Kategoria życiówki

Oliwia Bełczew druga na 800 m, Igor Szydłowski z „życiówką” na 1500 m

Oliwia Bełczew

Oliwia Bełczew zajęła drugą lokatę w biegu na 800 m podczas Krakowskiego Mityngu Lekkoatletycznego 2024. Zawodniczka KKL Kielce przygotowująca się do startu w mistrzostwach Polski juniorów, które odbędą się za tydzień w Lublinie, pokonała dwa okrążenia stadionu w 2.08,66. Zwyciężczyni Oliwia Sowa z AZS-AWF Kraków uzyskała 2.07,55.

W biegu na 200 m trzecią lokatę zajął młodzieżowiec KKL Jakub Sobura-Durma z najlepszym w tym sezonie czasem 21,77 s. Czwarty na 1500 m był junior Żaczka Połaniec Igor Szydłowski, który po raz pierwszy przebiegł ten dystans poniżej 4 minut. Jego ustanowiony w Krakowie rekord życiowy wynosi 3.58,82.

Na 12. pozycji ukończył bieg na 1500 m drugi junior Żaczka Karol Bąk, uzyskując rezultat 4...

Czytaj więcej

Drugi bieg, druga „życiówka” i piąte miejsce Mai Peryt na 1500 m

Maja Peryt (fot. Facebook/Juventa-Cerrad Starachowice)

Drugi bardzo dobry występ Mai Peryt w młodzieżowych mistrzostwach Polski w Lublinie. Po sobotnim  srebrnym medalu na 3000 m z przeszkodami zawodniczka Juventy-Cerrad Starachowice w niedzielę świetnie pobiegła na 1500 m. Była na mecie piątą i czasem 4.24,41 o blisko półtorej sekundy poprawiła rekord życiowy.

Wynikiem tym starachowiczanka awansowała na trzecie miejsce w tabeli najlepszych świętokrzyskich biegaczek na tym dystansie w historii. Lepsze rezultaty od niej uzyskały jedynie Wioletta Frankiewicz-Janowska z STS Skarżysko-Kamienna (4.07,84 w 2002 r.) i Celina Magala z Budowlanych Kielce (4.16,0 w 1975 r.).

W drugim dniu mistrzostw w Lublinie ze świętokrzyskich lekkoatletów startował jeszcze Jakub Sobura-Durma

Czytaj więcej

Maja Peryt ze srebrnym medalem młodzieżowych mistrzostw Polski

Maja Peryt

Bardzo ambitnie pobiegła Maja Peryt na 3000 m z przeszkodami podczas młodzieżowych mistrzostw Polski w Lublinie. Biegaczka Juventy-Cerrad Starachowice od początku plasowała się w ścisłej czołówce i minęła metę na drugiej pozycji z czasem 10.24,36, poprawiając o prawie 12 sekund rekord życiowy. Podopieczną trenera Dawida Kubca wyprzedziła tylko mająca „życiówkę” poniżej 10 minut Martyna Krawczyńska (Prefbet-Sonarol Łomża), która w tym rozegranym w upale biegu uzyskała rezultat 10.17,28.

Duży zawód sprawił kandydat do medalu w skoku o tyczce Nikodem Pochopień. W najważniejszym starcie w sezonie uzyskał najsłabszy rezultat 4,40 m i był piąty. Aby znaleźć się na trzecim stopniu podium, wystarczyło skoczyć 4,60 m...

Czytaj więcej

Katarzyna Furmanek pierwsza, Oliwia Bełczew druga w Warszawie

Katarzyna Furmanek (fot. Paweł Małecki)

Pewnym zwycięstwem Katarzyny Furmanek zakończył się konkurs rzutu młotem podczas zawodów w Warszawie. Zawodniczka KKL Kielce w pierwszej kolejce rzuciła 68,78 m, w drugiej 4 cm dalej, a pozostałe próby miała nieważne.

Drugie miejsce zajęła Aleksandra Śmiech z Agrosu Zmość z wynikiem 66,70 m, a trzecie Marika Kaczmarek z KKL z najlepszym rezultatem w sezonie 64,31 m. Szóste miejsce zajęła była zawodniczka kieleckiego klubu Wiktoria Wijas, reprezentująca od kilku tygodni AZS-AWF Warszawa, która rzuciła 50,71 m. Juniorka KKL Zuzanna Pałyga uzyskała 47,61 m i była siódma.

Kolejna juniorka KKL Oliwia Bełczew uplasowała się na drugiej pozycji w biegu na 1500 m z rekordem życiowym 4,31,38...

Czytaj więcej

Katarzyna Furmanek wicemistrzynią Polski, Karolina Młodawska z brązem

Katarzyna Furmanek (fot. Paweł Małecki)

Dzielnie walczyła Katarzyna Furmanek w konkursie rzutu młotem podczas jubileuszowych 100. mistrzostw Polski w Bydgoszczy. Po trzech kolejkach zawodniczka KKL Kielce zajmowała czwartą lokatę z wynikiem 67,49 m. W czwartej rzuciła 69,92 m i wyszła na prowadzenie, wyprzedzając o 3 cm rekordzistkę świata i trzykrotną mistrzynię olimpijską Anitę Włodarczyk z AZS-AWF Katowice oraz o 37 cm brązową medalistkę igrzysk w Tokio Malwinę Kopron z Wisły Puławy.

