Rafał i Lidia Czarneccy najlepsi w maratonie w Rzeszowie

Kolejny sukces biegowego małżeństwa z Bliżyna. Rafał Czarnecki wygrał 7. PKO Rzeszów Maraton, pokonując 42 km 195 m w 2 godz. 24 min 59 s. Drugiego na mecie Przemysława Dąbrowskiego z Agro-Metal Ostrołęka wyprzedził o 5 s. Dziesiąta w kategorii open była najlepsza z kobiet Lidia Czarnecka z wynikiem 2:51.01. Na siódmej pozycji wśród kobiet została sklasyfikowana Klaudia Szmigiel z Węgrzynowa (gm. Mniów) z rekordem życiowym 3:12.34. Ponadto 17. była Ilona Werenkowicz-Wrona z LKB Rudnik (3;32.44), a 18. kolejna biegaczka z Bliżyna Marta Gębska (3:35.03).

Rafał Czarnecki na mecie maratonu w Rzeszowie (runrzeszow.pl)

Świętokrzyscy długodystansowcy z powodzeniem startowali również w innych biegach. Jarosław Lubiński z Lipna (gm. Oksa), zawodnik KKL Kielce, ukończył na drugim miejscu Ultra Silesia Marathon na 50 km z rezultatem 3:24.02. Siódmy na mecie IX Szamotuły Samsung Półmaratonu był Piotr Sztandera z Parszowa (gm. Wąchock), reprezentujący Czarnecki Run Team, z czasem 1:16.48. Piątą lokatę w kategorii kobiet zajęła Anna Gromadzka z tej samej grupy biegowej, która pokonała 21 km 97,5 m w 1:24.22. Ponadto na 17. miejscu wśród mężczyzn został sklasyfikowany Rafał Izbiński (1:18.11), a na 15. w rywalizacji pań Monika Izbińska (1:32.15). Obydwoje są ze Skarżyska i także reprezentują Czarnecki Run Team.

Rozegraną po raz ósmy „Kielecką Dychę”  wygrał Tomasz Biskupski startujący pod szyldem „Zabiegani w Kielcach. Liczącą ponad 10 km trasę przełajową na ścieżkach i dróżkach Stadionu Leśnego pokonał w 36.12, wyprzedzając o ponad półtorej minuty Michała Bąka (Czarnecki Run Team/Drukarnia Dap Kielce). Trzeci na mecie Piotr Jaśtal (AZS UJK Kielce/LKB Rudnik) stracił do zwycięzcy dwie i pół minuty.

W rywalizacji pań zdecydowanie najlepsza okazała się juniorka Julia Szymkiewicz z Olimpu Strawczyn, wyprzedzając Wiolettę Kierczyńską (Stokowczyki Team) i Natalię Kuczerę. Bieg ukończyło 519 osón