Szóste miejsca Anny Skowronek i Adama Wąchały w mistrzostwach Polski

Juniorzy młodsi KKL Kielce Anna Skowronek i Adam Wąchała zajęli szóste lokaty w halowych mistrzostwach Polski w Toruniu. Obydwoje mają po 16 lat, rywalizowali więc nie tylko z rówieśnikami, ale i rok starszymi lekkoatletami. Skowronek w eliminacjach biegu na 60 m przez płotki ustanowiła rekord życiowy 8,84 s, który dał jej awans do finału. W pojedynku decydującym o medalach poruszyła się w blokach przed strzałem startera, za co została ukarana żółtą kartką. Start został powtórzony, a kielczanka musiała uważać, aby nie zostać zdyskwalifikowana. Uzyskała czas 8,87 s, ulegając pięciu rywalkom.

Adam Wąchała wystartował w pierwszej silniejszej serii biegu na 1000 m. Przez większość dystansu znajdował się na siódmej-ósmej pozycji w stawce 14 biegaczy. Na finiszu walczył o piątą lokatę, ale skończyło się na szóstej z wynikiem 2.38,61.

Maja Peryt z Juventy-Kobex Starachowice była siódma w finale B biegu na 600 m juniorek młodszych z rekordem życiowym 1.42,90. „Życiówkę” poprawiła także jej koleżanka klubowa Weronika Wojnar na 2000 m w tej samej kategorii wiekowej. Czas 6.54,69 dał jej 11. miejsce w tej konkurencji.

Jako ostatni ze świętokrzyskich lekkoatletów w toruńskich mistrzostwach wystąpił w niedzielne popołudnie Jakub Sobura-Durma. Zawodnik KKL był drugi w finale B biegu na 400 m juniorów z czasem 50,32 s. W sumie zajął więc ósme miejsce w tej konkurencji.