Piotr Jaśtal i Julia Szydłowska mistrzami Polski w biegach górskich

Dwa podwójne zwycięstwa odnieśli świętokrzyscy biegacze w mistrzostwach Polski w biegach górskich na krótkim dystansie, rozegranych po raz czwarty na malowniczych trasach w rezerwacie Skały w Krynkach w gminie Brody (powiat starachowicki). W poprzednich latach o medale walczyli tam młodzicy, juniorzy młodsi i juniorzy, w tym po raz pierwszy także seniorzy.

Medaliści biegu seniorów na 6 km, od lewej Sylwester Lepiarz i Piotr Jaśtal z LKB Rudnik oraz Krzysztof Tsichrch ze Szklarskiej Poręby (fot. Facebook/LKB Rudnik)

Bieg mężczyzn na 6 km (suma podbiegów i zbiegów 280 m) wygrał Piotr Jaśtal z LKB Rudnik, wyprzedzając klubowego kolegę Sylwestra Lepiarza. Na takim samym dystansie wśród kobiet druga była reprezentująca również LKB Martyna Kantor.

Na 3 km juniorek młodszych (+- 140 m) zdecydowanie zwyciężyła Julia Szydłowska z Żaczka Połaniec, a druga linię mety minęła Weronika Wojnar z Juventy-Kobex Starachowice. W biegu na takiej samej trasie juniorek dwa medale zdobyły zawodniczki Nadiru Jędrzejów – srebrny Karolina Fiutek, brązowy Dominika Ostrowska.

Najlepsze juniorki młodsze, na najwyższym podium Julia Szydłowska z Żaczka Połaniec (fot. Facebook/LKB Rudnik)

Rozegrano także biegi dzieci. Na 600 m (+- 20 m) chłopców do lat 11 najlepszy okazał się Jakub Słomiński z LKB Rudnik, na takim dystansie i w tej samej kategorii wieku dziewcząt drugie miejsce zajęła  Amelia Wojtan z Juventy-Kobex. Także na drugie pozycji uplasował się Adam Kowalczyk z LKB na 1 km (+- 30 m) chłopców do lat 13.

W mistrzostwach, których głównym organizatorem był Ludowy Klub Biegacza Rudnik, startowało 219 biegaczek i biegaczy.