Po wspaniałej walce Natalia Biskupska wywalczyła srebrny medal!

Natalia Biskupska zdobyła wicemistrzostwo Polski juniorek młodszych w skoku o tyczce! Zawodniczka KKL Kielce spisywała się znakomicie w rozgrywanym w upalne popołudnie konkursie. Sześć kolejnych wysokości – od 3,20 do 3,65 m – pokonała w pierwszych próbach i objęła prowadzenie. Straciła je, gdy faworytka do złotego medalu Maria Bartel z AZS-AWFiS Gdańsk, która opuściła 3,65 m, w pierwszym podejściu skoczyła 3,70 m.

Od 3,20 do 3,65 m Natalia Biskupska pokonywała w pierwszych próbach (fot. Tomasz Kasjaniuk, pzla.pl)

Trochę to zdeprymowało kielczankę i w pierwszej próbie tylko przebiegła po rozbiegu na zeskok, a w drugiej nie doskoczyła do poprzeczki. Zmobilizowała się jednak w trzeciej, pokonując czysto wysokość 3,70 m. Znów więc liczyła się w walce o złoty medal. Bardziej doświadczona rywalka z Gdańska w pierwszym podejściu zaliczyła 3,75 m i pozstrzygnęła rywalizacji, ponieważ dla podopiecznej trenerki Agnieszki Wrony to było już za wysoko.

16-letnia tyczkarka KKL i tak jednak odniosła jednak życiowy sukces, zdobywając srebrny medal. Wynik 3,70 m, najlepszym w karierze na stadionie, wyrównała rekord województwa świętokrzyskiego juniorek młodszych, który ustanowiła w lutym w hali. Wicemistrzyni Polski i jej trenerce serdecznie gratulujemy!

Zawiodła w rozgrywanych we Włocławku mistrzostwach Zuzanna Pałyga, rówieśniczka i koleżanka klubowa Natalii startująca w rzucie młotem. Miała tylko jedną zaliczoną próbę w finałowym konkursie, w której uzyskała rezultat 49,93 m, najsłabszy w tym sezonie. Mimo to zajęła i tak wysokie szóste miejsce. Gdyby zawodniczka KKL rzucała na poziomie swojego  rekord życiowego 56,49 m, ustanowionego przed niespełna dwoma tygodniami, zdobyłaby srebrny medal. Brązowy dawał już rezultat 52,81 m.

Zupełnie dobrze Zuzanna wypadła w eliminacjach rzutu dyskiem i z 12. wynikiem 32,57 m awansowała do sobotniego finału.