Archiwum miesiąca listopad 2013

Lekkoatleci w plebiscycie „Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu”

Czworo lekkoatletów i trzech trenerów zostało nominowanych w plebiscycie „Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2013”, organizowanym przez regionalne media. O miano najpopularniejszych sportowców w 2013 roku ubiegają się: młodzieżowa wicemistrzyni Europy i mistrzyni Polski na 100 m przez płotki Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz, rekordzistka i mistrzyni Polski juniorek młodszych w rzucie młotem, szósta na mistrzostwach świata w tej kategorii wieku Katarzyna Furmanek z KKL Kielce oraz16-letni biegacze LKB Rubnik Mateusz Borkowski (złoty medalista XII Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy na 3000 m, mistrz Polski juniorów młodszych) i Agnieszka Filipowska (czwarta w XII OFME na 3000 m, mistrzyni Polski juniorek młodszych). Szkoleniowcy tych zawodników – Andrzej Mir...

Sabina Jarząbek z KKL Kielce i Sylwester Lepiarz z MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski zajęli dwunaste miejsca z młodzieżowych mistrzostwach Polski w biegach przełajowych, które zostały rozegrane w Lubinie.
Panie rywalizowały na dystansie 4 km. Sabina Jarząbek pokonała ten dystans w 14 min 26 s. Do pierwszej na mecie Aleksandry Brzezińskiej z MKL Toruń straciła 1 min 51 s. Sklasyfikowanych został 13 zawodniczek.
Bieg mężczyzn na 6 km miał liczniejszą obsadę, o medale rywalizowało 24 młodzieżowców. Zwyciężył Marek Skorupa (UKS Barnim Goleniów) w czasie 16.53. Dwunasty na mecie Sylwester Lepiarz stracił do niego 1 min 8 s.
Zawody w Lubinie były ostatnią imprezą rangi mistrzostw Polski, jaką mieli w 2013 roku lekkoatleci.