Szybkie biegi Karoliny Młodawskiej na mityngu w Łodzi

Karolina Młodawska (Facebook KKL Kielce)

Karolina Młodawska z KKL Kielce dwukrotnie poprawiała swój rekord życiowy na 100 w Łodzi. Halowa mistrzyni Polski w skoku w dal w eliminacjach przebiegła ten dystans w 12,08 s, a w finale, w którym zajęła czwarte miejsce, 0,04 s szybciej. Jej dotychczasowy najlepszy wynik z ubiegłego roku wynosił 12,11 s.

Na piątej pozycji na 400 m przez płotki uplasował się Jakub Sobura-Durma z czasem 53,93 s. Był to pierwszy start juniora KKL na tym dystansie z płotkami o wysokości 91,4 cm. Jako junior młodszy biegał na niższych (84 cm), zdobywając w ubiegłym roku złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Pierwszy raz na 400 m przez płotki pobiegła 16-letnia Anna Skowronek z KKL, medalistka mistrzostw Polski młodziczek na 80 i 200 m ppł. Wygrała drugą serię tego biegu z wynikiem 66,58 s.

Na 400 m bez płotków „życiówkę” rezultatem 59,36 s ustanowiła juniorka Dominika Ostrowska z Nadiru Jędrzejów. Juniorka młodsza Oliwia Skrzyniarz z KKL uzyskała tym dystansie czas 61,04 s. Jej koleżanka klubowa Kinga Ciesielska przebiegła 100 m przez płotki w 16,21 s..