Archiwum miesiąca lipiec 2010

Słabiutki występ juniorów młodszych w OOM

Szóste miejsce Katarzyny Kozak z KKL Kielce w biegu na 400 m to najlepszy wynik świętokrzyskich lekkoatletów w XVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zielonej Górze. W eliminacjach ustanowiła ona rekord życiowy czasem 58,78. W finale, choć pobiegła z kontuzją, uzyskała 58,88.
„Życiówkę” na 400 m ustanowił także inny reprezentant KKL Paweł Tietierin rezultatem 50,28. Zabrakło mu jednak 0,08 sek. do zakwalifikowania się do finału A. Pobiegł w finale B i z wynikiem 50,63 zajął drugie miejsce, czyli 10. w tej konkurencji, Czwarta w finale B i 12. ogółem na 800 m była Karolina Mierzejewska z MUKS THM Ostrowiec z czasem 2.18,56.
Na 11...

Polska sztafeta męska 4×400 m zajęła ósme miejsce w mistrzostwach świata juniorów w kanadyjskim Moncton. W finale uzyskała czas 3.11,80, w eliminacjach o trzy sekundy lepszy – 3.08,80. W obu biegach wystąpiła w składzie: Mateusz Fórmański (ZLKL Zielona Góra), Tomasz Kwiatkowski (RKS Łódź), Radosław Cichoń (MUKS Legnica) i Mateusz Zagórski (MUKL Brodnica). Filip Przemyski z KKL Kielce, który pojechał również do Kanady, był zawodnikiem rezerwowym.

4 m 15 cm – tyle wynosi nowy rekord województwa w skoku o tyczce kobiet. Ustanowiła go Agnieszka Wrona podczas XIII Mityngu Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły, poprawiając o 5 cm swoje poprzednie rekordowe osiągnięcie. Zawodniczka KKL Kielce pokonała wysokość 4,15 w drugiej próbie i w silnie obsadzonym konkursie zajęła czwarte miejsce. Zwyciężyła aktualna mistrzyni świata Anna Rogowska (SKLA Sopot) z rezultatem 4,45. Druga była Norweżka Cathrine Larsasen – 4,30, a trzecia Dunka Caroline Bonde-Holm, która zaliczyła w pierwszej próbie 4,15.
Uzyskanym w Sopocie rezultatem Agnieszka Wrona awansowała na 12. miejsce w tabeli najlepszych polskich tyczkarek w historii. W tym roku wyżej w Polsce skoczyły od niej tylko trzy zawodniczki.

Paweł Tietierin zwyciężył w biegu na 200 m podczas mityngu w Rzeszowie. Przygotowujący się do startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży junior młodszy KKL Kielce uzyskał czas 22,95. Jego koleżanka klubowa juniorka Agnieszka Dulnik zajęła na tym samym dystansie wśród kobiet drugie miejsce z wynikiem 26,69.

Magda Drop także wicemistrzynią Polski!

Mamy drugi srebrny medal w mistrzostwach Polski seniorów. Wywalczyła go Magdalena Drop z Trójki Sandomierz w skoku wzwyż. W pierwszej próbie pokonała 1,82 m. Taką samą wysokość za pierwszym razem zaliczyła również Urszula Domel z AZS AWF Wrocław i obie zawodniczki zajęły ex aequo drugie miejsce. Mistrzynią Polski została Karolina Gronau (Start Lublin), która skoczyła 1,88.
W drugim dniu rozgrywanych w Bielsku-Białej mistrzostw w finale rzutu oszczepem siódmą lokatę zajęła Magdalena Godzwon z Gryfa Rytwiany rezultatem 44,25. Nie popisał się Dominik Szewczyk (KKL KIelce), który nie zaliczył żadnej próby w rzucie młotem.
W trzecim ostatnim dniu rywalizacji najlepiej ze świętokrzyskich lekkoatletów spisał się biegacz KKL Marcin Fudalejm zajmując ósme miejse na ...

Agnieszka Wrona wicemistrzynią Polski!

Agnieszka Wrona - Miting w skoku o tyczce - Kielce 26.01.2009 W pierwszym dniu mistrzostw Polski seniorów w Bielsku-Białej Agnieszka Wrona z KKL Kielce wywalczyła srebrny medal w skoku o tyczce. Pokonała wysokość 4,10 m, wyrównując swój rekord życiowy i województwa. Wyżej – 4,20 – skoczyła tylko aktualna wicemistrzyni świata Monika Pyrek z MKL Szczecin. 4,10 pokonała jeszcze Joanna Piwowarska z AZS AWF Warszawa, która wspólnie z Agnieszką zajęła drugie miejsce,
W biegu na 5000 m dobrze wypadł Marcin Fudalej z KKL, zajmując siódme miejsce z czasem 14.26,35. Kolejny reprezentant kieleckiego klubu Kamil Zbroszczyk był ósmy w pchnięciu kulą z najlepszym swoim tegorocznym wynikiem 17,87 m, zaledwie 9 cm gorszym od należącego do niego rekordu województwa.

W eliminacjach biegu na 800 m Wojciech Jarosz z Juventy-Kobex S...

Ahmed-Khader Almuwallad z Arabii Saudyjskiej uzyskał najlepszy wynik mityngu w Kielcach. Mimo przeciwnego wiatru przebiegł 110 m przez płotki w 13,84 s. Na 400 m przez płotki zwyciężył inny Saudyjczyk Bandar-Yahya Al.-Scarakili w czasie w 51,10 s.
W zawodach zorganizowanych przez Świętokrzyski Związek Lekkiej Atletyki wystartowało też wielu czołowych polskich lekkoatletów, dla których był to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się w czwartek mistrzostwami kraju w Bielsku-Białej. I tak bieg na 400 m zdecydowanie wygrał ubiegłoroczny mistrz Polski Jan Ciepiela z AZS AWF Kraków w 47,85. Na 100 m zwyciężył jego klubowy kolega Marcin Nowak z wynikiem 10,69, a na 200 m Kacper Kozłowski z AZS UWM Olsztyn – 21,28. Sprinterom w uzyskaniu lepszych wyników przeszkadzał przeciwny wiatr...

Filip Przemyski jedzie na mistrzostwa świata!

Polski Związek Lekkiej Atletyki ustalił skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata juniorów, które odbędą się 19-25 lipca w Moncton w Kanadzie. Znalazł się w niej Filip Przemyski z KKL Kielce, który przewidziany jest do startu w sztafecie 4×400 m.

Na 22. miejscu został sklasyfikowany KKL Kielce po pierwszej rundzie zmienionej w tym roku ligi lekkoatletycznej seniorów. W zaliczanych do tych rozgrywek zawodach, które odbywały się od 22 maja do 20 czerwca, kielczanie zdobyli 2631 pkt. I rywalizować będą w jednej z grup pierwszej ligi, do której zakwalifikowano w sumie 24 kluby z miejsc od 13. do 36. Najlepszych 12 klubów zakwalifikowało się do nowej lekkoatletycznej ekstraklasy.