Piotr Jaśtal i Małgorzata Czarnota najlepsi w IX Kieleckiej Dysze

Ponad 200 biegaczek i biegaczy rywalizowało w IX Kieleckiej Dysze. Najszybciej 10-kilometrową trasę wiodącą ścieżkami i dróżkami na Stadionie Leśnym, ze startem i metą na bieżni stadionu lekkoatletycznego MOSiR przy ul. Leszka Drogosza, pokonał Piotr Jaśtal z podkieleckich Domaszowic. Znany z występów w biegach górskich w barwach LKB Rudnik zawodnik uzyskał czas 36 min 44 s i o 43 s wyprzedził Michała Bąka z Chełmiec (gm. Strawczyn), który tydzień temu wygrał maraton w Rzeszowie. Trzeci na mecie ze stratą 2 min 23 s do zwycięzcy był Artur Rytlewski z Bielin, reprezentujący 10. Świętokrzyską Brygadę Obrony Terytorialnej.

Małgorzata Czarnota (fot. Paweł Małecki)

Piotr Jaśtal

Wśród kobiet zdecydowanie najlepsza okazała się Małgorzata Czarnota, studentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i zawodniczka RLTL Optima Radom, która przebiegła 10 km w 42 min 18 s. Jako druga z czasem 46.48 została sklasyfikowana Klaudia Szmigiel z Węgrzynowa (gm. Mniów), reprezentująca Nadir Jędrzejów, a trzecia była Magdalena Płaziak- Kowalska z Libertowa k. Wieliczki z wynikiem 48.24.