Złoty bieg Julii Szydłowskiej, Maja i Jakub ze srebrnymi medalami!

Julia Szydłowska we wspaniałym stylu wygrała bieg na 2000 m juniorek młodszych podczas halowych mistrzostw Polski w Toruniu. Zawodniczka Żaczka Połaniec, która 11 lutego obchodziła 17. urodziny, nie dała rywalkom żadnych szans. Od początku narzuciła ostre tempo, jakiego większość nie była w stanie wytrzymać.

Medalistki biegu na 2000 m juniorek młodszych, od lewej: srebrna Maja Peryt, złota Julia Szydłowska i brązowa Rozalia Malina z MKS-MOS Sosnowiec (fot. Dawid Kubiec)

Minęła metę w czasie 6.16,26, poprawiając o ponad 10 s rekord życiowy. To także halowy rekord województwa świętokrzyskiego na tym dystansie nie tylko w kategorii juniorek młodszych, ale również juniorek. Za plecami Julii dzielnie o srebrny medal walczyła Maja Peryt z Juventy-Kobex Starachowice. Z powodzeniem, była druga na mecie także w doskonałym czasie 6.17,81.

W finale biegu na 400 m juniorów drugi raz podczas toruńskich mistrzostw halowy rekord województwa poprawił Jakub Sobura-Durma z KKL Kielce. Pokonał ten dystans w 48,64 s, o 0,08 s szybciej niż w eliminacjach i zdobył srebrny medal.

Gratulujemy sukcesu naszym medalistkom i medaliście, a także ich trenerom – Sławomirowi Szydłowskiemu z Połańca, Dawidowi Kubcowi ze Starachowic i Pawłowi Tietierinowi z Kielc!

Z pozostałych świętokrzyskich lekkoatletów startujących ostatnim dniu mistrzostw najwyższe szóste miejsce zajął Adam Wąchała z KKL. W finale 600 m juniorów młodszych nie nawiązał jednak walki z rywalami i przybiegł ostatni w czasie 1.24,76. Siódmy w finałowym biegu na 800 m juniorów był jego klubowy kolega Łukasz Łakomiec z wynikiem 1.57,36.

Także na siódmej pozycji uplasował się w konkursie trójskoku juniorów Jan Fortuński z KKL, poprawiając rekord życiowy w hali rezultatem 13,08 m. Na dziesiątym miejscu bieg na 3000 m juniorek ukończyła Weronika Wojnar ze starachowickiej Juventy-Kobex. Uzyskała jednak dobry czas 10.29,58, lepszy o 8 s od swojego najlepszego wyniku ze stadionu na tym dystansie.

Zawiodła Zuzanna Pałyga z KKL, która na ostatniej 16. ukończyła konkurs pchnięcia kulą juniorek młodszych. Wykonała tylko jedną ważną próbę na odległość 8,92 m, ponad 3 m bliżej od wyniku, jaki uzyskała w Spale dwa tygodnie temu.

W klasyfikacji medalowej mistrzostw województwo świętokrzyskie z jednym złotym i dwoma srebrnymi medalami zajęło przedostatnią 15. pozycję. Wyprzedziliśmy warmińsko-mazurskie, które zdobyło wprawdzie sześć medali, ale ani jednego złotego.