Paweł Mazur tagged posts

Mistrzostwa województwa z deszczem i wiatrem

Dominik Kotulski i Julia Marks z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego uzyskali najlepsze wyniki rozegranych w Kielcach mistrzostw województwa świętokrzyskiego juniorów i juniorów młodszych. Obydwoje otrzymali puchary imienia niezwykle zasłużonego dla lekkoatletyki w naszym regionie Adama Jóźwika, ufundowane przez jego syna Krzysztofa, trenera biegaczy KKL.

Puchar im. Adama Jóźwika odbiera Dominik Kotulski

Krzysztof Jóźwik wręcza puchar Julii Marks

18-letni Dominik rzucił 6-kilogramowym młotem 66,04 m, tylko 59 cm bliżej od ustanowionego przed tygodniem rekordu województwa juniorów. Rok młodsza od niego Julia w rozgrywanym w deszczowej pogodzie konkursie skoczyła w dal 5,59 m.

Wyróżnili się młodzi sprinterzy...

Czytaj więcej

Laura pierwsza w Łodzi, Nikodem drugi za oceanem

Laura Wójcik

Zwycięstwem Laury Wójcik zakończył się konkurs skoku w dal podczas 33. Memoriału Ludwika Szumlewskiego w Łodzi. 14-letnia zawodniczka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego w trudnych warunkach atmosferycznych uzyskała rezultat 5,49 m, zaledwie 2 cm gorszy od rekordu życiowego z ubiegłego roku, będącego równocześnie rekordem województwa świętokrzyskiego młodziczek.

Studiujący na Uniwersytecie Południowej Florydy w Stanach Zjednoczonych młodzieżowiec KKL Nikodem Pochopień po raz kolejny skoczył o tyczce ponad 5 m. Tym razem 5,22 m na zawodach w mieście Denton, a rezultatem tym zajął drugie miejsce w konkursie.

Na mityngu w Lublinie junior Paweł Mazur z MKS Ostrowii – SMS Ostrowiec Świętokrzyski przebiegł 100 m w 11,15 s, 0,23 s szybciej od rekordu życi...

Czytaj więcej

Paweł Mazur pobiegł po rekord województwa na 60 m

Bardzo dobrze spisał się Paweł Mazur z MKS Ostrowii – SMS Ostrowiec Świętokrzyski na mityngu w Rzeszowie. Niespełna 18-letni sprinter w eliminacjach biegu na 60 m uzyskał ósmy czas 6,99 s i zakwalifikował się do finału. W nim w rywalizacji ze starszymi zawodnikami pobiegł jeszcze szybciej, zajmując czwarte miejsce z czasem 6.92 s.

Paweł Mazur ze swoim trenerem Krzysztofem Sidowskim w hali w Rzeszowie

To wynik o 0,05 s lepszy od halowego rekordu województwa świętokrzyskiego juniorów, który od 1978 r. należał do Andrzeja Kala z AZS Nowi Kielce. Przypomnijmy, że Paweł Mazur, który trening lekkoatletyczny rozpoczął w marcu ubiegłego roku, wyrównał już ten rezultat przed dwoma tygodniami w pierwszym swoim starcie w hali w Rzeszowie...

Czytaj więcej

Pierwszy dzień mistrzostw w Rzeszowie bez sukcesów

Katarzyna Janik (fot. B. Kozłowski)

Katarzyna Janik zajęła najwyższe miejsce ze świętokrzyskich lekkoatletów w pierwszym dniu halowych mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych w Rzeszowie. Zawodniczka KKL Kielce była ósma w trójskoku juniorek młodszych, uzyskując swój najlepszy wynik pod dachem 11,12 m.

W biegu na 1000 m w tej samej kategorii wiekowej Michalina Nowak, także z KKL, uplasowała się na dziewiątej pozycji z czasem 3.04,03. Na tym samym dystansie juniorów młodszych jej klubowy kolega Tomasz Szwajkowski został sklasyfikowany na 12. miejscu z rezultatem 2.36,32. W konkursie skoku o tyczce juniorek młodszych Julia Pochopień z KKL wyrównała „życiówkę” 3,00 m, co dało jej 11. lokatę.

Z juniorów najlepiej wypadł Paweł Mazur z MKS Ostrowii – SM...

Czytaj więcej

Sprinter z Ostrowca wyrównał 48-letni rekord na 60 m

Paweł Mazur

Znakomicie spisywał się na mityngu w Rzeszowie niespełna 18-letni Paweł Mazur z MKS Ostrowii – SMS Ostrowiec Świętokrzyski. Trenujący dopiero od roku sprinter wygrał najpierw zdecydowanie jedną z serii biegu na 60 m w czasie 7,09 s i zakwalifikował się do finału B tej konkurencji. W nim również nie dał szans rywalom, zwyciężając pewnie z rezultatem 6,97 s.

To wynik równy halowemu rekordowi województwa juniorów na 60 m, który ustanowił w 1978 r. Andrzej Kal z AZS Nowi Kielce. Rekord seniorów należy do jednego z najlepszych polskich sprinterów Marcina Urbasia, który jako zawodnik KKL Kielce przebiegł ten dystans w 6,80 s w 2008 r, W historii świętokrzyskiej lekkoatletyki tylko ci sprinterzy uzyskali na 60 m rezultaty poniżej 7 s.

Paweł Mazur awanso...

Czytaj więcej

Mistrzostwa województwa wróciły do Ostrowca po 43 latach

Karol Łączkowski uzyskał najlepsze wyniki mistrzostw województwa młodzików w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zawodnik miejscowej Czwórki ustanowił rekord życiowy na 100 m czasem 11,45 s, wygrał też zdecydowanie bieg na 300 m z rezultatem 37,06 s. Wśród młodziczek triumfowała na tych dystansach Zuzanna Bilska z Juventy-Cerrad Starachowice z rezultatami 13,34 i 43,76 s. 

Najlepsi młodzicy w biegu na 300 m, na najwyższym stopniu podium Karol Łączkowski, na drugim Mikołaj Gruszka, na trzecim Maciej Salwa (fot. Facebook/MKS Ostrowia – SMS Ostrowiec Świętokrzyski)

Wyróżnił się też Dawid Kulik z KKL Kielce, który skoczył w dal 6,32 m i ustanowił nieoficjalny rekord województwa województwa świętokrzyskiego 14-latków. W uzyskaniu jeszcze lepszych wyników przeszkadzała pogoda...

Czytaj więcej

Wygrane Dominika Kotulskiego, Karola Bąka i Oliwii Bełczew

Dominik Kotulski (KKL Kielce)

Trzy zwycięstwa odnieśli świętokrzyscy lekkoatleci na niedzielnych zawodach w Tarnowie. Autorem dwóch z nich był Dominik Kotulski z KKL Kielce, który wygrał konkursy juniorów młodszych w rzutach dyskiem i młotem z rezultatami 51,61 m i 63,63 m. W tej drugiej konkurencji jego klubowy kolega Aleksander Śliwa ustanowił rekord życiowy 50,04, zajmując trzecie miejsce.

Bieg na 800 m zakończył się podwójnym zwycięstwem juniorów Żaczka Połaniec. Pierwszy na mecie Karol Bąk poprawił „życiówkę” czasem 1.56,32 m, drugi Kuba Tałaj miał 1.58,48. Swoje najlepsze wyniki ustanowili juniorzy młodsi z MKS Ostrowii – SMS Ostrowiec Świętokrzyski: Joanna Pocheć (2.27,88 na 800 m), Paweł Mazur (11,52 s na 100 m) i Karol Dąbrowski (23,00 s na 200 ...

Czytaj więcej