3,62 m i pierwszy w tym roku rekord województwa Natalii Biskupskiej

Znakomicie spisały się tyczkarki KKL Kielce w ogólnopolskim konkursie w hali Rudzkiego KS w Łodzi. Niespełna 16-letnia Natalia Biskupska skoczyła 3,62 m, 12 cm wyżej od swojego najlepszego wyniku z hali i stadionu.

Zofia Jastrząb (zdjęcia Agnieszka Wrona)

Natalia Biskupska

Poprawiła tym samym o 2 cm halowy rekord województwa świętokrzyskiego juniorek młodszych, należący od czterech lat do Katarzyny Białogońskiej z KKL. Równocześnie wyrównała absolutny rekord w tej kategorii wiekowej, który ustanowiła w 1999 r. na stadionie jej trenerka Agnieszka Wrona jako zawodniczka kieleckich Budowlanych.

Wysokość 3,22 m pokonała w konkursie Zofia Jastrząb, która przed miesiącem skończyła 14 lat i startuje w kategorii młodziczek. To jej rekord życiowy, lepszy od poprzedniego, ustanowionego 17 stycznia także w lódzkiej hali.  Wynikiem tym utalentowana zawodniczka awansowała na szóste miejsce w tabeli najlepszych świętokrzyskich tyczkarek w historii.  Natalia Biskupska umocniła się na czwartej pozycji.

Liderką pozostaje Agnieszka Wrona, która w 2011 r. skoczyła 4,25 m. Drugą pozycję z rezultatem 3,90 m zajmuje Katarzyna Sowa, startująca w 2009 roku w barwach KKL. Trzecia jest Katarzyna Białogońska z uzyskanym dwa lata temu wynikiem 3,65 m.