Medale Adamów, Kołodziej zdobył złoty, Masaczyński srebrny!

Adam Kołodziej (fot. Andrzej Mirek)

Adam Kołodziej z Wisły Junior Sandomierz zdobył mistrzostwo Polski juniorów w biegu na 2000 m z przeszkodami. Podopieczny trenera Andrzeja Mirka ustanowił rekord życiowy 5.49,09, wyprzedzając drugiego na mecie Pawła Raptę z MKS Rabka-Zdrój o ponad 3 s.

W biegu na 800 m Adam Masaczyński z KKL Kielce uległ swemu głównemu rywalowi na tym dystansie Jakubowi Augustyniakowi z Olimpii Grudziądz. Kielczanin uzyskał czas 1.52,91 s, złoty medalista był o 0,51 s szybszy.

Na 400 m przez płotki drugi raz rekord życiowy podczas rozgrywanych w Raciborzu mistrzostw poprawił Szymon Jasieńczuk z KKL. Uzyskał wynik 54,58 s, zajmując wspólnie z Piotrem Kidoniem z MKS Rabka czwartą lokatę.

„Życiówkę” ustanowiła również Julia Szymkiewicz z Olimpu Strawczyn, która uplasowała się na szóstej pozycji w biegu na 2000 m z przeszkodami z rezultatem 7.08,22. W skoku o tyczce Katarzyna Białogońska z KKL pokonała wysokość 3,15 m i była ósma.

W piątek 5 lipca, w ostatnim dniu mistrzostw w Raciborzu, obydwaj świętokrzyscy medaliści – Adam Kołodziej i Adam Masaczyński – zmierzą się w bezpośrednim pojedynku na 1500 m. Na tym samym dystansie wśród juniorek pobiegną Karolina Fiutek i Dominika Ostrowska z Nadiru Jędrzejów oraz Wiktoria Bielecka z KKL. W finale B biegu na 200 m wystartuje Emilia Dąbek z sandomierskiej Wisły Junior, która w eliminacjach uzyskała 14. czas 25,75 s.