Tomasz Biskupski najlepszy w Biegu Niepodległości w Kielcach

Zwycięstwem Tomasza Biskupskiego zakończył się Bieg Niepodległości w Kielcach. 29-letni biegacz z Sukowa pokonał 10-kilometrową trasę, ze startem i metą w parku miejskim, w 31 min 52 s. Jako drugi finiszował kielczanin Aleksander Dragan, który miał czas o pięć sekund gorszy.

Tomasz Biskupski (z numerem 1300), Aleksander Dragan (1080)  i Michał Bąk (543) chwilę po starcie biegu na 10 km (fot. Paweł Małecki)

Ci dwaj biegacze zdecydowanie wyprzedzili pozostałych. Trzeci na mecie Michał Bąk z Chełmiec (gm. Strawczyn) stracił do zwycięzcy 1 min 17 s, kolejni biegacze już ponad dwie minuty. Czwarty był Tomasz Iwan z Kielc (34.12), piąty Piotr Sztuk z Athletics Busko-Zdrój (34.22), a szósty Rafał Teliga z Dream Team Wokół Łysej Góry (34.29).

Wśród kobiet najlepszą okazała się kielczanka Anna Pawlikowska (39.57), wyprzedzając Barbarę Przeworską z Łącznej (40.01) i Wiolettę Kierczyńską z Brzezin w gminie Morawica (40.07).

Bieg na 10 km ukończyło 775 osób, w tym 182 panie. Kolejne około 300 osób, w tym dzieci i młodzież szkolna, pobiegło na dystansie 1918 m.  W tym biegu pierwsze lokaty zajęli Łukasz Łakomiec i Wiktoria Bielecka, znani z występów w KKL Kielce.

Świętokrzyscy biegacze startowali też w Biegach Niepodległości w innych miastach. W najliczniej obsadzonym na 10 km w Warszawie bardzo dobrze spisała się Małgorzata Czarnota z Nadiru Jędrzejów, która była piąta wśród kobiet z czasem 36.46. Na dziesiątej pozycji została sklasyfikowana Julia Szymkiewicz z Małogoszcza (38.20), a na 25. wśród mężczyzn Damian Kutera z Dąbrowy w gminie Pawłów (33.10).

W biegu na 10 km w Rzeszowie najlepsza wśród kobiet była mistrzyni Polski na tym dystansie Sabina Jarząbek. Biegaczka KKL uzyskała czas 34.31. W klasyfikacji open i mężczyzn czwarte miejsce zajął Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik (31.35), a piąte Aleksander Dragan (32.11). W Stalowej Woli, gdzie biegano 11 listopada na 5 km, drugie miejsce wśród kobiet zajęła Maja Peryt z Juventy-Cerrad Starachowice. Znana do tej pory z sukcesów na bieżni zawodniczka uzyskała czas 17.55.