Bez medalu w mistrzostwach Polski młodzików

Wiktoria Gromada (domtel-sport.pl)

Nie udało się świętokrzyskim lekkoatletom zdobyć medalu w mistrzostwach Polski młodzików – Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego w Słubicach. Najbliżej miejsca na podium była 14-letnia Wiktoria Gromada (MUKS Wisła Junior Sandomierz) w pięcioboju. Bardzo dobrze spisywała się w pierwszym  dniu rywalizacji, kiedy to przebiegła 80 m przez płotki w 12,77 s, skoczyła wzwyż 1,54 m i ustanowiła rekord życiowy w pchnięciu kulą 11,06 m. Po tych trzech konkurencjach zajmowała drugie miejsce z minimalną stratą do liderki i dużą przewagą nad następnymi zawodniczkami. Niestety, drugi dzień sandomierzanka miała zupełnie nieudany. Skoczyła tylko 4,41 m w dal i przebiegła 600 m w 1.56,48, spadając na czwarte miejsce z wynikiem 2829 pkt.

Piąta w skoku o tyczce była Katarzyna Białogońska z KKL, która w drugiej próbie pokonała wysokość 3,30 m. Gdyby uczyniła to w pierwszej, miałaby brązowy medal. Także piąty był Adam Masaczyński z KKL w biegu na 1000 m z czasem 2.41,18. Szóstą lokatę na 600 m zajął Szymon Szymański z STS Skarżysko z rekordem życiowym 1.26,57.

Karolina Paluch z Wisły Junior Sandomierz w eliminacjach biegu na 80 m przez płotki uzyskała piąty czas 12,34 s. W finale potknęła się na czwartym płotku i zajęła ósme miejsce z wynikiem 12,48 s. Dziewiąta na 1000 m z „życiówką  3.03,04 była Karolina Fiutek z UMKS Nadir Jędrzejów. Dziesiąte miejsce w skoku o tyczce zajęła Anna Iwaniec z KKL z wynikiem 3,10 m.