Rzucająca kilka minut później Włodarczyk zmobilizowała się jednak i zapewniła sobie zwycięstwo rzutem na odległość 72,06 m. Kopron nie zdołała już się poprawić i kielczanka cieszyła się ze srebrnego medalu. To jej pierwszy tytuł wicemistrzyni Polski w karierze...

Czytaj więcej

Najmłodsi świętokrzyscy lekkoatleci na podium Nestlé Cup 2024

Cztery zwycięstwa odnieśli świętokrzyscy lekkoatleci w ogólnopolskim finale programu Lekkoatletyka dla każdego! Nestlé Cup Włocławek 2024. Bieg na 800 m z przeszkodami 13-latek wygrała Gabriela Parada z Athletics Busko-Zdrój z czasem 2.32,96. W skoku w dal 13-latków najlepszy był Dawid Kulik z KKL Kielce z wynikiem 5,72 m.

Reprezentacja województwa świętokrzyskiego w klasyfikacji drużynowej zawodów zajęła trzecie miejsce

Kolejne dwa pierwsze miejsca zajęli zawodnicy Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski w chodzie. Na 2000 m 11-latków najszybciej maszerował Fabian Banasik (12.41,79), a na 3000 m młodzików Paweł Giemza (18.31,63), wyprzedzając klubowych kolegów Michała Rycąbela (18.31,66) i Piotra Jędykę (18.41,31). 

Drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych ...

Czytaj więcej

Czwarte i szóste miejsce lekkoatletek KKL w Memoriale Cybulskiego

Katarzyna Furmanek (fot. Bartłomiej Kozłowski)

Dwie kieleckie lekkoatletki startowały w mającym silną międzynarodową obsadę II Memoriale Czesława Cybulskiego w Poznaniu. W rzucie młotem Katarzyna Furmanek miała tylko jedną ważną pierwszą próbę w konkursie na odległość 67,83 m i uplasowała się na czwartym miejscu. Zwyciężyła z rezultatem 72,00 m rekordzistka świata i trzykrotna mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk z AZS-AWF Katowice.

Kielczankę wyprzedziły jeszcze Chinka Jiangyan Li (71,45) i Nicola Uthill z Irlandii (68,40). Pokonała natomiast m.in. brązową medalistkę olimpijską Malwinę Kopron z Wisły Puławy, która rzuciła tylko 64,89 m.

Karolina Młodawska w pierwszej kolejce trójskoku uzyskała swój najlepszy w tym sezonie wynik 13,53 m...

Czytaj więcej

Kielczanka na podium w finale Czwartków Lekkoatletycznych

Laura Wójcik (fot. Bartłomiej Kozłowski)

Laura Wójcik, zawodniczka KKL i uczennica Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Maryi z Nazaretu w Kielcach, zajęła drugie miejsce w skoku w dal 12-latek podczas XXX Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi.

W eliminacjach podopieczna trenera Zdzisława Lipińskiego skoczyła najdalej ze wszystkich startujących, ustanawiając wynikiem 5,11 m nieoficjalny rekord województwa świętokrzyskiego 12-latek. W finałowym konkursie poprawiła go na 5,14 m, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa. Lepsza od kielczanki o 10 cm okazała się Aleksandra Wiśniewska z Torunia.

Piąte miejsce w skoku wzwyż 12-latków zajął Błażej Juda ze Szkoły Podstawowej w Oleśnicy (powiat staszowski)...

Czytaj więcej

Maja Peryt druga w Tarnowie, Marika Kaczmarek w Białymstoku

Maja Peryt

Maja Peryt spisała się najlepiej ze świętokrzyskich lekkoatletów startujących w otwartych mistrzostwach Tarnowa. Zawodniczka Juventy-Cerrad Starachowice zajęła drugie miejsce w biegu na 800 m z rekordem życiowym 2.11,33, lepszym o 1,31 s od poprzedniego.

Trzecia w konkursie skoku w dal była juniorka młodsza KKL Kielce Małgorzata Miśta, która ustanowiła „życiówkę” wynikiem 5,40 m. Dobrze w tej konkurencji wypadły również jej klubowe koleżanki. Juniorka młodsza Klara Milewska skoczyła 5,14 m, młodziczka Julia Marks 5,11 m, a ponadto przebiegła 100 m w 13,53 s.

Juniorka KKL Zofia Puchała przebiegła 100 m przez płotki w 16,44 s, co dało jej trzecie miejsce...

Czytaj więcej

„Życiówka” Mai Peryt na 1500 m, drugi wynik Oliwii Bełczew na 800 m

Maja Peryt (fot. Facebook/Juventa-Cerrad Starachowice)

Trzy wyniki na poziomie pierwszej klasy sportowej uzyskali świętokrzyscy biegacze w VII Memoriale Sławomira Rosłona w Piasecznie. W biegu na 1500 m Maja Peryt z Juventy-Cerrad Starachowice uplasowała się na drugim miejscu z czasem 4.25,87. Poprawiła o ponad 7 s rekord życiowy i awansowała na szóstą pozycję w tabeli najlepszych biegaczek naszego regionu na tym dystansie w historii.

W silnie obsadzonym biegu na 800 m wracająca do życiowej formy po chorobie juniorka Oliwia Bełczew z KKL Kielce zajęła wprawdzie odległą dziesiątą lokatę, ale uzyskała drugi w karierze rezultat 2.07,46. Swoją „życiówkę” na tym dystansie ustanowiła juniorka młodsza KKL Adrianna Gierek wynikiem 2.13,09.

W biegu na 800 m mężczyzn szó...

Czytaj więcej