Na przełaj po mistrzowskie tytuły pobiegli w Starachowicach

Starachowice były gospodarzem przełajowych mistrzostw województwa świętokrzyskiego, rozegranych w sobotę 9 października. Na trasach przy zalewie Lubianka doszło do kilku ciekawych pojedynków. W biegu na 2,5 km juniorek młodszych doszło do pojedynku medalistek mistrzostw Polski – zwyciężyła Julia Szydłowska z Żaczka Połaniec, pokonując Maję Peryt z Juventy-Kobex Starachowice.  Na 3 km seniorów rywalizowali czołowi polscy biegacze górscy z LKB Rudnik – pierwszy minął metę Sylwester Lepiarz, drugi finiszował Piotr Jaśtal.

Fabian Wieczorkiewicz, zwycięzca biegu młodzików na 2 km (fot. Bartłomiej Kozłowski)

Ciekawy był bieg na 2 km młodzików, który wygrał Fabian Wieczorkiewicz z Juventy-Kobex, przed Wiktorem Markowskim z KKL Kielce. Na 1,5 km młodziczek najlepsza była Natalia Kosińska z KKL.

Natalia Kosińska biegnie po zwycięstwo na 2 km młodziczek (fot. Bartłomiej Kozłowski)