezentuje TS Wieliczankę Wieliczka, został wicemistrzem Polski juniorów na 200 z wartościowym rekordem życiowym 21.62 s.