Świętokrzyskie ósme w Ogólnopolskim Halowym Finale Ldk!

Dobrze spisali się najmłodsi świętokrzyscy lekkoatleci podczas Ogólnopolskiego Halowego Finału Ldk! w Spale, w którym startowało blisko 800 zawodniczek i zawodników, także z Austrii, Słowacji i Finlandii. Na najwyższym stopniu podium stanął 13-letni Filip Iwaniec z KKL Kielce, który zwyciężył w konkursie skoku o tyczce chłopców z wynikiem 3,00 m, o 30 cm lepszym od rekordu życiowego.

Świętokrzyska reprezentacja w hali lekkoatletycznej Centralnego Ośrodka Sportu w Spale

W skoku w dal 11-latek Laura Wójcik, także z KKL, zajęła drugie miejsce z rezultatem 4,77 m. Szósta w konkursie jej rówieśniczka i koleżanka klubowa Emilia Lechowicz skoczyła 4,35 m. Trzeci w skoku wzwyż 11-latków był Błażej Juda z Żaczka Połaniec z rezultatem 1,35 m. W pchnięciu kulą 13-latków kolejny reprezentant KKL Patryk Zarzycki z wynikiem 11,04 m zajął czwartą lokatę, ale także stanął na podium jako trzeci w rywalizacji krajowej.

W chodzie na 1000 m startowali zawodnicy Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski. Najlepiej spisał się 11-letni Julian Cieślak, który uplasował się na drugiej pozycji wśród chłopców w kategorii open z czasem 5.23,69. Czwarty był Piotr Jędyka (5.38,28), siódmy Konrad Wojtas ( 5,46,54), dziewiąty Michał Rycąbel (5.57,24), a dziesiąty Wiktor Rak (5.58,10). Ponieważ część chodziarzy startowała poza konkursem, ostrowczanie okazali się najlepsi z zawodników objętych programem Lekkoatletyka dla każdego! – Cieślak w młodszej grupie (U12), a Jędyka w starszej (U14). Ponadto Wojtas był drugi wśród 11-latków. W rywalizacji dziewcząt w chodzie na 1000 m Amelia Klepacz była ósma wśród 13-latek z czasem 5.44,80, a Gabriela Marzec siódma w kategorii 11-latek z wynikiem 6.21,62.

W skoku o tyczce dziewcząt 13-letnia Lena Chmielewska z KKL uplasowała się  na dziewiątej pozycji z „życiówką” 2,30 m. Kilka dobrych wyników uzyskały też biegaczki, mimo że zajęły dalsze miejsca. 60 m Gabriela Lutwin przebiegła w 8,43 s, a Maja Smardzewska w 8,69 s. Obydwie mają po 13 lat i reprezentują KKL. Ich rok młodsza klubowa koleżanka Aleksandra Podraza na 300 m uzyskała czas 45,94 s. Także 12-letnia Gabriela Parada z KS Athletics Busko-Zdrój na 1000 m miała wynik 3.19,14.

Świętokrzyskie w punktacji wojewódzkiej halowego finału programu Lekkoatletyka dla każdego! zajęło ósme miejsce.