Dominika Łukasiewicz siódma w mistrzostwach na 5 km

Dominika Łukasiewicz (fb)

Bardzo dobrze wypadła Dominika Łukasiewicz w otwartych mistrzostwach Polski kobiet w biegu ulicznym na 5 km, rozegranych w ramach biegowej imprezy Irena Women’s Run w Warszawie, którą zapoczątkowała najwybitniejsza polska lekkoatletka Irena Szewińska. Reprezentująca MKS Ostrowię – SMS Ostrowiec Świętokrzyski biegaczka pokonała trasę wokół Parku Łazienkowskiego w równe 17 minut, zajmując siódme miejsce.

Mistrzynią Polski została Elżbieta Glinka (Passion First Warszawa), która uzyskała czas 15.57. Na 34. pozycji z wynikiem 20.27 została sklasyfikowana startująca w barwach Ostrowii Klaudia Szmigiel. Na 38. miejscu z rezultatem 20.52 uplasowała się juniorka Zofia Dróżdż z Juventy-Cerrad Starachowice.

W upalny weekend świętokrzyscy biega...

Czytaj więcej

Rekordowe biegi Karola Łączkowskiego na 100 i 200 m

Karol Łączkowski (fb)

Dwa wartościowe rekordy życiowe ustanowił Karol Łączkowski na Memoriale Honorata Wiśniewskiego i Andrzeja Kleczka w Lublinie. Najpierw 16-letni sprinter Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski przebiegł 100 m w 11,03 s, 0,15 s szybciej od swojego najlepszego dotychczas wyniku. Potem bardzo dobrze spisał się w biegu na 200 m, uzyskał czas 22,45 s i poprawił „życiówkę” o 0,41 s.

Jego młodsza o rok klubowa koleżanka Zuzanna Machnicka pokonała 100 m 13,29 s. Natomiast senior Wojciech Koczkodaj z Ekipy Bielachy Kielce na 100 i 200 m miał rezultaty 11,47 i 23,28 s.

Liczna ekipa lekkoatletów z Kielc startowała w otwartych mistrzostwach Tarnowa. W skoku w dal piątą lokatę zajęła juniorka młodsza Julia Marks z KKL, która z wiatrem 2,4 m/s skoczyła 5,49 m...

Czytaj więcej

Tyczkarze KKL najlepsi w stolicy, Filip Iwaniec z rekordem

Filip Iwaniec (fb/KKL Kielce)

Zawodnicy Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego nie mieli sobie równych w konkursach skoku o tyczce na Ogólnopolskim Mityngu Warszawskim. Męski zakończył się zwycięstwem młodzieżowca Nikodema Pochopienia, który pokonał wysokość 5,00 m.

Drugie miejsce zajął junior Borys Lach z wynikiem 4.30 m, a trzecie Filip Iwaniec, który skoczył 4,10 m i ustanowił rekord województwa świętokrzyskiego w kategorii młodzików. Poprzedni należał od 2015 r. do Jana Działowskiego, także tyczkarza KKL. Filip wyrównał już ten rekord przed tygodniem podczas XVII Memoriału Zdzisława Furmanka w Kielcach.

W żeńskim konkursie zwyciężyła Zofia Jastrząb z rezultatem 3,90 m. Na drugiej pozycji uplasowała się Natalia Biskupska, która uzyskała 3,80 m, co je...

Czytaj więcej

Mistrz rzutu młotem pokonany w Memoriale Zdzisława Furmanka

Dawid Piłat wygrał silnie obsadzony konkurs rzutu młotem podczas XVII Memoriału Zdzisława Furmanka w Kielcach. 24-latek ze Stali Mielec w swojej najlepszej próbie uzyskał rezultat 74,55 m i pokonał 13 lat starszego Wojciecha Nowickiego z Podlasia Białystok. Złoty medalista olimpijski z Tokio i trzykrotny mistrz Europy daleki jest jednak od życiowej formy. Rzucił 72,73 m, blisko 10 m bliżej od najlepszego wyniku w karierze.

Dawid Piłat objął prowadzenie w pierwszej kolejce i nie dał się wyprzedzić

Trzecie miejsce zajął Marcin Wrotyński z AZS Poznań z rezultatem 72,12 m. W rywalizacji ze starszymi i utytułowanymi zawodnikami znakomicie spisał się niespełna 18-letni Dominik Kotulski z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego, który wynikiem 62,06 m poprawił o blisko 5 m ...

Czytaj więcej

Kolejny rekord Laury Wójcik, choć wiatr nie sprzyjał

Laura Wójcik (fb/KKL Kielce)

5,69 m skoczyła w dal przy wietrze -1,7 m/s Laura Wójcik z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego podczas otwartych mistrzostw Warszawy. Tym samym 14-letnia podopieczna trenera Zdzisława Lipińskiego umocniła się na pozycji liderki młodziczek w Polsce i poprawiła o 7 cm rekord województwa świętokrzyskiego w tej kategorii wiekowej. Poprzedni również należał do niej i został ustanowiony przed tygodniem w Kielcach. 

Na stadionie stołecznej AWF startowali też młodzi biegacze z naszego regionu. Tomasz Swajkowski z KKL ustanowił „życiówkę” na 3000 m czasem 9.17,11. Swój najlepszy rezultat na tym dystansie uzyskała również Julia Kaczmarska z MKS Ostrowii – SMS Ostrowiec Świętokrzyski. Jej klubowy kolega Kacper Prusiewicz przebiegł 800 m w 2...

