Szóste miejsce tyczkarza i ósme sztafety juniorek młodszych KKL

Anna Skowronek i Oliwia Masternak (Facebook/KKL Kielce)

Oskar Jagodzki wypadł najlepiej ze świętokrzyskich lekkoatletów w ostatnim dniu mistrzostw Polski juniorów młodszych w Radomiu. Zawodnik KKL Kielce zajął szóste miejsce w skoku o tyczce z rekordem życiowym 4,10 m.  Na ósmej pozycji minęła metę z czasem 4.03,39 sztafeta 4×400 m juniorek młodszych kieleckiego klubu, w której pobiegły: Kinga Ciesielska, Oliwia Skrzyniarz, Oliwia Masternak i Anna Skowronek.

Wiktoria Wijas z KKL ustanowiła „życiówkę” w rzucie dyskiem rezultatem 35,31 m, co dało jej dziewiątą lokatę w tej konkurencji. W finale B biegu na 800 m jej klubowy kolega Adam Wąchała był czwarty ze swoim najlepszym wynikiem 1.59,33. W sumie zajął 12. pozycję wśród 800-metrowców. Także na 12. miejscu uplasował się kolejny zawodnik KKL Jan Fortuński w finale trójskoku z rezultatem 12,86 m. Ponadto Kinga Ciesielska w eliminacjach biegu na 100 m przez płotki miała 24. czas 15,43 s.

Świętokrzyscy juniorzy młodsi wracają więc z Radomia z jednym medalem – złotym, który w rzucie młotem zdobyła Wiktoria Wijas. W klasyfikacji medalowej województw zajęliśmy 15. miejsce, wyprzedzając małopolskie, które ma w dorobku pięć medali, ale bez złotego. W punktacji za miejsca 1-20. świętokrzyskie uplasowało się na ostatniej 16. pozycji z dorobkiem 48 pkt. Przedostatnie warmińsko-mazurskie zdobyło 116 pkt. W punktacji klubowej KKL Kielce z 35 pkt sklasyfikowany został na 20. miejscu.