Malwina Kopron i Robert Urbanek najlepsi w Memoriale Furmanka

Rywalizacja młociarek i dyskoboli stała na najwyższym poziomie podczas XV Memoriału Zdzisława Furmanka w Kielcach. W tej pierwszej konkurencji nie oglądaliśmy jednak 70-metrowych rzutów. Zwyciężyła brązowa medalistka olimpijska Malwina Kopron z Wisły Puławy, która w swoim pierwszym starcie w sezonie posłała młot na odległość 69,98 m. Drugie miejsce w konkursie z wynikiem 69,21 m zajęła wnuczka patrona zawodów Katarzyna Furmanek z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego.

Najlepsze zawodniczki w rzucie młotem, od lewej Katarzyna Furmanek, Malwina Kopron i Ewa Różańska

Na trzeciej pozycji uplasowała się wicemistrzyni Europy sprzed dwóch lat Ewa Różańska z Podlasia Białystok, rzucając 67,75 m. Czwarta była Aleksandra Śmiech z Agrosu Zamość z rezultatem 65,91 m, a piąta Marika Kaczmarek z KKL ze swoim najlepszym wynikiem w tym sezonie 63,50 m.

W rzucie dyskiem utytułowany Robert Urbanek z MKS Aleksandrów Łódzki potwierdził krajowy prymat i zwyciężył pewnie z wynikiem 63,34 m. Oskar Stachnik z AZS UMCS Lublin rzucił 61,93 m. Bardziej wyrównana była rywalizacja w pchnięciu kulą mężczyzn, ale nie stała na najwyższym poziomie. Szymonowi Mazurowi z AZS AWF Warszawa do zwycięstwa wystarczył rezultat 19,59 m. O 9 cm wyprzedził Konrada Bukowieckiego z AZS UWM Olsztyn, który wciąż jest daleki od życiowej formy. Trzeci w konkursie Jakub Szyszkowski z AZS AWF Katowice pchnął 19,45 m.

W pchnięciu kulą kobiet zwyciężyła z wynikiem 16,45 m Zuzanna Maślana z MLKL Płock. W rzucie młotem mężczyzn Dawid Piłat ze Stali Mielec uzyskał 71,81 m, wyprzedzając zawodników AZS Poznań Adama Ziółkowskiego (68,95 m) i Marcina Wrotyńskiego (68,45 m). Dyskiem Weronika Muszyńska z AZS UMCS Lublin rzuciła 52,81 m.

W skoku w dal bezkonkurencyjna była Oksana Małogłowieć-Martynowa z Ukrainy, która dwa razy uzyskała rezultat 6,46 m. Karolina Młodawska z KKL Kielce miała problem z trafieniem na belkę i zaliczyła tylko 5,89 m. Dobre wyniki uzyskali tyczkarze z kieleckiego klubu. Żeński konkurs wygrała Natalia Biskupska z rekordem życiowym 3,91 m. Druga Zofia Jastrząb pokonała wysokość 3,71 m. Nikodem Pochopień skoczył 4,81 m i był bliski pokonania poprzeczki zawieszonej na 5,01 m. Ponadto junior młodszy Karol Białogoński ustanowił „życiówkę” 4,11 m.

W konkurencjach biegowych najlepszy rezultat uzyskała Ukrainka Natalia Jurczuk, która przebiegła 100 m przez płotki w 13,63 s.