Archiwum miesiąca październik 2013

Czworo naszych lekkoatletów w kadrze narodowej

Trzy zawodniczki i jeden zawodnik zostanie objętych centralnym szkoleniem w 2014 roku. Do kadry juniorów młodszych Polski Związek Lekkiej Atletyki powołał Agnieszkę Filipowską i Mateusza Borkowskiego, 16-letni biegacze LKB Rudnik. W kadrze juniorów znalazła się Katarzyna Furmanek, miotaczka KKL Kielce. Natomiast Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz powołana została do kadry seniorów. Jej klubowy szkoleniowiec Andrzej Mirek będzie także trenerem w tej kadrze.
Jak informuje Wiesław Rożej, prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki, kolejni zawodnicy z naszego regionu mogą zostać objęci szkoleniem PZLA, jeśli uzyskają wyróżniające się wyniki w sezonie halowym.

Czytaj więcej

Rekordy młodzików KKL na pożegnanie sezonu

19 zawodników rywalizowało w otwartych mistrzostwach województwa świętokrzyskiego w wielobojach – VI Memoriale Edmunda Sarny. Najbardziej wartościowy wynik uzyskała Gabriela Świniarska z Żegliny Sieradz, która wygrała 4-bój młodziczek z dorobkiem 2416 pkt. Druga w tej konkurencji Martyna Młynarczyk z KKL poprawiła własny rekord województwa rezultatem 2034 pkt.
Reprezentanci KKL zwyciężali w czterech konkurencjach: Karolina Młodawska w 7-boju juniorek młodszych (3946 pkt.), Sabina Jarząbek w 7-boju seniorek (3230), Nikodem Bazak w 6-boju młodzików (2780) i Adrian Picheta w 8-boju juniorów młodszych (4102). W 10-boju seniorów najlepszy był Bartłomiej Perucki z Wawelu Kraków (5638 pkt.), a w 10-boju juniorów Maciej Strzelecki z Agrosu Zamość (5285).
W konkuren...

Czytaj więcej

Memoriał Edmunda Sarny zakończy sezon

Na VI Memoriał Edmunda Sarny, czyli otwarte mistrzostwa województwa w wielobojach oraz mityng kończący sezon 2013, zapraszają Świętokrzyski Związek Lekkiej Atletyki i KKL Kielce. Zawody rozegrane zostaną w sobotę i niedzielę 5-6 października na stadionie MOSiR przy ul. Bocznej. W programie mistrzostw wielobojowych znajdują się: 4-bój młodziczek, 7-bój juniorek młodszych, juniorek i seniorek, 6-bój młodzików, 8-bój juniorów młodszych oraz 10-bój juniorów i seniorów.
W ramach mityngu, który odbędzie się w sobotę, planowane są biegi na 100, 200, 400 i 800 m kobiet i mężczyzn, 1500 m mężczyzn, pchnięcie kulą mężczyzn oraz rzuty dyskiem i młotem kobiet i mężczyzn. Organizatorzy przewidują też dodatkowe konkurencje, jeśli będą zainteresowani zawodnicy...

Czytaj więcej