Czytaj więcej

Złoty medalista olimpijski będzie rzucał w Kielcach

Wojciech Nowicki, mistrz olimpijski z Tokio, brązowy medalista z Rio de Janeiro, pięciokrotny medalista mistrzostw świata i trzykrotny mistrz Europy w rzucie młotem, będzie największą gwiazdą XVII Memoriału Zdzisława Furmanka. Utytułowany zawodnik Podlasia Białystok legitymuje się rekordem życiowym 82,52 m, w tym sezonie rzucił na razie 74,52 m.

Na rzutni stadionu MOSiR przy ul. Leszka Drogosza w niedzielę, 14 czerwca rywalizował będzie m.in. z Marcinem Wrotyńskim z AZS Poznań i Dawidem Piłatem ze Stali Mielec. Pierwszy przed tygodniem posłał ważący 7,26 kg młot na odległość 76,72 m, drugi 30 maja ustanowił „życiówkę” 75,40 m. Z pewnością obydwaj będą chcieli pokonać mistrza.

Bardzo ciekawie zapowiada się również konkurs rzutu młotem pań, choć zabrakni...

Czytaj więcej

Rekordowe skoki Laury Wójcik w mistrzostwach Kielc

Dwa razy poprawiała Laura Wójcik rekord województwa świętokrzyskiego młodziczek w skoku w dal podczas otwartych mistrzostw Kielc. 14-latka z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego w pierwszej próbie uzyskała 5,59 m, 5 cm dalej od należącego do niej rekordowego wyniku z 24 maja. W drugiej kolejce skoczyła 5,62 m. Miała jeszcze trzy ważne skoki na odległość 5,54, 5,56 i 5,60 cm.

Laura Wójcik skacze w tym sezonie najdalej z polskich młodziczek

Bardzo dobrze w konkursie wypadły również dwie inne młodziczki KKL. Maja Kołodziejczyk skoczyła 5,26 m, a Aleksandra Podraza 5,25 m, obydwie ustanowiły rekordy życiowe. W wieloskoku młodzików znakomicie spisywał się ich klubowy kolega Dawid Kulik, który wynikiem 13,46 m wyrównał własny rekord województwa, ustanowiony zimą w ha...

Czytaj więcej

Dwaj młodzicy z KKL na podium w Pucharze Mistrzów

Bartłomiej Wawrzak zajął drugie miejsce w biegu na 110 m przez płotki w zawodach Pucharu Mistrzów programu „Lekkoatletyka dla każdego!” we Włocławku. 15-latek z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego w eliminacjach uzyskał najlepszy czas 15,30 s. W finale pobiegł o 0,01 s szybciej, ale wyprzedził go Maksymilian Jankowski ze Startu Nakło nad Notecią, który uzyskał 15,12 s. Podczas obu biegów wiał wiatr z prędkością ponad 2 m na sekundę, więc wyniki nie mogą być uznane.

Bartłomiej Wawrzak (nr 264) dwukrotnie pobiegł lepiej od „życiówki”, ale z wiatrem ponad 2 m/s (fb/LDK!)

W konkursie skoku w dal Dawid Kulik, rówieśnik i klubowy kolega Bartłomieja, uplasował się na trzeciej pozycji z wynikiem 6,47 m, zaledwie 1 cm gorszym od ustanowionego przez niego niedawno rekordu...

Czytaj więcej

„Życiówki” świętokrzyskich biegaczy w Piasecznie i Gliwicach

Łukasz Łakomiec

Łukasz Łakomiec uzyskał najlepszy wynik z biegaczy KKL Kielce startujących w 9. Memoriale Sławomira Rosłona w Piasecznie. Zajął trzecie miejsce w biegu na 800 m z czasem 1.52,93, ponad 2 sekundy lepszym od uzyskanego przed tygodniem w akademickich mistrzostwach Polski w Lublinie, gdzie reprezentował Uniwersytet Jana Kochanowskiego.

Ten sam dystans juniorka Adrianna Gierek przebiegła w 2.15,28. Na 1500 m rekordy życiowe ustanowili juniorzy młodsi: Michalina Nowak (4.49,64) i Tomasz Szwajkowski (4.11,92). Niespełna 14-letnia Lena Furtak poprawiła natomiast „życiówkę” na 600 m czasem 1.43,41.

W rozegranych w Gliwicach mistrzostwach Polski juniorek na 5000 m wystąpiła Zofia Dróżdż z Juventy-Cerrad Starachowice...

Czytaj więcej

Łukasz Woźniak i Sabina Jarząbek najlepsi w Nowinach

183 mężczyzn i 98 kobiet ukończyło XI Bieg o Nowińskie Kominy na dystansie 5 km, rozegrany w sobotę 3o maja w podkieleckich Nowinach. Zdecydowane zwycięstwo odniósł Łukasz Wożniak ze Strawczyna, który atestowaną trasę pokonał w 15 min 27 s. Jako drugi ze stratą 32 s finiszował Damian Noga z Kłody (gm. Rytwiany). Trzeci był Patryk Sobczyński z Wrzosówki (gm. Małogoszcz) z wynikiem 16.02. Dwie kolejne lokaty zajęli: Grzegorz Olejarczyk z Kowali (gm. Nowiny) z czasem 16.05 i Piotr Sztuk z Athletics Busko-Zdrój (16.13).

Biegacze na starcie przy pływalni „Perła” w Nowinach (fb/Nowińskie Kominy)

Na szóstej pozycji minęła metę Sabina Jarząbek z KKL Kielce, najlepsza wśród kobiet z rezultatem 16.48. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Czarnota z RLTL GGG Radom, a ...

Czytaj więcej